Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 1645 0
30.06.2017

Survivalowe giganty - Minecraft vs Terraria

Dzisiaj oceniam dość duże produkcje, stawiające na survival i wykazanie się kreatywnością. Rewolucyjny i bardzo znany Minecraft pojawił się w Early Access 17 maja 2009 roku, a pełnoprawna wersja została wydana 18 listopada 2011 roku. Stworzona przez Markusa Perssona była rozwijana przez Mojang AB, która następnie 15 września 2014 roku została kupiona przez Microsoft. Nie bez powodu rewolucyjna, bardzo wypłynęła na gry survivalowe oraz została sprzedana w łącznie ponad 35 milionach kopii (patrząc na dane z 2014 roku). Terarria sprzedała się w ponad 12 milionach kopii. Wydana przez studio Re-Logic 16 maja 2011 roku. Przez długi czas była określana "klonem" Minecrafta, niesłusznie, ale niestety tak przez długi czas było. Dzisiaj powiem wam, która według mnie gra jest lepsza, postaram się wymienić plusy i wady obu produkcji.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
W Minecraft mamy podział na grę singleplayer i multiplayer. W pojedynczym trybie gry gracz może wybrać, czy chce grać jak typowy rozbitek i samemu tworzyć ekwipunek, czy mieć od razu wszystkie przedmioty + nieśmiertelność. Chociaż fabularnie dane nam jest zabić smoka z innego wymiaru, ludzie głównie cenią tą grę za kreatywność, mamy do wyboru naprawdę dużo bloków, z których możemy stworzyć fajne dzieła. Masz też do dyspozycji kilka biomów, takich jak pustynia czy dżungla. Czy to drewniany dom, czy dom w dżungli, masz dużo rzeczy do wyboru. Obecnie z każdą wersją twórcy dodają więcej bloków i możliwości serwerów. Czas na opisanie multiplayer. Jeśli chodzi o budowanie serwerów, Minecraft daje dość dużo do popisu. Brakuje mi jednak możliwość stworzenia darmowego świata dla przyjaciela. Niby jest opcja Realm, ale nie jest dostępna na starszych wersjach + jest płatny. Jeśli chodzi o serwery, możliwości jest masa. Czy to klasyczne PVP, czy może nawet historia rodem z RPG'a, czy nawet Build Battle, czyli kto zbuduje dany przedmiot lepiej. Jednak najlepiej jest, jak do MC wgrasz modyfikacje. Przyznam szczerze, z nimi nawet samemu można się fajnie bawić. Wypełniają one pewną pustkę, w końcu nie mamy aż tak dużo potworów i bossów. Nawet przedmiotów jest chyba trochę za mało. Wadą tej produkcji jest właśnie to, że samemu bez modów Minecraft się nudzi. Przydałoby się wprowadzić ciekawszy "singiel", gdyż oprócz modów i serwerów multiplayer czy dowolność budowania, gra nie oferuje nic więcej.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Terraria jest innym typem gry. Jest bardzo rozbudowana. Mimo, że mamy także możliwość wgrania modyfikacji, czysta rozgrywka sama w sobie daje ogromną frajdę. Tym bardziej, że posiada mechaniki, które inne gry nie mają. Taką rzeczą jest możliwość wprowadzania NPC tylko, jeśli zbuduje im się wcześniej dom. Przede wszystkim jest to w pewien sposób zmiana mechaniki, gdzie zazwyczaj NPC od razu spotykaliśmy w domach, a tutaj sami musimy im taki dom załatwić, aby w ogóle się pojawili. Też w tej grze ważne jest przeżycie i eksploracja. Jednak, aby móc eksplorować w pełni, trzeba najpierw uzbierać ekwipunek, czyli tak jak w MC, musimy pobawić się w górnika. Grę można pochwalić za to, że ma o wiele więcej przedmiotów, bloków, broni, przeciwników i bossów. Gdy w MC mamy 2 bossów, w Terrari mamy ich około 14. Dodatkowo mamy setki ubrań dla naszej postaci, w przeciwieństwie do MC, gdzie nasz wygląd postaci tworzymy całkowicie sami. Wielkim plusem jest możliwość stworzenia darmowego servera dla przyjaciela/przyjaciół ze Steama, więc nie jesteś skazany na kupowanie serwera lub granie na tych większych. Tutaj widzę pewien minus. W przeciwieństwie do Minecrafta, jak wszedłem na pierwszy lepszy serwer w Terrari nie wiedziałem zupełnie co mam robić, jednak to może dla tego, że jestem nowy?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podumowanie:
Według mnie, jak mówimy o zawartości, Terraria byje na łeb Minecrafta. Zapewnia o wiele dłuższą i ciekawszą rozgrywkę na trybie pojedynczym, gdzie MC leży. Gdy zaletą Terrari jest duża zawartość i możliwość bezproblemowego zagrania ze znajomymi, Minecraft stawia na kreatywność oraz nacisk na Multiplayer. Obie gry polecam.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Dawid035

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

League of Legends Twitch - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

League of Legends Ocena bohatera - Miss Fortune

Recenzja NibyFajna
4

League of Legends League of Legends dla nowych graczy

Poradnik Lunatic1
5

Shakes & Fidget Shakes & Fidget krótka opinia.

Recenzja Szejmut
6

Minecraft Minecraft - kiedyś, a dziś!

Recenzja Norateron
7

Najlepsze servery treningowe w CS GO.

Poradnik TurboBagiety
8

Bleach Online Najlepsza gra od Bananków! O Bleach Online słów kilka.

Recenzja DadiTV
9

Ostra jazda bez trzymanki czyli recenzujemy GTA V

Recenzja adrianos253
10

The Sims 4 i postęp historii? Tak, to możliwe! - poradnik instalacji MC Command Center

Poradnik kitq
Chat