Jak to działa
5.0 1 9855 0
09.04.2020

Minecraft pingwin pack

W niniejszym artykule przedstawię Pingwin Pack do gry Minecraft, oraz jego zawartości. Jednak na początku zacznijmy od tego czym w ogóle jest Pingwin Pack. Otóż Pingwin Pack to zbiór modyfikacji używanych przez popularnego youtubera Stuu Games (znanego wcześniej pod nazwą Polski Pingwin, skąd swoją nazwę wzięła ta paczka modyfikacji), w jego serii let’s play Minecrafta na modach. Paczka posiada 5 wersji których numer koresponduje z cyfrą kolejnych sezonów Minecrafta na modach publikowanych przez Stuu Games. Z racji na to iż to wersja 5 jest najnowsza to właśnie przedstawieniem jej zawartości się zajmę. Ale zanim do tego przejdę warto jeszcze wspomnieć iż Pingwin Pack 5 dostępny jest na wersję Minecrafta o numerze 1.6.4, czyli niestety nie na najnowszej. Z racji na to iż paczka ta zawiera sporo modyfikacji (29), przedstawię tylko te najciekawsze.

Lista Modyfikacji:

1. Backpack – jak sama nazwa wskazuje mod ten dodaje do gry plecaki, które zdecydowanie ułatwiają zarządzanie ekwipunkiem oraz przenoszenie większej ilości przedmiotów.


2. Animated Player Mod – mod ten wprowadza nowe animacje zastępujące te znane z podstawowej wersji gry, jak np. bieganie, jedzenie czy pływanie.

3. Legendary Beasts – mod ten wprowadza do gry 5 nowych bossów pojawiających się w nowych dungeonach będących arenami. Każdy z nowych wrogów posiada inny styl walki oraz dropi specjalną broń nawiązującą do jego umiejętności.

4. ZansMinimap – dodaje minimapę, która wyświetla się na naszym ekranie. Poza tym pozwala również dodawać do świata gry znacznik umożliwiające oznaczenie interesujących nas miejsc tak aby później było nam łatwiej do nich dotrzeć.

5. Better Villages – ulepsza generowanie się wiosek, zwiększa częstotliwość ich występowania oraz sprawia iż mogą się one pojawiać na praktycznie każdym biomie. Poza tym poprawia również AI wieśniaków jak chociażby sposób ich poruszania się.

6. Treecapitator – mod oszczędzający czas gracza, poprzez umożliwienie ścięcia całego drzewa niszcząc tylko jego dolny blok.

7. Bibliocraft – dodaje do Minecrafta najróżniejszego rodzaju meble takie jak: półki, szafki, krzesła czy stojak na pancerz. Dzięki temu możemy sprawić aby nasza baza w Minecraft wyglądał jak prawdziwy dom.

8. New Dungeons – mod ten dodaje do gry nowe podziemne lochy. Są one zdecydowanie większe niż struktury normalnie generujące się w świecie gry. Dostać się do nich możemy znajdując na powierzchni ruiny ze spiralnymi schodami prowadzącymi pod ziemię.

9. Mystcraft – mod wzorowany na serii gier o tytule Myst. Wprowadza on do gry możliwość tworzenia nowych światów nazwanych epokami. Tworzymy je za pomocą książek i specjalnych symboli, które odpowiadają za zawartość nowych światów. Ogólna zasada wygląda tak iż im większe bogactwa będą znajdować się w danym świecie tym bardziej będzie on nieprzyjazny dla gracza.

10. Craftguide – mod ten dodaje do gry książkę zawierającą crafting każdego przedmiotu dostępnego w grze, również tych dodanych przez mody. Jej interfejs jest bardzo przejrzysty, co łącznie z możliwością wyszukiwania konkretnego przepisu ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z tego przedmiotu.

Tak właśnie przedstawia się Pingwin Pack w wersji 5. Nie jest to może najbardziej odkrywcza czy rozbudowana paczka modyfikacji, jednak zawiera ich na tyle dużo aby odświeżyć świat Minecrafta dla osób którym znudziła się już podstawowa wersja gry.


5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks World of Tanks Recenzja Gry

Recenzja ReDoXPL
2

Hero Zero Rozpoczęcie gry i podstawy

Poradnik golomb1337
3

Hominis Nocturn też lubi RPG. Recenzja Vampyr

Recenzja Tybero
4

War Thunder War Thunder: Symfonia Bitew na Niebie, Lądzie i Morzu

Recenzja NapoleonCat
5

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - czy warto zagrać?

Recenzja Papajka2137
6

MovieStarPlanet MSP Jak rozsądnie kupować pakiet/doładowanie na MovieStarPlanet?

Poradnik Tytianka
7

Star Stable star stble- gra o koniach

Recenzja chasinka<3
8

CSGO Prime (B2P) Cs:go - najlepszą grą FPS

Recenzja Bananek2012
9

MovieStarPlanet MSP Recenzja najnowszego motywu - Light Up The Sky (Grudzień 2021 - Styczeń 2022)

Recenzja Sylwiszel
10

Disney Magic Kingdoms - kilka słów wstępu

Poradnik Persefonaa
Chat