Jak to działa
Przejdź do gry Battlefield 4 (B2P)
Battlefield 4 (B2P)
5.0 2 1595 0
12.12.2017

Battlefield 4 - Arcydzieło dla wielu graczy

"Wojna nigdy się nie zmienia." Ta mantra, zapożyczona z niesamowitej serii "Fallout", z łatwością odnosi się do obecnej uprawy wojskowych strzelanek FPS, które zalewają rynek. Podczas gdy tryb kampanii dla jednego gracza "Battlefield 4" wpada w wiele banalnych tragów zaśmiecających ten gatunek, aż do szaleńczego szowinizmu, jego komponent dla wielu graczy jest zabawny. Czwarta rata EA i DICE dostrzega powrót serii "Tryb dowódcy", a większy nacisk na pracę zespołową pomaga dopełnić pakiet. Ale czy tryb multiplayer "Battlefield 4" jest wystarczającym powodem, aby zrzucić 150 zł na grę?

Jeśli grałeś w jakąkolwiek strzelankę pierwszoosobową w ciągu ostatnich pięciu lat, poczujesz się jak w domu dzięki "Battlefield 4." Gracze spędzają większość mniej więcej 6-godzinnej kampanii od punktu kontrolnego do punktu kontrolnego ze swoimi kolegami z drużyny kontrolowanej przez AI, strzelając nieokreślonymi rosyjskimi i chińskimi żołnierzami po drodze. Zniszczony przez karabin maszynowy? Ukryj się za najbliższą betonową barierą, kłodą lub ścianą, aby zregenerować zdrowie i maszeruj dalej.

Gracze niosą do dwóch broni i dwóch gadżetów jednocześnie, oprócz wielu granatów. Broń waha się od standardowego pistoletu maszynowego do karabinu snajperskiego kalibru .50. Każda broń ma swoje własne atrybuty, które wpływają na to, jak dobrze wystrzeliwuje ona gorącą przewagę nad Twoimi wrogami. Zdobędziesz broń, biorąc je od upadłych wrogów lub zamieniając je w wygodnie umieszczone pudełka na broń. Nawiasem mówiąc, umiejscowienie pudełka z bronią jest zwykle martwą grą, w którą wpadasz w zasadzkę lub wielką bitwę.

Otwarcie skrzynki na broń zamarza rozgrywkę, która - choć wprawdzie pomocna w chaotycznej strzelaninie - eliminuje wszelkie poczucie nagłej potrzeby ukończenia ostatecznego celu na scenie.

Gadżety zawierają szereg wyrzutni rakiet, materiałów wybuchowych C4, min przeciwpancernych i tym podobnych. Podobnie jak w przypadku pistoletów, wyposażasz się w różne gadżety w pudełkach z gadżetami, które, podobnie jak pudełka z bronią, generalnie wskazują, że masz zamiar rzucić z eskadrą wrogów.

Częścią czaru "Battlefield 4" jest jego realistyczna destrukcja środowiska, dzięki uprzejmości silnika graficznego Frostbite 3. I choć możliwości silnika są na pewno widoczne podczas gry dla pojedynczego gracza, wszystko, od ścian, aż po lotniskowiec rozpada się na twoich oczach, nie dostaniesz pełnej mocy Frostbite 3, dopóki nie wskoczysz w mecz dla wielu graczy. Wtedy będziesz w stanie rozebrać całe budynki za pomocą kilku dobrze rozmieszczonych pocisków czołgowych.

Tym, co odróżnia tę grę Battlefield od swoich braci z FPS, jest jej silne poleganie na walce z pojazdami: znajdziesz się w Singapurze i czołgając się po falujących oceanach na statku szturmowym. Ale w przeważającej części będziesz go kopać w kampanii dla jednego gracza "Battlefield 4".
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Fabuła Battlefield 4" służy jako kontynuacja "Battlefield 3." Świat gry jest taki sam, jak jego poprzednik, ale grasz jako nowy żołnierz, sierżant morski Daniel Recker. Historia zaczyna się, gdy ty i twoi członkowie Tombstone Squad, Dunn, Irlandczycy i Pac, próbują uciec z Baku w Azerbejdżanie, z informacją, że chiński admirał Chang planuje przewrót wojskowy. Jeśli się powiedzie, Chang otrzyma pełne poparcie rosyjskich sił zbrojnych, co jest już dość zirytowane w Stanach Zjednoczonych, a III wojna światowa byłaby w toku.

Poniżej znajduje się jeden długi stereotyp strzelanki wojskowej, ponieważ ty i twoja drużyna walczysz z przytłaczającymi szansami, starając się uniknąć globalnego konfliktu z udziałem trzech największych sił zbrojnych na świecie. Aby to zrobić, zabijesz bezimiennych obcokrajowców, obejrzysz przerobioną scenę, zabijesz więcej obcokrajowców, spłukasz i powtórzysz. Podobnie jak większość strzelców wojskowych tego typu, historia "Battlefield 4" jest niesamowicie szowinistyczna, z niezłomnymi Amerykanami, którzy na pozór zawsze znajdują się po właściwej stronie moralnego rozterki. W kilku przypadkach moralna wyższość amerykańskiej postaci jest podważana, ale jest to tylko przelotna chwila, a potem łatwo zapomniana.

Na swoją korzyść, gra stara się dodać pewne emocjonalne elementy, ale spadają one płasko. Kto by pomyślał, że tak trudno będzie troszczyć się o ludzi, którzy nie rozwinęli się poza mięśniową karykaturę żołnierzy, których każde słowo jest jakaś przysięga?

Tryb wieloosobowy i powtarzalność Podczas gdy kampania dla pojedynczego gracza nie jest łatwa, "Battlefield 4" naprawdę świeci w trybie multiplayer. Nie ma nic lepszego niż odpuszczanie w szalonych, bicie serca bitwach przeciwko maksymalnie 64 graczom (tylko konsole PC i następnej generacji) z całego świata.

Tryb wieloosobowy dzieli się na cztery klasy postaci: Assault, Engineer, Support i Recon. Assault jest domyślnym żołnierzem i trafia, odpowiednio, z karabinem szturmowym i zestawem medycznym. Wyrównanie daje ci dostęp do gadżetu defibrylatora, dzięki któremu możesz ożywić upadłych członków drużyny. Inżynier jest klasą przeciwlotniczą, a także ma różne wyrzutnie rakiet i miny. Oczywiście można również naprawiać pojazdy za pomocą gadżetu naprawczego. Wsparcie to podstawowy chrząknięcie i kołysze ciężki karabin maszynowy oraz ładunki wybuchowe C4, podczas gdy Recon szarżuje na snajpera.

Gracze walczą na 10 różnych mapach dla wielu graczy i 7 różnych trybach gry. Środowiska rozciągają się od miejskich ulic Szanghaju po łańcuch wyspowy na Morzu Południowochińskim, po zamarznięte górskie więzienie do miasta zalanego wodami powodziowymi. To podczas meczów wieloosobowych będziesz mógł w pełni korzystać z silnika "Frostbite 3" w grze Battlefield 4. Na przykład na mapie oblężenia Szanghaju możesz obalić potężny wieżowiec, całkowicie zmieniając sposób nawigacji po mapie w procesie. DICE dzwoni do mechanika "Levolution" i jest obecny na większości map rozgrywki dla wielu graczy.

Szczególnie mapa Flood Zone jest doskonałym przykładem tego, jak Levolution może zmienić sposób, w jaki grasz w locie. W obszarach miejskich, które są powoli połknięte przez wody powodziowe, gracze muszą przejść od biegania z budynku do budynku do pływania po mapie w ciągu kilku minut. To wyjątkowa mechanika, która pomaga nadać dodatkowy wymiar rozgrywce dla wielu graczy. Naturalnie, nadal dużo wydasz, wydając dziury we wszystkich obiektach, od budynków po drzewa z różnymi pojazdami, w tym czołgami, lotniskowcami, helikopterami i odrzutowcami.

Tryby gry w grze "Battlefield 4" obejmują takie tematy, jak Rush, Dominination, Conquest, Team Deathmatch i Deathmatch, a także nowe dodatki, Obliteration and Defuse. W Obliteracji widzimy dwie drużyny walczące o jedną bombę, którą muszą obsadzić w bazie przeciwnej drużyny. Gdy jedna baza zostanie zniszczona, nowa bomba spawnuje się, aż wszystkie bazy jednego zespołu zostaną zniszczone. Rozbrojenie będzie znane każdemu fanowi Counter-Strike i wzywa graczy do podłożenia bomby w bazie przeciwnika. Jednak nie można odrodzić się, gdy już zostaniesz zabity.

Na szczęście, DICE sprawdziło się także, by przywrócić świetny tryb dowódcy, który pierwotnie zadebiutował na "Battlefield 2". W tym trybie każda drużyna otrzymuje jedną osobę, która działa jako dowódca i ma zdolność do wywoływania ostrzałów rakietowych, karabinów, resuplikacji wojsk i dronów oraz wydawania rozkazów zespołów. Ale nie masz dostępu do tych opcji na początku gry. Każda z wyżej wymienionych umiejętności jest bezpośrednio powiązana z wydajnością Twojego zespołu. Pomysł polega na wspieraniu pracy zespołowej, zapewniając, że każdy gracz pracuje nad jednym celem, zamiast skupiać się wyłącznie na współczynniku zabijania na śmierć.

Nowa funkcja bonusowa oddziału również opiera się na pracy zespołowej. Podobnie jak w przypadku różnych umiejętności w trybie dowódcy, zdolność twojej drużyny do współpracy ma bezpośredni wpływ na premie. Przechwytywanie punktów kontrolnych przeciwnika i tym podobne będzie budować premię do składu, zwiększając pasywne zdolności, w tym szybszy sprint i więcej granatów.

Ale "Battlefield 4" nie porzucił całkowicie indywidualnej rozgrywki. Nadal możesz spersonalizować obciążenie swojej postaci, od wzorów kamuflażu po broń, od której się odradza. Możesz nawet dostosować premię do składu, której chcesz użyć.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Grafika i sztuka Nie jest przesadą stwierdzenie, że "Battlefield 4" jest piękny. Silnik Frostbite 3 jest zdolny do niesamowitych rzeczy. Obserwowanie potężnego wieżowca rozbija się wokół ciebie, ponieważ ogień rakietowy pada ze wszystkich kierunków, jest absolutnie oszałamiający, a fakt, że silnik gry potrafi to wszystko zignorować bez pomijania rytmu jest dowodem działania DICE. Byliśmy szczególnie pod wrażeniem, jak pojazdy amfibie zareagowały, gdy wpadły do ​​wody, podskakując w górę i powoli kołysząc się tam i z powrotem, zanim dostosowały się do fal i płynęły do ​​przodu.

Efekty świetlne były absolutnie wspaniałe, z wiązkami światła przecinającymi liście i płynącymi przez intensywne chmury. Eksplozje w szczególności wyglądały fantastycznie, z jasnymi rozbłyskami czerwieni i pomarańczy na ekranie, gdy każdy myśliwiec spadł z nieba i każdy czołg wybuchł. Modele postaci były również imponująco szczegółowe; jednak czasami wyglądali na zbyt płaskich, dając żołnierzom martwy wygląd.

Ten rodzaj słodyczy oka będzie dostępny tylko na wysokiej klasy konsolach do gier lub konsolach nowej generacji. Użytkownicy PlayStation 3 i Xbox 360 nadal będą cieszyć się jakością, ale nie oczekuj, że efekty wizualne będą zbliżone do tego, co zobaczysz w mocniejszym systemie.

Muzyka i dźwięk Wynik muzyczny "Battlefield 4" jest standardową nagrodą dla strzelanek wojskowych, wraz z szybkimi utworami orkiestrowymi i niską, uderzającą perkusją. Nic tak naprawdę nie wyróżnia się na tle krótkiego intro, podczas którego słyszysz klasyczną piosenkę przewodnią "Battlefield".

Z drugiej strony efekty dźwiękowe są ponad wymówką. Kule przebijają się z wyraźnym świstem, a wystrzały rozbrzmiewają na otwartych przestrzeniach i odbijają się od wąskiego wnętrza okrętu wojennego. Eksplozje oferują satysfakcjonującą perkusję, a odgłos czołgów ryczących w trakcie chowania się za pobliską ścianą wystarczy, by wywołać dreszcze.

"Battlefield 4" kontra "Call of Duty" Jeśli próbujesz zdecydować pomiędzy "Battlefield 4" i " Call of Duty: Ghosts ", naprawdę sprowadza się to do Twojego gustu w rozgrywce. Podczas gdy "Battlefield" często wymaga więcej taktycznego podejścia, szczególnie w trybach Dominacji i Szczytu, "Duchy" zależą od twoich szybkich odruchów, podobnych do "Counter-Strike". Rozległe wykorzystanie pojazdów i zniszczalne środowiska w grze "Battlefield 4" dodaje dodatkowy wymiar rozgrywce, której brakuje "COD". W tym samym czasie, mniejsze mapy w "Duchach", wraz z brakiem możliwości zniszczenia i pojazdów, powodują szybsze mecze, z czego nie jest znane "Battlefield 4".

Werdykt
Kampania dla pojedynczego gracza "Battlefield 4" jest graficznie wspaniała, ale to piękno jest niestety zepsute przez bezbarwną i przytłaczająco banalną rozgrywkę i historię. Jednak ci, którzy kupią grę w trybie multiplayer, nie będą zawiedzeni. Zdolność do prowadzenia, latania i wysadzania prawie wszystkiego na mapie jest niczym innym jak przesadą, a ty będziesz ciężko znaleźć ukojenie w wir. Jeśli jesteś na rynku dla nowej strzelanki dla wielu graczy, aby mieć obsesję na punkcie, zarejestruj się w "Battlefield 4."

Wydawca : EA
Developer : DICE
Rodzaj : First-person shooter
Minimalne wymagania : System operacyjny: Windows Vista SP2 32-BIT
Procesor : AMD Athlon X2 2.8 GHZ / Intel Core 2 Duo 2.4 GHZ
Pamięć : 4 GB
Karta graficzna : AMD Radeon HD 3870 / Nvidia GeForce 8800 GT
Pamięć graficzna : 512 MB Dysk twardy: 30 GB
Data premiery : 29 października 2013
Platformy : PC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Cesere

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Travian Travian to ciekawa gra

Tutorial PanPillager
2

MovieStarPlanet MSP Jak grać na MSP? Opcje tej gry.

Poradnik Noname133
3

Conqueror's Blade- gra w czasach średniowiecza

Recenzja Antonios007
4

Roblox Roblox Top 6 fajnych gier

Recenzja Rixiasty
5

World Of Warcraft- Genialny MMO-RPG

Recenzja Trykpiarz
6

League of Legends Blitzcrank - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
7

Margonem Margonem -> Wszystko o Głowach Zbira!

Poradnik Quaresma
8

Zajechana i niedoceniona perełka z świetną historią. Recenzja Dragon Age II

Recenzja Tybero
9

CSGO Prime (B2P) Jak stać się lepszym w CS:GO ? 5 Rad dla początkujących !

Poradnik adzian
10

Witaj w kosmosie, zabijaj... Recenzja Alien Rage

Recenzja Tybero
Chat