Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 3536 0
19.11.2017

Minecon Earth - zapowiedź Aquatic Update

Mam nadzieję, że jestem pierwszy :)

18.11.2017r. odbył się Minecon 2017 nazwany Minecon Earth ze względu na to, że był on transmisją na żywo nadawaną na cały świat. Oglądałem i udało mi się wyczytać na czacie, że razem ze mną Minecon oglądali również ludzie z Rosji, Brazylii, Tajwanu, Japonii, Włoch i wielu innych państw. Łącznie Minecon oglądało ponad 15 tys. osób.

W trakcie Minecon'u dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat przyszłych aktualizacji (1.14 wzwyż) m.in.:
-> Zostaną dodane przyciski, płyty naciskowe oraz włazy z pozostałych pięciu rodzajów drewna. Jest to rzecz, na którą wszyscy czekali. Ciekawe czemu dodają ją dopiero teraz?
-> Na normalnym świecie będziemy mogli znaleźć bloki magmy. Będą one występować na dnach oceanów, a nad nimi będą tworzyć się kolumny bąbelków. Wszystko co znajdzie się w takiej kolumnie zostanie ściągnięte na dno.
-> Będziemy mogli znaleźć nową strukturę - zatopiony statek. Na razie prawie nic o nim nie wiemy, ale prawdopodobnie będzie mogli znaleźć w nim skrzynkę z jakimiś ciekawymi rzeczami.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
-> W grze pojawią się rafy koralowe. Pomysł wymyślony bodajże w Becie. Wszyscy myśleli, że z niewiadomych powodów został porzucony. A jednak! Rafy koralowe pojawią się w Minecraft'cie.
-> Zostanie dodana roślinność morska - glony i wodorosty. Te pierwsze będą miały wymiary 1x1x1 i będą występować w dwóch wariantach kolorystycznych - zielonym i czerwonym. Te drugie będą pojawiać się jako wysokie kolumny 1x1. Nie znamy jak wysokie będą.
-> Moje ulubione - ryby staną się mobem. Będą pływać w wodzie jak dotychczas kałamarnice. Zmieni się również system łowienia ich. Ryby będziemy mogli załapać do wiadra i wypuścić je np.: w domowym akwarium. Mają również zostać dodane nowe rodzaje ryb.
-> Pojawi się nowy mob - delfin. Kiedy fani się dowiedzieli było słychać całą salę. Delfin mają pływać bardzo szybko oraz od czasu do czasu wyskakiwać na niewielką wysokość ponad wodę. Mają pomagać nam w znalezieniu drogi do skarbu - ciekawe co będzie tym skarbem.
-> Zostanie dodana animacja pływania. Wiele graczy narzekało, że pływanie... nie wygląda jak pływania. Ma się to zmienić w Aquatic Update. Pierwszą wersję animacji możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
-> Wprowadzona zostanie nowa fizyka wody. Nareszcie! Fizyka wody zostanie zmieniona. Ale co to oznacza? Będzie się on wlewać/przelewać przez niepełne bloki takie jak płotki, schodki, pół bloki, trawa. Nareszcie będzie można stworzyć ładną wannę. Zostanie również wprowadzona siła wyporu - przedmioty w wodzie będą się wynurzać.
-> Pojawi się nowy biom - zamarznięty ocean. Na jego powierzchni będzie kilka warstw lodu. Od czasu do czasu będą się na nim pojawiać góry lodowe zbudowane ze śniegu i zbitego lodu.
-> Dodana zostanie nowa broń - trójząb. Będzie mogli nim walczyć jak mieczem, ale także nim rzucać. Pojawią się dla niego specjalne zaklęcia np.: Loyalty - rzucony trójząb wróci do nas jak bumerang. Będzie on w kolorze bloku pryzmarynu.

W trakcie Minecon'u odbyło się również głosowanie na moba, który zostanie dodany do gry. Z czterech propozycji wygrał mob B - "Potwór nocnych przestworzy" lub "Nocna zmora" w zależności od tłumaczenia. Szkoda, bo sam głosowałem na moba C.

Pojawiły się również informacje o zapowiadanych wcześniej Minecraft Better Together oraz Super Duper Graphics, ale tego nie będę już opisywał.

Wszystkie rzeczy mają zostać dodane już w przyszłym roku. Nie mogę się doczekać, a wy?
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Gerluk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Margonem MMO-RPG, Czy warto zagrać?

Recenzja Trykpiarz
2

Recenzja gry World of Warcraft

Recenzja evengace
3

Forge of Empires Forge of Empires czyli gra, która wciąga.

Recenzja Keroina
4

Plemiona Plemiona - jak stworzyć imperium, o którym nikt nie zapomni?

Recenzja toya_xd
5

War Thunder Jest dużo takich gier, jednak ta jest niepowtarzalna.

Recenzja AngryPanda
6

League of Legends Jak wyjść z brązu/silvera - Porady

Poradnik Davi69
7

League of Legends Mechaniczny potwór - Urgot

Recenzja LeeCoper
8

MovieStarPlanet MSP Recenzja damskiego pakietu sylwestrowego 2021

Recenzja Sylwiszel
9

Fortnite Fortnite szczegółowy poradnik

Poradnik Zlatko
10

League of Legends Ocena bohatera - Zyra

Recenzja NibyFajna
Chat