Jak to działa
Przejdź do gry OGame
OGame
5.0 1 1648 0
09.11.2017

OGame, Gameforge w odległej galaktyce

OGame jest jedną z wielu gier przeglądarkowych Gameforge, który postanowił stworzyć grę przeglądarkową w dosłownie każdym możliwym klimacie. Ich dwoma największymi sukcesami są Ikariam i Ogame. Dziś zajmiemy się tym pierwszym.
Twórcy położyli tutaj nacisk na futurystyczność przedstawienia. Jesteśmy kolonizatorami i na naszej planecie matce musimy zbudować bazę wypadową dla rozwoju naszego imperium. Tak jak w każdej grze od Gameforge możemy wybrać czy zamierzamy się rozwijać głównie technologicznie, ekonomicznie czy wojskowo.
Podstawowymi surowcami w grze jest metal, kryształ i deuter. Najprostsze budowle i osiągnięcia wymagają głównie metalu i paru kryształów. Później musimy jednak znacznie bardziej zrównoważyć wydobycie, aby nie zostawać z tyłu w postępie technologicznym.
Musimy także zadbać o pełną produktywność naszej koloni...
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
...dostarczając jej energii. Na planetach bliżej słońca bardziej opłacalna jest technologia słoneczna, kosztem zmniejszonego wydobycia deuteru. Na zmarzniętych planetach mamy duże pokłady deuteru, których nadwyżki możemy wykorzystać do zasilania efektywnej elektrowni fuzyjnej.
Ostatnim surowcem jest antymateria, czyli waluta premium. Możemy za jej pomocą przyśpieszać budowę i badania. Zaczynać badania zastępując jakiś surowiec antymaterią. Wymienić nadwyżkowy surowiec na inny w przeliczniku (opłacalne tylko dla dużych sum surowców, ponieważ każda nawet najmniejsza wymiana kosztuje 3.500 jednostek antymateri) lub zwiększyć produkcję deficytowego.
Mamy także do wyboru wykupienie konta premium. Dzieli się ono na tańsze wspomagające tylko wybrane aspekty gry oraz bardziej kompleksowo działające konto ,,Komandor".
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Ostatnim aspektem jest walka. Tutaj jest wyraźny podział na budynki obronne i jednostki atakujące. W innych grach można było co najwyżej ustawić garnizon i podnieść poziom murów. Tutaj mamy jednostki latając mogące również bronić naszej bazy, ale nadające się głównie do ataku. Budynki obronne mają znacznie większe obrażenia i wytrzymałość, są przez to proporcjonalnie tańsze.
Pod względem technologii i rozwoju mamy dokładnie to co w reszcie gry. Całość rozwoju nie jest widoczna, poprostu odblokowują nam się nowe możliwości i zwiększa przewaga (np.:dodatkowe wydobycie). Jednak jak cała gra mimo tego, że po prostu nabijamy poziom w okienkach została bardzo dobrze zrobiona i widok okna technologii jest przyjemny dla oka.
Gra jak na prostotę swojego założenia jest bardzo dopracowana, jednak gry Gameforge zostały wyparte przez nowe, znacznie bardziej urozmaicające rozgrywkę gry. Gra pozostanie już tylko nostalgicznym wspomnieniem, ale za to jakim wspaniałym.
Ocena 7/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Perfect World International PWI - czyli najlepsza darmowa gra MMORPG!

Recenzja toya_xd
4

CSGO Prime (B2P) Jak stworzyć plik autoexec

Poradnik TeaToxiC
5

League of Angels Heaven's Fury Prosty i przyjemny sposób na dużo bananków czyli League of Angels Heaven’s Fury

Recenzja KaErEle
6

RETRO: Castlevania: The Adventure/Belmont's Revenge

Recenzja LiquidSnake
7

CSGO Prime (B2P) JAK STAWAĆ SIĘ LEPSZYM W CS:GO?

Poradnik Mesashii
8

League of Legends Ashe - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

War Thunder Recenzja gry War Thunder - czy warto w to grać?

Recenzja Janusz1234567890
10

Smite Chińska bogini Nu Wa mid lane.

Poradnik CuteJuuzou
Chat