Jak to działa

Ikariam

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Ikariam

Witaj w Ikariam, wyspie zlokalizowanej gdzieś po środku morza, gdzie pod Twoim sztandarem rozpocznie się era odkryć i dobrobytu, a malutka z początku wioska przekształci się w cywilizację, o której będą pisać w źródłach historycznych.

Nie oczekuj cudów na początku swojej przygody z tą strategią online, bowiem na start z Ikariamem dostaniesz tylko mały (choć żyzny!) kawałek ziemi na pokrytym zieloną trawą wybrzeżu. To, czy wykorzystasz potencjał tego terytorium zależy wyłącznie od Ciebie!

Zbieraj surowce na wyspach rozmieszczonych po całym świecie Ikariam. Podczas swojej przygody z tą grą w świecie starożytnej cywilizacji będziesz potrzebował dużych nakładów drzewa – zatrudnij okolicznych mieszkańców jako pracowników i wydobywaj ten surowiec wraz z innymi graczami zamieszkującymi wyspę.

Surowce pozwolą Ci rozwijać swoje miasto o kolejne istotne budynki. Akademia, na ten przykład, pozwoli odkryć Ci wiele rewolucyjnych wynalazków, podczas gdy w koszarach wyszkolisz oddziały potężnych wojsk. Z kolei poprzez budowanie portów handlowych będziesz mógł uprawiać handel z innymi graczami.

U Twojego boku zawsze będzie stało przy Tobie czterech oddanych doradców, dzięki którym zawsze będziesz najlepiej poinformowaną osobą na wyspie. Świat Ikariam możesz podglądać w różnych opcjach, począwszy od widoku całego świata, poprzez rzut okiem na mapę wyspy, a kończąc na zbliżonym podglądzie miasta.

Aby skorzystać z uroków oferowanych przez wciągający świat tej strategii online, wystarczy zarejestrować konto. Rejestracja jest zupełnie darmowa, a świat antycznej cywilizacji czeka na kolejnego wielkiego wodza!

pełny opis gry
Screeny
Ikariam screenshot1 Ikariam screenshot2 Ikariam screenshot3 Ikariam screenshot4 Ikariam screenshot5 Ikariam screenshot6 Ikariam screenshot7 Ikariam screenshot8 Ikariam screenshot9 Ikariam screenshot10
Video

Ikariam wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • 2 GHz or higher
 • 1 GB
 • 512 MB VRAM or more
 • Broadband Internet connection / 1 Mb/s
Podobne gry
Chat