Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
0.0 0 567 0
08.05.2018

Co powinno znaleźć się w dobrej bazie?

Grając na survivalu podstawową rzeczą jest dobra baza. Możemy przechowywać tam wszystkie swoje skarby oraz chronić się przed niebezpiecznymi potworami. W tym artykule chciałbym opisać co powinno znaleźć się w dobrej bazie.

1. Pojemny magazyn
Jedną z podstawowych rzeczy jest duży, pojemny magazyn. W naszym magazynie powinno znaleźć się dużo skrzynek oraz przejście (jakoś musimy się tam poruszać). Sam magazyn powinien znajdować się w miejscu, które da się powiększyć. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się więcej skrzynek. Ja polecam budować magazyny w piwnicach domu. Dzięki temu, gdy zachce nam się powiększyć nasz skład itemów możemy wykopać większą dziurę i tam umieścić skrzynie.

2. Pokój z piecykami
W naszej bazie nie może zabraknąć pokoju do przepalania. Nie musi on być duży, ale musi w nim być dużo piecyków. Jak najwięcej, im więcej tym lepiej. Dzięki dużej ilości pieców będziemy mogli przepalać wiele rzeczy na raz. A co za tym idzie cały proces będzie trwał krócej.

3. Farma zwierząt
Zwierzęta się przydają. Więc po co chodzić do lasu, skoro możemy zrobić ich farmę koło domu. Ja polecam krowy i owce. Oprócz mięsa dają również inne pożyteczne materiały.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
4. Farma
Tym razem już nie zwierząt, ale roślin. Mamy do wyboru zboże, buraki, marchewki i ziemniaki. Najlepsze są marchewki i ziemniaki (te drugie tylko po przepaleniu w piecu na pieczone ziemniaki)

5. Crafting Table
Mam namyśli dużą ilość crafting table. Teoretycznie wystarczy jeden na bazę, ale jeżeli dom będzie duży będziemy musieli biegać z jednego końca na drugi. Dlatego najlepiej ustawić sobie w każdym pomieszczeniu minimum jeden crafting table. Oprócz tego najlepiej jest nosić jeden crafting table w ekwipunku, w razie gdybyśmy musieli coś szybko scraftować, a w pobliżu nie byłoby crafting table.

6. Kowadło
Niby tylko jeden blok, ale za to jaki przydatny. Możemy w nim naprawiać narzędzia i zbroje bez utraty enchantów. Chociażby dlatego warto zrobić dla kowadła osobne pomieszczenie. Warto pamiętać, że często używane kowadło psuje się, więc w naszym pomieszczeniu może stanąć więcej niż jedno kowadło. W pomieszczeniu tym możemy również postawić skrzynkę, w której będziemy trzymać uszkodzone zbroje i narzędzia.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
7. Enchanting Table
Nie jest to niezbędne, ale zaklęte narzędzia są dużo potężniejsze od zwykłych, więc w większości baz możemy takowy znaleźć. W samym pomieszczeniu oprócz enchanting table powinny znaleźć się półki z książkami. Dzięki nim możemy zwiększać moc enchanting table. Półek powinno być tyle, abyśmy mogli zaklinać przedmioty na 30 lvl. Półki powinny być ustawione w odległości jednej kratki od enchanting table.

8. Portal do Netheru
Jedną z ciekawszych rzeczy w Minecraft'cie są wyprawy do Netheru. W końcu jest to chyba najniebezpieczniejsze miejsce w grze. Aby na taką wyprawę się wybrać potrzebujemy portalu, który powinien znaleźć się w bazie. Pamiętajcie tylko, że idąc do Netheru trzeba się dobrze ubezpieczyć, bo można już później nie wrócić.

9. Expiarka
Nie będę się tutaj rozpisywał. Po prostu jakieś miejsce gdzie będą pojawiać się moby, a my będziemy mogli je zabijać. Proste, ale za to jakie pomocne.

To już wszystko. Mam nadzieję, że dzięki tym poradom wasze bazy będą o wiele lepsze niż przedtem.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Gerluk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) Od Gangstera do Milionera

Poradnik piotrusinio
2

Minecraft Minecraft recenzja uptadu aquatic uptade

Recenzja korniszon21213
3

Bloodborne - "dar od bogów"

Recenzja PapecThe
4

Armored Warfare Recenzja Gry Armored Warfare

Recenzja Diana07
5

TOP 5 GIER STWORZONYCH PRZEZ POLAKÓW

Recenzja exhaus
6

World of Tanks Jak dobrze zacząć grę ''World of tanks''

Poradnik nick banan
7

Arena Mody Zostań najpiękniejszą modelką

Recenzja Julcia1
8

World of Warships Recenzja Emile Bertin czyli francuskiego krążownika V poziomu

Recenzja Seweryn_16
9

League of Legends AATROX Ostrze Darkinów - PORADNIK

Poradnik JOORDAN1702
10

Kholat - zajefajna gra!

Recenzja EnCyklo_
Chat