Jak to działa
1.0 2 2790 0
07.11.2017

Minecraft czy Terraria ?

Co wolicie Minecraft czy Terraria? To już jest osobisty wybór ,więc w tym artykule przyjrzymy się tym grą i stwierdzimy ,która jest lepsza. Kilka słów na początek:
Minecraft został wydany 18 listopada 2011 przez firmę Mojang projektanci to Markus Persson z ksywką Notch [czytaj: Nocz] i głównego programistę Jens Bergensten z ksywką Jeb [czyt: Dżeb]. Nie można zapomnieć o Terrari ,która została wydana 16 maja 2011 ,czyli nieco wcześniej od Minecraft. gra została wydana przez firmę Re-Logic a producentem jest Spike Chunsoft. Dobrze a teraz pytanie,,Co łączy te gry?" a to ,że obie to surwiwal , mają otwarty świat i to że można w nich robić co tylko dusza zapragnie. Oczywiście pewnie znajdą się jeszcze jakieś powody ,ale to są te która wpadły mi jako pierwsze do głowy. Więc jak wiemy Terraria i Minecraft są nie co podobne do siebie ,ale mi się wydaje że Minecraft jest o wiele bardziej popularny od jego rywala ,a to dlatego że jest wielu różnych YouToberów którzy go nagrywali a nie które kanały na YouTobe są oparte tylko na Minecraft na przykład: RoxMB , Jachimozo , iSuperMWK , Doknes i jeszcze Dealereq. Wiec troche ich mamy a to tylko garstka bo jest ich jeszcze wielu.
Teraz zaczniemy opisywać grę Minecraft jej plusy i minusy. Więc Minecraft na pewno jest znany z tego ,że jest sześcianów choć wielu się myli i mówią że z kwadratów ,ale w rzeczywistości są to sześciany. Dobre jest to ,że każdy musi pamiętać crafting pewnej rzeczy na przykład to ,że do stworzenia kamiennego kilofa potrzebne są patyki i 3 sztuki bruki i to że trzeba je ułożyć tak jak należy. I tak w sumie z większością rzeczy w Minecraft ,bo niektóre wystarczy że damy do stołu rzemieślniczego i od razu coś wyjdzie na przykład jak położymy 1 drewno to wyjdzie nam 4 sztuki desek. A kolejną dobrą rzeczą Minecraft'a jest to ,że ma wielki otwarty świat i nasza mapa jest tak wielka ,że chyba nikt by tak nie doszedł bez kodów lub komend. Oczywiście Minecraft ma też różne wymiary i można go skończyć w jednym z wymiarów. Gra oferuje nam również wiele ciekawych modów ,struktur ,biomów i przygód. W grze mamy również minerał ,który nazywa się czerwony proszek i daje nam nieskończenie wiele możliwości do zbudowania różnych mechanizmów. Mamy oczywiście możliwość grania multiplayer z innymi graczami co jest bardzo interesujące. Minusy w tej grze jest nie wiele ,ale na pewno jedną z nich jest to że minecraft idzie w złą stronę według mnie od wersji 1.7.2 gra idzie tam gdzie nie powinna. Dodają tam jakieś podwodne świątynie ,Jakieś wille i to mnie irytuje bo to już nie jest dla mnie Minecraft tylko Jakiś dodatkowy dodatek do Minecraft'al.
Czas zacząć Terrarie. Gra dla mnie jest super dużą zaletą jest to ,że jest bardzo rozbudowana ma NPC z którymi możemy handlować a innymi coś innego. Ciekawe jest to ,że ma interesujące struktury takie jak katakumby. podziemna świątynia w dżungli itp. Gra robi na mnie wrażenie i również to ile jest tam mobów , jest ich tam tyle że w głowie ich nigdy nie policzę pewnie dlatego ,że nie poznałem wszystkich ,ale na przykład dobrze nam znane Slime jest ich tam dużo rodzajów. Mamy tam takiego małego czerwonego ,mamy większe o kolorze szarym , żółte .niebieskie i inne. Dobre jest jeszcze to ,że mamy tam wiele aż ich nie mogę zliczyć. Tak więc Terraria jest mi bliska i uwielbiana przez zemnie i wielu innych. Ale jednym z minusów tej gry jest to ,że jest 2D kiedy Minecraft jest 3D, Ale mi to nie przeszkadza w ogóle , nie wiem jak innym ale mi wcale pewnie dlatego że grając pokochałem tą grę i nie myślę o tym czy jest 2D czy 3D. Terraria podoba mi się taka jaka jest. A teraz pytanie które zadałem na samym początku ,,Która gra jest lepsza?" to jest pytanie osobiste nawet ja nie mogę się zdecydować która jest lepsza ,ale myślę że dla mnie to Terraria. wahałbym się dalej gdyby nie fakt że Minecraft idzie tam gdzie nie powinien.
1.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Mikros06

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

League of Legends Yorick - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

Paladins Lista zmian aktualizacji 58 otwartej bety

Poradnik Quaresma
4

8 najgorszych i najgłupszych modów go Gothica

Recenzja Tybero
5

Super Mario World jest super!

Recenzja Pink Sheep Lololololololo
6

CSGO Prime (B2P) Parę porad które przydadzą Ci się w grze!

Poradnik KoweczeQ
7

najlepsze gry typu milionerzy

Recenzja Kubsoon243
8

Najlepsze gry fryzjer

Recenzja TheMaślak
9

Roblox Roblox Podbija Świat oraz JailBreak

Recenzja Seweryniak
10

Garry's Mod (B2P) Czego wyobraźnia zapragnie

Recenzja ZaronySS
Chat