Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 702 0
08.05.2019

Na czym polega League of Legends, jak zacząć, czy warto

W tym artykule opowiem o grze przy której spędziłem prawie 10 lat. League of Legends - sieciowa gra MOBA, Free to play. Została wydana pod koniec 2009 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością. Po wydaniu gry szybko ściągała ona nowych graczy i zdobyła popularność. League of Legends to pierwsza gra firmy Riot Games. Na arenach naprzeciw siebie stają dwie pięcioosobowe drużyny, które walczą miedzy sobą na trzech alejach. Przed każdą rozgrywką musimy wybrać jednego bohatera z puli ponad stu czterdziestu. Każdy bohater ma inne unikalne dla siebie umiejętności ( 3 zwykłe i jedna Super-umiejętność ). W trakcie rozgrywki zdobywamy doświadczenie, dzięki czemu zyskujemy kolejne poziomy bohatera i punkty umiejętności których możemy użyć do ich ulepszenia. W miarę przebiegu meczu otrzymuje złoto, które możemy przeznaczyć na zakup przedmiotów dzięki którym stajemy się dużo potężniejsi. Oprócz tego przed grą musimy wybrać dwie umiejętności przywoływacza . Duży wpływ na rozgrywkę ma również wybranie przed meczem run i specjalizacji dobranych do bohatera którym chcemy grać. Jeden mecz trwa zazwyczaj około 40 minut.


Po uaktualnieniach dodano później inne tryby gry. Jeden z nich to ARAM ( All Random All Mid). Rozgrywka trwa na mapie Howling Abyss i trwa na jednej alei. Mecz jest dynamiczny, gracze eliminują się nawzajem bardzo szybko i zazwyczaj dochodzi do potężnych starć w grupach. Mecz w tym trybie trwa zazwyczaj około 20 minut.


Kolejny tryb to tryb w którym zmierzają się ze sobą dwa trzyosobowe zespoły na dwóch alejach. Przez te ograniczenia tryb jest dynamiczny i nieprzewidywalny. Mecz trwa około 25 minut


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Pytanie brzmi "Jak zacząć?". Kiedyś był to ogromny problem gdyż nie było tylu poradników na internecie co teraz. Niestety samouczki nie są najlepszym nauczycielem, ponieważ tylko przygotowują nas do sterowania bohaterem i prymitywnie ukazują cel rozgrywki. Nowym graczom , całkiem zielonym, trudno jest zrozumieć wszystkie aspekty rozgrywki. Najważniejsze to nauczyć się gry, pograć trochę, oglądnąć kilka poradników. Gdy nauczymy się gry i wypracujemy sobie myślenie w niej i podejmowanie odpowiednich decyzji podczas meczu wtedy naprawdę zaczyna się robić rewelacyjnie. Satysfakcja z dobrego zagrania, z wyprzedzenia myśli przeciwnika, z dobrej gry taktycznej, jest nie opisana. Dlatego nie przeraźcie się zrozumieniem gry, bo nie zajmie wam to długo a naprawdę, rezultat jest świetny.
Za wygrywanie meczy zdobywamy walutę zwaną "niebieska esencja". Za nią możemy kupić bohatera którym będziemy mogli później grać w meczu. Druga waluta to " Riot Points" które można zdobyć tylko i wyłącznie kupując je za pieniądze. Służy jednak ona głownie do kupienia skórek ( innego wyglądu bohatera) co do rozgrywki nie jest nam zupełnie potrzebne. Od jakiegoś czasu funkcjonuje również Warsztat Hextech czyli system otrzymywania nagród takich jak bohaterowie lub skórki.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Podsumowując prawie 10 lat mojego doświadczenia z tą grą, muszę powiedzieć że jest jedną z moich ulubionych. To jaką frajdę, satysfakcje i wrażenia potrafi nam dostarczyć League of Legends, jest nie do opisania. Emocje są ogromne zwłaszcza gdy gramy z naszymi znajomymi. Oczywiście tu jak i w całym internecie można napotkać ludzi którym zależy tylko na stracie naszego czasu i zdenerwowania nas. Nie jeden raz dałem upust emocjom przez takich ludzi. Zazwyczaj jednak można spotkać miłych i sympatycznych ludzi którym zależy na miłej rozgrywce, którzy współdziałają , a początkującym graczom nawet nieraz poradzą. biorąc pod uwagę wszystkie aspekty całego serca polecam tą grę. Jest to świetna propozycja do rozerwania się, wspólnej gry ze znajomymi. Gra jest na tyle wciągająca że nieraz potrafimy spędzić przy niej cały dzień.

Podsumowując, gra jest warta uwagi. Nowym graczom zalecam wytrwałości w nabieraniu doświadczenia . Pomagajmy sobie nawzajem i szanujmy by społeczeństwo gier online było miłe i przyjazne. Do zobaczenia na Summoner's Rift!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez JOORDAN1702

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Poradnik Brawl Stars

Poradnik Dpocony kasztan
2

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
3

Fortnite Recenzja Fortnite, fajnej gry do pogrania ze znajomymi.

Recenzja UcToWygryw
4

MovieStarPlanet MSP Co można robić msp grze? warto?

Recenzja zuziakiki 123
5

Roblox Bardzo ciekawa gra w ROBLOX

Recenzja Zi0ło
6

CSGO Prime (B2P) Przydatne mapy do CS:GO

Poradnik Typowypolak nr 1
7

XCOM: Enemy Unknown – czyli gra o tym jak poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi.

Recenzja Banankowiec2453
8

DOTA 2 Lina - support czy carry?

Poradnik ChUcKxPoMpA
9

MovieStarPlanet MSP Jak zdobyć fame w grze MovieStarPlanet?

Poradnik RoseGold85
10

Recenzja gry Pet Party

Recenzja Kacper12361838
Chat