Jak to działa
Przejdź do gry Metin2
Metin2
0.0 0 538 0
18.01.2018

Czy grywalność maleje z biegiem lat?

Metin 2 zapewne jest kojarzony przez większość z was - gra miała swój początek w 2005 roku, z kolei w 2007 roku pojawiła się w polskiej wersji językowej, co jak na tamten czas było całkiem dużym sukcesem i wystawieniem ręki w stronę graczy z naszego państwa. Może właśnie dzięki temu zabiegowi Metin 2 zyskał tak dużą popularność wśród polskich graczy. Gra została stworzona przez koreańską firmę Ymir Entertainment, z kolei w 2011 roku firma Webzen - znana z takich tytułów jak chociażby Mu Online - wykupiła wszystkie udziały koreańskiej firmy, tym samym zyskując prawa autorskie do tytułu jakim jest Metin. To zdarzenie interpretować można różnie, głównie ze względu na stopniowy spadek ilości graczy, co jednak nie wynikało z samego przejęcia tytułu, lecz składało się na to wiele czynników. Mimo to, tytuł działa do dziś i nie jest wcale opustoszałą produkcją. Powracając jednak do sedna sprawy - czy mimo upływu 13 lat gra nadal może być interesująca, czy wciąż może zabrać nam wiele chwil z życia, rekompensując nam to naprawdę ciekawymi doznaniami i wielką frajdą?
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Metin2 wciąż utrzymuje na swoich serwerach zarówno nowych graczy jak i starych wyjadaczy, jednak na czym polega jego długowieczność? Tytuł oferuje nam przyjemną, łatwą mechanikę rozgrywki, rozwijania postaci oraz PVP, tudzież PVE. Grę łatwo opanować i zrozumieć, a to już krok milowy w stronę utrzymania przy sobie graczy, ponadto eventy i ciągłe rozwijanie gry w mniejszym, lub większym stopniu pokazuje jedynie iż Metin wciąż żyje własnym życiem. Osobiście sądzę, że mimo braku powalającej grafiki, gra jest przyjemna i na swój sposób wciągająca - kto nie siedział po nocy co by dorwać parę kamieni metin, niech pierwszy rzuci kamieniem... byleby jakimś konkretnym. Jedyne co zawsze stanowiło problem w tej grze, jest bezpośrednio społeczność graczy, bywająca niejednokrotnie toksyczna i męcząca w swoich zachowaniach - jednakże i to nie musi być koniecznością, gdyż z biegiem lat znacząco ubyło takiego grona graczy. Największą siłą napędową Metina nie jest jednak nic co wymieniłem powyżej, to co sprawia, że wciąż ma się dobrze i posiada tak liczne grono oddanych fanów to serwery prywatne. Czemu mają one aż tak duże znaczenie na samą grę? Wystarczy spojrzeć na inne tytuły firmy, która aktualnie posiada prawa do Metina, tj. Webzen. Mu online - gra, która istnieje dłużej niż Metin2, a wciąż funkcjonuje sprawnie na serwerach prywatnych.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Osobiście sądzę iż serwery globalne są bardziej znaczące w przypadku Metina. Oferują nam większe wyzwanie, większą ilość graczy oraz znacznie bardziej skomplikowaną rozgrywkę. Szczerze powiedziawszy, za każdym razem, gdy przypomnę sobie o tym tytule, mam chęć do niego wrócić i spędzić tam kolejne setki godzin, pomimo wszelkich mankamentów wynikających z wieku gry. Czy tytuł, po który sięgniemy musi mieć zawsze nieziemską grafikę, skomplikowane systemy, miliony graczy? Śmiem twierdzić, że nie - Metin2 udowadnia to z roku na rok, przechodząc kolejne lata bez większych problemów, obserwując jak znacznie bardziej rozwinięta technologicznie konkurencja upada, jeden projekt za drugim.
Podsumowując - polecam tytuł Metin2 każdej osobie, która gustuje w grach typu MMORPG. Jeśli nie mieliście styczności z tą grą - spróbujcie, a nie pożałujecie.
Pozdrawiam, HollowLun.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Hollowlun

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP Jakie unikaty można zdobyć za lvl?

Poradnik XxWilczyca1620xX
2

BlockStarPlanet Moje światy w BlockStarPlanet!

Video MilenkusBanankus
3

Aion Co się dzieje z tym Aionem...

Recenzja Niiepozorna
4

Jak ukraść to AUTO | PAYDAY 2 - Car shop

Video Kowalski03
5

Ukryte obiekty w grach.

Recenzja Kubsoon243
6

CSGO Prime (B2P) Najpopularniejsze metody scamowania (NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ)

Poradnik ArrivalPL
7

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
8

My Little Farmies Opis gry My Little Farmies

Recenzja playerfull
9

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć Star Coins i darmowy vip.

Poradnik xRozzy
10

Fortnite heroes.

Recenzja Cesere
Chat