Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 470 0
29.03.2022

Minecraft poradnik cz. 2

Cześć! Ostatnim razem powiedzieliśmy sobie o tym, ja zdobyć drewno, zabić golema (pozyskanie żelaza) oraz ogólnie o jedzeniu. Tym razem sięgniemy trochę cięższych wyzwań, jakimi będą: wykopanie diamentów i złota, a następnie zrobienia portalu do Netheru i wejście do niego.


Na początek troszkę teorii o kopaniu w Minecraft. Po pierwsze: nauczcie się jednej rzeczy, czyli nigdy nie kopcie się w dół! Jest to pierwsza i najważniejsza zasada kopania w Mc. Jeśli bowiem przypadkiem traficie na jeziorko lawy, to będzie wasza wina że się zwęglicie. należy skopywać się albo ukośnie, albo po dwie kratki obok siebie, bo wtedy zanim wpadniemy do lawy, zobaczymy ją i będziemy kopać w innym miejscu. Okej, teraz wysokość. W minecraft 1.16.5 diamenty występują od poziomu 0 do 20, ale najczęściej występują od poziomu 10 do 13 (niestety jest to też najczęstszy poziom występowania lawy ): ). Aby sprawdzić swoją wysokość, klikamy F3 na klawiaturze, ale jeśli jesteście na laptopie i gdy klikacie to wam się np. dźwięk systemu podnosi, to musicie przytrzymać Fn a następnie F3. Teraz już możecie zacząć kopać diamenty. Na całą zbroje i miecz potrzeba 26 diamentów. I pamiętajcie, musicie diamenty kopać ŻELAZNYM kilofem, nawet jeśli zwykle kopiecie kamiennym.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Jeśli macie całą diamentową zbroję i miecz (oczywiście to dla początkujących graczy, @Dream, @TobiaszGaming i @Sagi wchodzą do Netheru bez żadnej zbroi) To możecie zacząć szukać lawa poolki jak ja nazywam. Nie musi być duża, ot taka wystarczy. Następnie:

1. Bierzmy blok i stawiamy go na krawędzi poolki w lawie (użyjcie shift, by nie spaść),

2. potem nalewamy wodę obok niego (po tej stronie po której jest więcej miejsca),

3. Następnie niszczymy blok,

4. kopiemy dwa bloki które są pod wodą i stawiamy w ich miejsca lawę,

5. następnie tworzymy konstrukcje taka jak na zdjęciu, czyli za obsydianem stawiamy po lewej dwa bloki, potem po prawej robimy odwrócone L w jedą, tą przednią stronę (nie wiem czemu tam jest też w lewo) tak jak na zdjęciu,

6. dajemy wodę w miejsce L-ki tam, gdzie ten ziomek źle postawił blok (u góry po lewej),

7. robimy ramę portalu lawą, czyli bierzemy widekiem lawę - stawiamy, bierzemy znowu - i stawiamy, u góry też. Aż w końcu będziemy mieli całą ramę portalu.

8. Teraz zbierzcie wodę i podpalcie portal (:

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Teraz załóżcie swoją diamentową zbroje, weźcie do ręki miecz i wejdźcie do portalu. W Netherze są jednak Pigliny, które biją was jeśli nie macie na sobie nic złotego. Dlatego dobrze jest w Netherze albo jeszcze w zwykłym świecie wykopać sobie trochę na buty. Nie róbcie napierśnika albo innej części złotej zbroi tylko buty, bo one są słabsze od diamentów, więc lepiej jest mieć mniej słabych rzeczy, a więcej dobrych, co nie? Okej, teraz rozgośćcie się w Netherze, zróbcie sobie jakiś domek lub twierdzę, i uważajcie na wrogie moby, których w tym świecie nie brakuje.


Ciekawostka: w Netherze do wersji 1.16.5 nie było żadnego moba, który z jakiegoś powodu by was nie uderzył. Wszystkie mogły was zbić. Teraz jest Magmołaz, na którego możecie wsiąść, używając siodła, i kierować nim po lawie z grzybem spaczonym na patyku. Dlatego uważajcie na np: Hogliny, które nie tylko was biją, ale nawet wywalają w powietrze. (Po zabiciu dają cenną skórę i surowe mięso, ale po podpaleniu i dopiero zabiciu daje upieczone).


To już na tyle z tego poradnika. W następnym może powiem o enchantach. A póki co - cześć!


c.d.n

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez PanPillager

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Recenzja długo oczekiwanej gry Battlefield v

Recenzja impuls54
2

Najlepsze gry lego.

Recenzja Porarzo
3

Overwatch - poradnik dla początkującego Torbjörna

Poradnik Porarzo
4

Duke Nukem Forever - co poszło nie tak?

Recenzja BLAZEJ1
5

Dream Room Makeover czyli de ja vu moich oczu

Recenzja Unganana
6

Margonem Margonem od początku. Czyli co i jak do 50 lvl Paladynem

Poradnik Haszytek
7

Overwatch - recenzja

Recenzja Porarzo
8

World of Tanks Matilda - OP na swoich tierach

Recenzja Bax04
9

CSGO Prime (B2P) Najlepsze skórki do kos w cenie poniżej 50$!

Poradnik JestemKacper
10

ARK: Survival Evolved (B2P) ARK: Survival Evolved

Recenzja Igi pigi
Chat