Jak to działa
5.0 1 1454 0
28.08.2020

Valorant - Raze, czyli połączenie mobilności i obrażeń

Domyślam się, że niektórzy z was mieli już do czynienia z FPS'em od Riot Games czyli Valorantem. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam poradnik do Raze.

Jako iż gram głównie nią, wiem co nieco o jej mechanice i sposobie gry. Raze jest typowym szturmowcem, który ma za zadanie jako pierwszy otwierać ogień do przeciwników. Jej umiejętności pozwalają na atak dystansowy jak i również zwiększają jej mobilność na mapie.

Umiejętności:

Q - Bombowa Paka - jest to coś w rodzaju bomby samoprzylepnej, która po rzuceniu znajduje się przez jakiś czas na ziemi lub ścianie. Po zdetonowaniu jej zabiera ona 50 obrażeń i odrzuca przeciwników. Według mnie ta moc nie powinna służyć do obijania wroga, lecz do szybszego poruszania się. Raze, bowiem nie otrzymuje obrażeń po użyciu paczki. Zostaje odrzucona dużo dalej niż wrogowie. Jeśli trochę poćwiczycie, nauczycie się pod jakim kątem najlepiej jest ponownie użyć paczki, by polecieć jak najdalej lub wyżej w zależności od tego co chcecie zrobić.

Używając dwóch bomb (bo tyle Raze ich posiada) możecie podbić się do góry i będąc w powietrzu użyć kolejnej paczki, by dalej doskoczyć.

C - Bum Bot - jest niczym innym jak małym robotem, który skanuje obszar, tam, gdzie się go rzuciło. Po użyciu widzimy miejsce, w które nasz robot pojedzie skanować. Odbija się on od ścian, więc jest idealnym narzędziem do sprawdzania skrytek, bez ryzyka naszej śmierci. Wystarczy odrobina treningu, by zrozumieć, jak użyć bota, żeby pojechał tam gdzie tego oczekujemy. Jeśli nasz robot zauważy jakiegoś przeciwnika drastycznie zwiększy swoją prędkość i wyda charakterystyczny dźwięk, dzięki któremu dostaniemy informację o pobliskim zagrożeniu. W przypadku, gdy nasz pomocnik nie zostanie zniszczony i uda mu się dojechać do przeciwnika, wybuchnie, zadając tym samym około 100 obrażeń, w zależności od tego jak blisko był jego przeciwnik. Umiejętność ta idealnie sprawdza się w przypadku wchodzenia na bombsite, gdyż robot prawdopodobnie zostanie od razu zniszczony, ale da tam informację o tym, gdzie potencjalnie znajduje się przeciwnik. Niestety, jeśli robot wjedzie w smoke'a raczej nie zauważy przeciwnika, więc należy na to uważać.

E - Pociski Farbujące - są to typowe granaty odłamkowe znane z innych gier. Po rzuceniu ich po chwili następuje wybuch granatu, który rozprasza się na 4 odłamki. Umiejętność ta jest doskonała, jeśli wiemy gdzie jest przeciwnik i chcemy go szybko i bez ryzyka zlikwidować. Rzucając granat do góry pociski rozejdą się na większą odległość co skutkuje wykurzeniem wroga z kryjówki. Tak samo jak w znanym nam wszystkim CS:GO, używając prawego przycisku myszy rzucamy granat delikatnie przed siebie, co przydaje się w sytuacji, w której chcemy upewnić się, że wróg nie czyha na nas blisko, a pole widoczności jest ograniczone. Sam granat zabiera od 15 do 55 obrażeń każdy. Po dokonaniu 2 zabójstw granat odnawia się.

X - Gwóźć Programu - jest to rakietnica, którą odblokowujemy po zdobyciu 7 punktów. Po użyciu jej mamy kilka sekund na atak, bo później super umiejętność wygasa. Warto używać jej w sytuacji, gdy przeciwnicy na nas nacierają, bo wtedy możemy pozbyć się kilku z nich. Atak ten działa na dużym obszarze i zadaje od 100 do 150 obrażeń, w zależności od tego, jak daleko stał wróg. Po wystrzeleniu rakiety, na Raze działa jej odrzut i odskakuje na kilka metrów co jest przydatne w sytuacji, gdy chcemy zaatakować i od razu się schować. Mając trochę doświadczenia na Raze, powinniśmy używać swoich paczek do skakania i ataku z góry.


Podsumowując, jeśli cenisz sobie walkę na froncie, nie lubisz stać na tyłach drużyny i chcesz zdobywać mnóstwo zabójstw - Raze jest idealnym agentem dla Ciebie!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banana Peely

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) Jak pozyskać unikalny tatuaż UFO w GTA V Online

Poradnik Har3w3q
2

Bleach Online Bleach - solucja zadań w serwisie

Tutorial latwamigotka
3

Naruto Online Czy warto grać? (przegląd Naruto Online)

Recenzja Hiro0
4

CSGO Prime (B2P) Pewny zarobek w CS:GO.

Poradnik lynnSSky
5

Overwatch - poradnik dla początkującego Złomiarza

Poradnik Porarzo
6

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Recenzja

Recenzja J.ulka
7

Vikings: War of Clans Vikings : War of Clans to czyste arcydzieło !

Recenzja Osa1020
8

Terraria - Eye of Cthulhu

Poradnik TheMaślak
9

World of Tanks Matilda - OP na swoich tierach

Recenzja Bax04
10

Team Fortress 2 Żołnierz, czyli mój main - część 3 Rakietowe skoki - Podstawa

Poradnik PowrWolf
Chat