Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 483 0
01.05.2020

Pyke Support Sezon 10

Pyke na dolnej alei jest mocno specyficzną postacią. Sam koncept supporta zadającego obrażenia (mimo wszystko pojawiający się coraz częściej) może się nieco kłócić z podziałem ról w drużynie. Zdarza się że, twoi sojusznicy już na poziomie wyboru bohaterów wyrażają swoją dezaprobatę w stosunku do harpunnika. Mimo wszechobecnego hejtu jest to heros o ogromnym potencjale. Agresywny w Early połączony ze świetnymi walkami 5 na 5 wywierają ogromną presję na przeciwną drużynę. Przedstawiam tu pomysł na zabójcę który nie potrzebuje setek minionów czy przewagi poziomu zadawać obrażenia, wystarczą mu przedmioty dla wspierających oraz umiejętność R. Wracając do lobby, postać świetnie działa zadającymi obrażenia "lane bully" takimi jak Jhin/Miss Fortune/Lucian/ . Trochę mniejsza synergia jest z Dravenem ( ze względu na jego umiejętność pasywną bo tak, często zdarza się zabrać zabójstwo w zwarciu) i Tristaną ( Często gracze nie zdają sobie sprawy z siły tej postaci na 2/3 poziomie,a jak powszechnie wiadomo różnie bywa na solo kolejce).

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Runy


Pod względem run (przedstawionych wyżej) pole popisu jest dość małe.

-Aftershock zapewnia przeżywalność w duelach/podczas tradeów/w teamfightach.

-Demolish można bardzo łatwo aktywować nawet w pobliżu przeciwników (szybka ucieczka z W/E)

-Bone plating/Second wind zależy od upodobań (przeżywalność na linii)

-Overgrowth dodatkowa ilość życia współgra z umiejętnością pasywną

-Sudden impact dodatkowa destrukcja (przeliczniki na umiejętnościach)

-Ultimate hunter fajny boost do już i tak potężnego R

-flat/flat/armor/magic to już zależy od przeciwników


Przedmioty


Tutaj (na ten moment oczywiście) mamy core złożony z itemów dających destrukcję/obrażenia. Na początku standardowo zaczynamy z Steel Shoulderguards plus 2 mikstury. Pyke jako postać polegająca w dużym stopniu na prędkości ruchu wymaga Boots of Mobillity (najlepiej jeżeli są jak najszybciej złożone, co daje duże możliwości inicjacji za pomącą E jak i zmniejsza slow podczas castowania Q).W międzyczasie dobrze jest budować Youmuu's Ghostblade (dodatkowa mobilność plus oczywiście obrażenia). Następnie Duskblade of Draktharr (duży boost do obrażeń). Umbral Glaive świetnie sprawdza się na mapie (do tego jest stosunkowo tanie/jeżeli stoimy na przegranej pozycji i przeciwny support męczy nas stawianiem wizji należy zbudować jako pierwsze). Na ostatni przedmiot sytuacyjnie polecam:

-Dead Man's Plate jeżeli przeciwnicy są AD

-Maw of Malmortius jeżeli przeciwnicy posiadają dużo AP

- Sanguine Blade mocno sytuacyjne, twoja postać musi być do przodu oraz tylko wtedy gdy nie możesz liczyć na sojuszników (ewentualnie kiedy potrzebujecie rozstawić kogoś na solo linii) daje dużo obrażeń w walkach 1 vs 1 i dodatkowy push power.


Czary

Nie wyobrażam sobie Grania Tą postacią bez Flash ( daje nam to możliwość łatwiejszego wbicia stuna z E bezpieczeństwo jak i skrócenie dystansu ). Agresywny support przyjemnie działa z Ignite ( w 90% przypadków First Blood pada na 2 poziomie) należy też pamiętać o redukcji leczenia jaką oferuje ten czar.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Play style

Wracając do wyboru bohaterów unikamy przede wszystkim 3 postaci są to:

-Rakan trafienie z umiejętności R jest wręcz niemożliwe na dobrego kurczaka

-Karma mobilność/tarcze/leczenie/silny early wszystko to kontruje naszą agresje

-Yummi Chyba aktualnie najbezpieczniejsza postać na dolnej alejce,mobilność,slow dodatkowo rzucenie dobrego ultimate też jest trudne.

Nie boimy się za to:

-Morgana/Lux niemobilne dodatkowo wasza prędkość kontruje ich klatki.

-Nami/Soraka/Sona idealne targety pod reset Ultimate (oczywiście należy uważać na leczenie ale właśnie po to mamy Podpalenie)

-Wszelkie tanki Nautilius/Leona/Alistar zazwyczaj po waszym wejściu w przeciwnego ADC te postacie wchodzą w waszego strzelca, ale pamiętajcie że Pyke jako zabójca ma o wiele większe obrażenia co po trafieniu combo pozwala na one shot wielu postaci ( np. kiedy Alistar zadaje 200 dmg waszem sojusznikowy wy w tym zbijacie swój cel do 20% hp)


Gra na linii

Jako postać z hookiem macie ogromy potencjał na inwazjach w dżungli przeciwnika co często pozwala na spalenie kilku błysków. Na linii staracie się pierwsi osiągnąć 2 poziom a następnie dokonać inicjacji. Wszelkie obijanie przez przeciwników jest niwelowane przez waszą pasywkę, co również pozwala wan na sprawdzanie wizji w krzakach (przydatne w niektórych agresywnych kompozycjach np.Senna/Ashe) .W przypadku ganku posiadając umiejętności jesteście bezpieczni ( umiejętnością Q możecie odciągnąć przeciwnego junglera od waszego ADC a następnie bezpiecznie się oddalić poprzez E i W). Pamiętajcie również że Pyke świetnie roamuje na mida. Wasz ultimate jest finisherem który daje wam dodatkowe monety, to jest najważniejsze, ale jeżeli potrzebujecie się dostać do któregoś z carry i wbicie stuna niekiedy okazuje się ważniejsze od dodatkowych 300 sztuk złota pamiętajcie też o teleportacji jaką oferuje ta umiejętność. W team fightach możecie zarówno inicjować jak i dobijać lecz, inicjacja może was zabić a Ultimate zazwyczaj pali po prostu Flashe dlatego każda decyzja powinna być przemyślana (ta postać nie wybacza błędów). Na koniec przedstawię sposób maksowania umiejętności:

Oczywiście w pierwszej kolejności jest to R a następnie Q,W,E

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Diaxdalf

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft W świecie Minecrafta

Tutorial Fire cookiex
2

Roblox Ocena gry ,,Adopt me,,

Recenzja Fire cookiex
3

Roblox [Roblox] TOP 10 Serwerów na których warto zagrać.

Recenzja Shadow YouTube
4

Roblox 1 SPOSÓB NA DARMOWE ROBUXY

Video Xsawi2009
5

CSGO Prime (B2P) CELOWNIK NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W GRZE!!! JAKI WYBRAĆ?

Poradnik Czarny_YT
6

World of Tanks World of Tanks Jak zacząć-czego nie robić

Poradnik xd man
7

Neverwinter Czy fani odsłon RPG mają czego szukać ?

Recenzja Gomoron
8

Paladins Paladins - podróbka Overwatch'a czy świetna gra? - RECENZJA

Recenzja MarbleXeno
9

Roblox Gra z niesamowitymi możliwościami!

Recenzja Sanderka23
10

Minecraft Minecraft Aktualizacja - 1.14

Recenzja MikibananekmikI
Chat