Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 2559 0
05.10.2017

Minecraft, jak przeżyć początek gry.

Witam, w tym poradniku chciałbym ułatwić nowym graczom rozpoczęcie swojej przygody z grą "Minecraft". Zaczynając od podstaw, grę zaczynamy w losowym miejscu na mapie, nie mamy wpływu na to, gdzie się "zrespimy", więc nasze miejsce startowe może być niezbyt korzystne, nie przejmujemy się tym, tylko w pierwszej kolejności rozglądamy się po okolicy w poszukiwaniu drzew. Jeśli uda nam się odnaleźć drzewo, zbijamy je poprzez trzymanie na nim lewego przycisku myszy. Radziłbym zdobyć około 10-15 bloków drewna, aby starczyło ona na podstawowe rzeczy, oraz aby zostało nam ono na później. Po zdobyciu drewna tworzymy z niego deski, za pomocą których jesteśmy w stanie stworzyć stół rzemieślniczy, oraz patyki. Proces tworzenia będzie możliwy do zobaczenia w screenie poniżej. W momencie, stworzenia stołu rzemieślniczego wykonujemy kilof oraz miecz, ponieważ kilof potrzebny będzie nam do stworzenia pieca, oraz lepszego ekwipunku, natomiast miecz do walki ze stworami możliwymi do spotkania za dnia, lub do polowania na świnie, owce, krowy, kurczaki, w celu uzyskania pożywienia, oraz wełny (z owiec). Gdy uda nam się upolować trochę jedzenia, ruszamy w poszukiwaniu jakieś większej góry, w celu pozyskania kamienia, oraz przygotowania schronienia na noc. Jeśli chodzi o kamień, najlepiej zdobyć go jak najwięcej, ponieważ zawsze przyda się do tworzenia narzędzi czy budowy domu. A więc znaleźliśmy górę, zdobyliśmy kamień, zaczynamy kopać w górze pomieszczenie, nie musi być wielkie, wystarczy takie: 6x6x4 (długość, szerokość, wysokość), jednocześnie rozglądając się za kamieniem z "czarnymi kropkami", ponieważ jest to węgiel potrzebny nam do tworzenia: pochodni lub palenia w piecu. Jeśli, zdobyliśmy to wszystko, czyli: kamień, drewno, kilof, miecz, pożywienie, wełnę, węgiel, możemy przystąpić do tworzenia: pieca, skrzynki, kamiennych narzędzi oraz łóżka. Receptury przedstawię w zdjęciu poniżej, (jeśli chodzi, o narzędzie z wszystkich surowców robi, się je tak samo, jak drewniane).
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Okej, udało nam się stworzyć wszystkie potrzebne przedmioty, "wykopaliśmy" sobie schronienie, teoretycznie jesteśmy bezpieczni, ale potrzebujemy jeszcze kilku pochodni, tworzymy, je ustawiając, węgiel na patyku. Oświetlamy naszą jaskinię, ponieważ w ciemnościach respią się potwory, a nie chcielibyśmy obudzić się z naszym przyjacielem zombie, który byłby chętny do zabicia naszej postaci. A więc nasza jaskinia została już oświetlona, możemy iść spać, (naciskamy prawym przyciskiem myszy na łóżko). Budzimy się o poranku, a więc mamy dużo czasu na ekspedycje, zebranie surowców, większej ilości pożywienia, rozpoznanie terenu, oraz jeśli ktoś chcę, szybko się wybudować polecam, uzbieranie dużej ilości drewna, aby przeznaczyć je na budowę domu i tworzenie patyków. Wspomniałem wyżej o "innych surowcach", mianowicie o: żelazie, złocie, diamentach, szmaragdach, surowce te znajdziemy w kopalniach, które możemy znaleźć, lub stworzyć samemu po prostu kopiąc się stopniowo w dół. Początkujący gracze mogą mieć problem polegający na tym, że nie wiedzą, co mogą, zrobić z tych surowców i jak je wykorzystać, dlatego opiszę to teraz, a poniżej podam zdjęcie, jak wyglądają rudy w grze, aby każdy mógł je rozpoznać. A więc:
*Węgiel: potrzebny do wytwarzania: pochodni, palenia w piecu, łatwo go znaleźć, często występuje w dużych ilościach.
*Żelazo: potrzebne do wykonywania: zbroi, hełmu, butów, spodni, narzędzi, kompasu, torów, bloków żelaza, żelazo dosyć łatwo znaleźć, wystarczy zejść troszkę pod ziemie.
*Złoto: ze złota możemy wykonać to samo co z żelaza, tylko że przedmioty te mają bardzo małą wytrzymałość, przez co itemy te nie są zbyt popularne, także, zbieranie złota nie jest istotnym elementem gry, dla początkującego gracza.
*Diamenty: surowiec rzadko spotykany aby go znaleźć musimy troszkę posiedzieć w kopalni, oraz zejść całkiem głęboko pod ziemie, najlepiej szukać ich w okolicach lawy. Z diamentów możemy wykonać: uzbrojenie, narzędzia, są one bardzo wytrzymałe, i najlepsze w grze (chyba że gra ktoś z modami).
*Szmaragdy: szmaragdy są potrzebne jedynie do handlu z osadnikami wiosek, które możemy znaleźć podczas eksplorowania świata.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Na zdjęciu wyżej od lewej:
*węgiel,
*żelazo,
*czerwony proszek (według mnie nie przyda się początkującym, więc o nim nie wspomniałem),
*lapis lazuli ( barwnik, też mało użyteczny),
*złoto,
*diamenty,
*szmaragd,
*kwarc (do zdobycia w Netherze),
Podsumowując po przeżyciu pierwszej nocy, zostaje nam tylko dobrze się bawić, rozpocząć budowę domu, zwiedzać mapę, szukać nowych surowców, zakładać farmy (o tym kiedy indziej), walczyć z potworami, oswajać zwierzęta, jedynie nasza kreatywność może nas ograniczyć w tej grze, możecie zbudować pałac, zamek, własne miasto, albo postarać się odwzorować jakiś realny budynek w grze. Cykl dnia w Minecrafcie, możecie, kontrolować patrząc w niebo, słońce porusza się zawsze na zachód, przez co możecie, sprawdzić ile dnia wam jeszcze pozostało, a więc życzę powodzenia i wspaniałych przygód, jakie niesie za sobą gra, poznawajcie, budujcie, i dajcie się ponieść swojej kreatywności :).
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Sittzer

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Hero Zero Jak zostać SUPERbohaterem?

Recenzja sliweczkaxdd
2

League of Legends Garen - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

League of Legends CZY WARTO GRAĆ W League of Legends?

Recenzja ★✘нαcкεd✘★™
4

Minecraft Minecraft- czy warto kupić?

Recenzja mateusz3007
5

Grepolis Grepolis - POCZUJ SIĘ JAK W STAROŻYTNEJ GRECJI. Szybka Recenzja

Recenzja Mheetu
6

CSGO Prime (B2P) Kilka porad jak stać się lepszym w CSGO

Poradnik Advance
7

CSGO Prime (B2P) Najlepsze tricki! [5#] - Cobblestone

Poradnik JestemKacper
8

Star Stable Recenzja gry Star Stable

Recenzja WiktoriaBananek!
9

League of Legends Draven - Jeden z najlepszych ADC w grze .

Recenzja LuuQyx
10

World of Warships Celowanie i strzelanie

Poradnik Eton
Chat