Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
4.7 9 1749 0
24.10.2018

Poradnik dla Zielonych Graczy

Witam :)
Chciałbym przedstawić wam mój artykuł na temat gry "Legaue of Legends" mam nadzieję że pomogę.
Lol jest grą Moba, 2 drużyny po 5 osób, walczących ze sobą po stronie niebieskiej lub czerwonej.
Najważniejszym punktem jest zniszczenie Nexusa, co przyczynia się na zwycięstwo. Dużym plusem gry jest różnorodność postaci, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Gra jest 100% darmowa i jest po Polsku co pomoże osobą w rozgrywce które nie znają angielskiego, oraz innych języków.
Na początku gry powita nas samouczek, który przedstawi nam podstawy gry. Na początku gry powinniśmy stworzyć runy które pomogą nam w rozgrywce, jeśli nie potrafimy jeszcze robić sami pomogą nam strony takie jak "Champions.gg". Na rozpoczęciu gry mamy 14 bohaterów, które będą zmieniały się co wtorek. Bohaterów możemy wylosować w skrzynkach, lub odblokować za niebieską esencje, którą zdobędziemy wbijając wyższy poziom lub wbicie wyższego honoru.( w kapsułach znajdziesz odłamki bohaterów, które później możesz rozmienić na niebieską esencje.)
Po kliknięciu graj wybieramy mapę w której chcemy zagrać, są 3 rodzaje map: Summoner's Rift, Twisted Treeline i Aram. Summoner's Rift 5vs5, Twisted Treeline 3vs3 oraz Aram 5v5.
Mapy różnią się przede wszystkim wyglądem. Mapa Summoner's Rift dzieli się na 4 podpunkty: Blind Pick, Draft Pick, Ranked Solo/Duo, Ranked Flex.

Blind Pick- Normal game. Tryb w którym nie wybieramy pozycji.
Draft Pick- Normal game. Tryb różni się od Blind Pick tym że wybieramy swoją linię na którą chcemy pójść np: mid.
Ranked Solo/Duo- Ranked Game. W Ranked Solo/Duo wybieramy pozycje oraz walczymy o dywizje.
Ranked Flex- Ranked Game. Również wybieramy pozycje i walczymy o dywizje.

Twisted Treeline- dzieli się na 2 podpunkty: Blind Pick i Ranked Flex.
Blind Pick- nie wybieramy pozycji oraz nie walczymy o dywizje.
Ranked Flex- Walczymy o dywizje

Aram-Po wejściu do kolejki, wszyscy bohaterowie otrzymują losowo bohatera z dostępnych (w tym z darmowej rotacji). Przy nietrafieniu w bohatera, gracz może wymienić się z innymi, jeśli go posiada w kolekcji.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Dywizje: Na tą chwile obecną jest (Dywizje od najsłabszej do najlepszej):
-Brąz
- Srebro
- Złoto
- Platyna
- Diament
- Master
- Challenger
Dywizje możemy zdobywać na rankedach. Żeby grać Rankedy trzeba mieć 30 poziom oraz posiadać minimum 15-16 postaci (Nie licząc rotacji). Na początku mamy unranked, po rozegraniu 10 meczy dostajemy dywizje. Jeśli mamy już dywizje, za wygraną grę dostajemy punkty dodatnie albo za przegraną punkty ujemne. Dywizje dzielą się od 5 do 1 czyli np: możemy mieć brąz 5 potem brąz 4 i tak do 1. Jeśli mamy Brąz 1 i wygramy serie przekieruje nas do Srebra 5 i tak dalej. Po wbiciu 100 punktów jest seria. Jeśli mamy serie np: w brązie 5 musimy wygrać 2 gry z 3, wtedy da nam brąz 4 a jeśli nie wbijemy to dalej jesteśmy w brązie 5, co nie oznacza że możemy mieć serie drugi raz. Inaczej jest jak dostajemy się z jednej dywizji do drugiej, wtedy gramy 5 gier z czego 3 musimy wygrać np: jesteśmy w brązie 1 i jeśli wygramy 3 gry z 5 wtedy przechodzimy do srebra 5.
Jeśli mamy daną dywizje i mamy 0 punktów w tej dywizji, możemy spaść np: jesteśmy w brązie 4 możemy wtedy spaść do brąza 5 ale nie zawsze, możemy też dostać 0 punktów na plusie, i być dalej w tej samej dywizji. (Jeśli mamy brąz 5 nie możemy niżej spaść.)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Dobra, jeśli wybraliśmy już mapę po znalezieniu graczy klikamy akceptację do gry, wtedy przekieruje nas do ChampionSelect. Tam wybieramy bohatera, po wybraniu bohatera mamy czas żeby wybrać skórkę do danej postaci jeśli tako posiadamy. Również wybieramy runy (które wcześniej stworzyliśmy.) oraz skórkę do warda. Co ważne: Mamy określony czas żeby wybrać postać, w przypadku Draft Pick wszyscy wybierają razem bohatera i mają taką samą ilość czasu.
A jeśli gramy Rankeda każda drużyna banuje po 3 postacie (czyli wykluczamy ją z gry, i dana osoba nie może jej wybrać.) Na Rankedzie każdy wybiera postać osobno, idąc od góry do dołu na przemienienie z drużyną przeciwną oraz każda osoba, ma tylko 35 sekund na wybranie postaci.


Mam nadzieję że wam się podobało :) oraz że pomogłem początkującym graczom, jeśli coś źle napisałem popraw mnie w komentarzu. Artykuł dziele na 4 części to była 1 do następnego.
Cześć :)
Autor: Hurr1can
4.7 (głosów: 9)
Art napisany przez Hurr1canMode

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Among Us - podstawy podstaw.

Tutorial Neredis Vay
2

Brawl Stars Brawl Stars - przedstawienie postaci

Tutorial WiktoriaBananek!
3

MovieStarPlanet MSP Opis MovieStarPlanet!

Poradnik WiktoriaBananek!
4

3 najlepsze gry RPG na świecie

Recenzja Jakacz
5

SAO's Legend Recenzja gry SAO's Legend

Recenzja Damix_1
6

Nowa waluta na serwisie Steam. Jak z cenami gier i przedmiotów ?

Recenzja OberLeutnant
7

League of Legends Quinn – League of Legends

Poradnik Eclia
8

Team Fortress 2 Inżynier wyposażenie

Poradnik King_Tomson_IV
9

Minecraft Czym jest gra Minecraft?

Tutorial Małpka jumbo
10

Terraria Journey's End - Omówienie aktualizacji 1.4

Poradnik Janux
Chat