Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 1073 0
21.05.2020

Minecraft optifine

Cześć, zapewne każdy z was słyszał kiedyś o jednej z najsłynniejszych o ile nie najsłynniejszej grze wszech czasów czyli o minecrafcie czyli grze polegającej na przetrwaniu w wielkim otwartym świecie z kwadratowych bloczków, stworzonym przez Mojang Studios wydanym na komputery stacjonarne w 2011r. W dzisiejszym artykule chciałbym skupić się jednak nie na samej grze a bardzo popularnych modyfikacjach do niej zwanych "Minecraft optifine", które są bardzo ciekawym urozmaiceniem wizualnym rozgrywki oraz poprawiają jakość gry. Zanim jednak przedstawię szczegółowy opis modyfikacji przypomnijmy sobie na czym polega słynna na całym świecie gra Minecraft.


Minecraft jest bardzo prostą i przyjemną grą o przetrwaniu w świecie składającym się głównie z kwadratowych bloczków. Gracz może eksplorować i modyfikować świat tak jak mu się tylko podoba ponieważ w grze poza przetrwaniem nie mamy jasno określonych celów, które należy zrealizować ani nie ograniczają nas różne poziomy bohatera i inne cuda wymagane w niektórych grach do odblokowania kolejnych stref. Tutaj mamy zupełną swobodę w kwestii tego co chcemy robić podczas naszej rozgrywki, podejrzewam że właśnie ta dowolność i nieograniczoność zdecydowały o tak wielkiej popularności Minecrafta.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Niestety Minecraft z biegiem lat tak jak inne gry zaczyna się starzeć i odstraszać swoim wyglądem. Dla takich ludzi istnieje modyfikacja "Minecraft optifine" czyli darmowe, nieoficjalne rozszerzenie do gry. Pozwólcie, że teraz przedstawię najważniejsze możliwości modyfikacji:
- Wyższej jakości oprawa graficzna, tekstury w rozdzielczości HD - możemy je zobaczyć na obrazku powyżej lub poniżej.

- Zwiększa liczbę klatek na sekundę - co jest bardzo pomocne dla starszych komputerów lub laptopów, ponieważ może nawet kilkukrotnie poprawić płynność rozgrywki.

- Umożliwia kontrolowanie zamglenia na danej mapie - kolejne przydatne rozwiązanie dla starszych komputerów mających problemy z załadowaniem większego obszaru, zmniejszenie zamglenia z kolei poprawia rozgrywkę na nowszych komputerach będących w stanie bez problemu wyświetlić większy obszar bez mgły.

- wygładzanie krawędzi.

- Wyświetlanie wyższej jakości trawy, śniegu oraz wody itp. - czyli elementów, które w minecrafcie wyglądają nie najlepiej.

- Możliwość zoomowania - przybliżania oraz oddalania.


Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Jak widać możliwości oferowanych przez minecraft optifine jest naprawdę sporo, różnią się one w zależności od pobranej wersji, rozszerzenie jest stale ulepszane, ciągle dodawane są nowe możliwości. Jeżeli zastanawiacie się jak pobrać modyfikację to jest to bardzo proste, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę "minecraft optifine" i gdzieś wśród pierwszych pozycji pojawi się wam strona pozwalająca zrobić to jak już wyżej wspomniałem za darmo oraz bez wirusów i innych niepotrzebnych plików. Na stronie znajduje się dużo różnych wersji rozszerzenia, wyróżnię teraz 3 różne wersje:
- Standard - czyli podstawowa wersja modyfikacji, sprawdza się na komputerach gorszych i lepszych zalecana głównie dla komputerów i laptopów o średnim przedziale cenowym.

- Light - wersja dla najsłabszych komputerów. Głównym jej celem jest poprawienie płynności rozgrywki więc nie oferuje ona np. tekstur w jakości HD.

- Ultra - ta wersja oferuje wszystko co wersje powyżej plus kilka innych urozmaiceń. Jej stosowanie zaleca się dla najlepszych komputerów, użycie jej na komputerze niższej jakości może zamiast poprawić rozgrywkę utrudnić ją oraz zmniejszyć liczbę klatek na sekundę.


Mam nadzieję, że udało mi się w całości opisać modyfikację minecraft optifine. Pozostało mi już tylko zachęcić do jej pobrania ponieważ potrafi ona naprawdę zwiększyć wrażenia z rozgrywki.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Transformice Jak szybko zdobyć serki

Poradnik yeonrie
2

Hacki do zielone imperium

Poradnik Duman1222
3

Wolni farmerzy Wolni Farmerzy - tutorial

Tutorial BananoNinja
4

League of Legends Mistrzostwa świata w League of Legends 2021

Poradnik motina1548
5

Grand Theft Auto V (B2P) Recenzja GTA: The Trilogy

Recenzja Kejzer17
6

League of Legends Jinx - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
7

League of Legends Sett - poradnik League of Legends

Poradnik kayenek
8

Minecraft Minecraft-Ciekawostki o nametagach!

Poradnik MatioNex
9

League of Legends Caitlyn - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
10

Grand Theft Auto V (B2P) Recenzja Gry Grand Theft Auto 5

Recenzja Bartu
Chat