Jak to działa
5.0 1 855 0
12.07.2017

Metro Last Light REDUX - sequel z marzeń !

Nie ma co dużo się rozwodzić na ten temat, gra "Metro Last Light" to bardzo udany sequel oraz fantastyczna gra sama w sobie. Jest tutaj wszystko co może fan pierwszej części sobie zażyczyć : pościgi, intrygi, strzelaniny, mutanty, wciągająca fabuła itd.

Fabuła wrzuca nas w wir wydarzeń nie długi czas po zdetonowaniu przez nas gniazda Cieni. Khan, przyjaciel z pierwszej części mówi nam iż jeden z humanoidalnych czarnych stworów przeżył wybuch. Naszą misją od teraz staje się wytropienie celu oraz dokończenie tego co zaczęliśmy. W miarę dalszego grania jednak sprawa zaczyna nabierać dodatkowych wątków, a ratunek metra przed wybuchem wojny totalnej i zagładą znowu spoczywa w naszych rękach. Fabularnie więc produkcja jest bardzo ciekawa i trzyma poziom narzucony przez poprzednią odsłonę tej serii.
Nie było mi dane niestety zagrać w oryginalną produkcję. Moją przygodę rozpocząłem więc w odświeżonej wersji oznaczonej hasłem : "REDUX".
Gra sama w sobie jest bardzo podobna do swojej odświeżonej poprzedniczki, cały interfejs, dziennik i notatnik pozostały bez zmian. Zwiększyła się nieznacznie liczba dostępnych w produkcji broni oraz ulepszeń do nich. Jest dobrze, może nawet bardzo, ale liczyłem szczerze na większe urozmaicenie.
Grafika prezentuje się wręcz fantastycznie. Nie jest to półka ligowa Wiedźmina, ale daje radę i cieszy oko. Nie mam do czego się tutaj za bardzo przyczepić.
Muzyka panująca w produkcji nadaje bardzo specyficznego klimatu. W chwilach starć z przeciwnikami podnosi ona adrenalinę, a podczas eksplorowania opuszczonych budynków na powierzchni wzbudza uczucie niepokoju.
Podsumowując, gra "Metro Last Light" to sztandarowy przykład dla innych deweloperów gier wideo jak należy tworzyć kontynuacje swoich serii. Grę ukończyłem w niecałe dziewięć godzin, a i tak nie udało mi się wszystkiego odkryć. Uważam ten czas za ani trochę nie zmarnowany, spędzony miło i przyjemnie. Jest to produkcja z najwyższej półki i szczerze nie mogę się doczekać wypuszczenia trzeciej części o podtytule : "Exodus". Mogę polecić ten twór każdemu fanowi poprzedniej gry z serii oraz klimatów post-apokaliptycznych światów skupiających się na przetrwaniu.

Plusy :
- Genialna i wciągająca fabuła
- Klimatyczna muzyka pogłębiająca immersje
- Systemy sterujące całą grą
- Powrót systemu decyzji moralnych

Minusy :
- Brak

Grafika : 9/10
Muzyka : 10/10
Gameplay : 8/10
Klimat : 9/10
Ocena końcowa : 9/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Osa1020

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

League of Legends Twitch - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

Among Us - recenzja i oprowadzenie po grze!

Recenzja Arines
4

League of Legends Aatrox, ostrze darkinów - poradnik do league of legends

Poradnik motina1548
5

Battlefield 4 (B2P) Recenzja + wymagania + cena gry Battlefield4

Recenzja ENZO_GAEMING123
6

Momio Moja opinia o grze momio

Recenzja Kropiasta 2008
7

World of Tanks 5 Największych wad World of Tanks

Recenzja Wiktor0204
8

Hearthstone talie - TEMPO DEMON HUNTER

Poradnik Porarzo
9

Zoo 2 - Animal Park Jak rozpocząć grę w Zoo 2 - Animal Park?

Poradnik KingaTiger
10

League of Legends League of Legends - jak stać się pro?

Poradnik Davey
Chat