Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 957 0
27.08.2019

Początki w LoL'u w pigułce - co i jak.

Cóż to za gra?

LoL, a rozwijając skrót - League od Legends, jest grą multiplayer wydaną przez Riot Games. Należy podkreślić, że jest ona darmowa, co znacznie zachęca do grania. Jedynie co, to trzeba mieć dostęp do Internetu, a reszta (skórki do różnorodnych postaci, totemów, ale także ikony) to tylko dodatki, płatne dodatki. Można je zakupić między innymi poprzez Paysafecard, czy też SMS, ale to zostawcie sobie dopiero na później - gdy zaczniecie rozumować grę.

Wracając do głównej tematyki LoL'a - na obecną chwilę dostępnych jest aż 140 bohaterów, podczas gdy każdy jest inny, każdy inaczej się nazywa, ma inny wygląd oraz umiejętności. Podczas gdy, która odbywa się jako walka 5 na 5 graczy, dzieli się ich na role:

  • góra aleja (top) - bardzo często grani są obrońcy, osiłki - postaci, które poradzą sobie w pojedynkę na drugiego gracza, zazwyczaj mają dużo zdrowia-punktów życia,
  • środkowa aleja (mid) - najczęściej są to magowie lub zabójcy,
  • dolna aleja (bot) - tutaj gra dwóch zawodników - wsparcie oraz strzelec,

dżungla - ten gracz skupia się na zabijaniu potworów w dżungli i planowaniu zasadzek na przeciwników - tzw. gankowanie.

Główna mapa posiada nazwę Summoner's Rift - tam odbywa się większość meczy, w tym także rankingowe, które są dostępne od 30 poziomu bohatera.

W grze dostępna jest waluta w postaci esencji, którą dostajemy po osiągnięciu większego poziomu, ale także RP - Riot Points, które można zakupić.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Jak się zarejestrować?

Pierwsze co, należy przemyśleć swój nick. Wymyślanie go na ostatnią chwilę nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo może się to źle skończyć, np. chęcią zmianą nicku w późniejszej fazie gry, co równa się ze stratą esencji. Gdy już jesteście pewni swojego pseudonimu (najlepiej pomyśleć o większej ilości możliwości, bo niektóre mogą być zajęte) należy udać się na oficjalną stronę League of Legends i nacisnąć wielki, prostokątny przycisk "GRAJ ZA DARMO" - tak jak wspomniałam, "za darmo" przyciąga uwagę. Kolejnym krokiem jest podanie swojego adresu e-mail. Wybierzcie tę pocztę, do której macie stały dostęp, gdyż w razie możliwych problemów kontakt ze wsparciem będzie o wiele łatwiejszy. Następnie wprowadzamy naszą datę urodzenia, pamiętajcie, że nie warto kłamać. Mimo wszystko gra zawiera elementy przemocy, ale także posiada toksycznych graczy, którzy często mogą znieważyć kulturę języka. W kolejnym kroku podajemy nazwę użytkownika (którą przygotowaliśmy wcześniej!) oraz hasło, najlepiej takie, które znane jest tylko wam. Wpisujemy dane, potwierdzamy swoją rejestrację w poczcie elektronicznej i pobieramy grę. Imię w grze wpisujecie później, jednak warto, żeby było takie same lub podobne do nicku, który służy do logowania - nie trzeba będzie za dużo główkować!


Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Pamiętajcie, że gry na boty są lepsze dla początkujących! Będziecie mogli zagrać danymi postaciami i poznać ich umiejętności. Na pewno ktoś wpadnie wam w oku. U mnie była to Ashe - zdecydowanie. Pamiętajcie także, żeby przetestować postaci przed ich zakupem, aby nie tracić esencji. Zwracajcie także uwagę na to, aby nie grać rozgrywek rankingowych postaciami, które chcecie przetestować. Możecie także zapoznać się z historią danych postaci, tak, każdy posiada swoją przeszłość, w której kryją się interesujące ciekawostki. Niektórzy są powiązani krwią - w grze jest pełno rodzeństwa.

Przykładowo:

  • Nasus i Renekton,
  • Katarina i Cassiopeia,
  • Kayle i Morgana,

Draven i Darius.


Występuje jeszcze więcej powiązań między bohaterami, ale to zostawię dla was. Wszystko możecie sprawdzić na oficjalnej stronie League of Legends.

Zachowajcie kulturę języka, mniej toksyczności - przyjemniejsza gra!

Ja uciekam grać, a wy?

Powodzenia przywoływacze!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Deanxx

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Football Manager 2018

Recenzja Musik
2

League of Legends Nami - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

RETRO: Shin Megami Tensei I

Recenzja LiquidSnake
4

MovieStarPlanet MSP MSP - unikaty za level i z tygodniów unikatów

Poradnik BiałyBananek
5

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
6

Neverwinter Czy fani odsłon RPG mają czego szukać ?

Recenzja Gomoron
7

Gry z lat 80, które warto znać!

Recenzja Dawid035
8

Mała, tania, dobra gra - BROKE PROTOCOL: Online City RPG

Recenzja Kubsoon243
9

Najlepsze gry Free to play ze steama na słabe komputery!

Tutorial Diamentowicz
10

Overwatch - poradnik dla początkującego Złomiarza

Poradnik Porarzo
Chat