Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1784 0
30.06.2017

Strzelec na dolnej alei i w trakcie walk drużynowych.

Pozycja strzelca w grze jest bardzo ważna o ile nie najważniejsza. Aktualnie w dywizjach diament i wyżej (czasem też platynie) drużyny wybierają postacie tak aby można było chronić strzelca. Przykładem może być Lulu na wsparciu, Karma na środkowej alei, Ivern w dżungli a na górnej alei jakiś tank. Taka kompozycja sprawdza się w większości przypadków lecz dużo też zależy od umiejętności jakie posiada osoba na pozycji strzelca. W trakcie aktualnego sezonu to jest sezonu 7 również nie każda postać jest dobra na pozycje strzelca. Nie zagramy na przykład postaciami takimi jak: Quinn która bardziej nadaje się na górną aleje, Kindred oraz Gravesem którzy spisują się lepiej w dżungli (chociaż Gravesem można zagrać równie na górnej alei), Teemo mimo iż przez League of Legends zaliczany jest do kategorii strzelców lepiej sprawuje się na środkowej albo górnej alei, Corkiego częściej niż ja dolnej zobaczymy na środkowej alei natomiast Urgota w dzisiejszych czasach nie zobaczymy zbyt często chyba że na górnej alei (spotkanie go na dolnej alei graniczy z cudem).
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
No dobrze teraz porozmawiajmy o tym czym powinien zająć się strzelec na dolnej alei. Głównym jego zadaniem jest zdobywanie tzw. farmy, czyli dobijanie minionów aby zdobywać za nie złoto. Jeśli gramy przeciwko kompozycji w której jest agresywny support np. Lulu staramy trzymać się z dala od krzaków i jeśli to możliwe obijamy przeciwnika starając się przy tym nie tracić żadnych punktów zdrowia. Jeśli nasz przeciwnik podczas tej fazy zdobędzie zabójstwo nie ma się czym przejmować, jedno takie zabójstwo to średnio 15 minionów. Wystarczy iż utrzymamy przewagę tych 15 minionów, a przewaga w złocie powinna nie być zauważalna bądź nie powinno jej w ogóle być. Jedna opisywanie tego nie miało by sensu bez wspomnienia o jednym z najważniejszych aspektów farmienia. Musimy zwracać uwagę na to co robi nasz support. Najważniejsze aby nie tylko iść za nim na ślepo ale również samemu ocenić sytuacje. Jeśli na linii jest więcej sojuszniczych minionów a support stworzył sytuacje w której możemy zdobyć zabójstwo należy mu pomóc jeśli jest na odwrót staramy się mu pomóc w ucieczce gdy stwory przeciwnika mogą zadać nam więcej obrażeń niż sam przeciwnik. Jeśli jednak to nie pomoże a nasz support zginie bądź przeciwnik zdobędzie 2 trupy. Należy wytłumaczyć wtedy w prosty, ale nie wulgarny sposób gdzie popełnił błąd i powiedzieć żeby następnym razem zwracał uwagę na ilość minionów sojuszniczych i wrogich jakie znajdują się na linii.
Ważne są również runy używane na strzelcu. Poniższe zdjęcie to przykładowe runy których osobiście używam.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Przejdźmy teraz do dalszej fazy gry do tzw. team fightów. Są one nieuniknione i strzelec powinien wiedzieć co w takiej sytuacji zrobić. Przede wszystkim powinien trzymać się z tyłu jako iż jest postacią zasięgową opierającą się na auto atakach. Często po przegranej walce widzi się na czacie obelgi rzucane na strzelca iż nie zabił na przykład strzelca wrogów. Jest to jednak bezpodstawne gdyż zadaniem strzelca w pierwszej kolejności nie jest zabicie przeciwnika za wszelką cenę lecz przeżycie początkowej fazy walki. Sam jestem mainem strzelców i wiem iż najważniejsze jest aby przeżyć początek zabijając przeciwników którzy są najbliżej mnie, a później zająć się przeciwnikami ze środkowej i dolnej alei. Więc pamiętajcie najpierw przeciwnik który jest najbliżej nas później reszta. Jeśli jedna coś pójdzie nie po naszej myśli i to przeciwnicy wygrają walkę, a ja jako strzelec przeżyłem i goni mnie np. powiedzmy Garen, w takim momencie ważne jest tzw, kite'owanie czyli atak pomiędzy ruchem. Polega to na tym iż uciekając przed przeciwnikiem staramy się oddać jeden strzał w niego i przemieścić się w inne miejsce. Jest to również przydatne podczas fazy farmienia na dolnej alei.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez drago7012

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks 121 - Wszystko o tym czołgu!

Poradnik JestemKacper
2

The Witchwood - Omówienie nowego dodatku do Hearthstone

Poradnik TurboBagiety
3

MINECRAFT 1.12 ||| CO NOWEGO?

Recenzja Xbov
4

Co oferuje nam aktualizacja 3.8 w Genshinie?

Recenzja alexia2224
5

Metin2 Metin 2: Przełomowy Świat MMORPG

Recenzja marcel121
6

League of Legends Jak wyjść z brązu/silvera - Porady

Poradnik Davi69
7

Stardoll Stardoll - recenzja gry

Recenzja kacperk997
8

Star Stable Star Stable - Nowe Postacie już wkrótce !

Recenzja _Iris_
9

Conflict of Nations - rodzaje wojsk (część 1)

Poradnik Bart1607
10

Hero Zero Obiektywne spojrzenie na grę

Recenzja wegorz08
Chat