Jak to działa
Przejdź do gry OGame
OGame
5.0 2 761 0
13.07.2017

OGame - Plemiona w skali galaktyki

Słyszeliście może o Plemionach, a może ktoś z was natrafił nawet na moją recenzje tej gry? OGame jest odwzorowaniem Plemion w świecie przyszłości - statków kosmicznych, zamiast armii, czy też podboju planet, a nie wiosek. OGame jest identycznym nawiązaniem do Plemion, co przykładowo Hero Zero do Shakes and Fidget. W tym przypadku OGame był jednak grą, która swojej premiery doczekała się wcześniej (2002), niż Plemiona (2003).

W 2008 doszło również do dużej aktualizacji tego tytułu - zmieniła się grafika, dodano sporo nowych mechanik i nowy samouczek. Spowodowało to ponowny wzrost popularności tego klasyka. Mimo upływających lat, OGame wciąż zrzesza nowych użytkowników. Niestety kosztem jego wciąż trwającego istnienia są mikropłatności, które w tych czasach nie odstępują kroku grom przeglądarkowym.
Grając w tę grę możesz zdobyć 160 Graj
OGame wraz z grą Travian były w Polsce chyba najbardziej popularnymi grami Free To Play swoich czasów. Spopularyzowały one rynek działający w ten sposób w naszym kraju.

Dla niewtajemniczonych - na czym jednak polega sama rozgrywka w OGame'ie? Zacznijmy od faktu zbierania surowców, bez których ani rusz do kolejnych etapów gry. Trzy rodzaje minerałów: kryształ, metal oraz cenny deuteryt są podstawową walutą w grze. Pozwalają nam na rozwój infrastruktury, badania oraz rozbudowe floty, która to następnie też wspierać może nasze bogacenie się surowcami.

Z czasem liczyć musimy się z rozbudową budynków. Opuszczać gry nie możemy na dłuższy czas ze względu na to, że w czasie rzeczywistym rywalizujemy z innymi graczami. Mogą wysłać na nas swoją flotę nawet w nocy, więc ostrożnie dobierać musimy pory spania, aby móc chronić naszej planety.

Wszystko brzmi znajomo? Jeśli byłeś graczem wymienionych wcześniej Plemion to nie wątpliwie, bo te gry różnią się praktycznie tylko poruszaną tematyką.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 170 Graj
Nie ukrywam, że w czasach podstawówki i ja dałem się wciągnąć w świat OGame'a. Co prawda dawno już tego tytułu nie ruszałem, ale spopularyzowanie przeglądarkowych gier Free To Play w Polsce, które OGame'owi zawdzięczamy, jest podstawowym elementem przez który tak bardzo szanuje ten tytuł.

Do Plemion wracam bardzo często i na bardzo długo, u OGame takiej sytuacji niestety nie miałem, chociaż tak jak mówiłem, gry różnią się jedynie tematyką - ta bardziej przyciąga mnie w Plemionach, tak więc właśnie w tym tytule lepiej się bawie.

Nie znać OGame to jak nie wiedzieć co to Internet... Jeśli nigdy w ten klasyk nie grałeś, lub co gorsze o nim nie słyszałeś, pora to zmienić. Może lata jego sławy i wykorzystywanych nowoczesnych technologii minęły, ale na pewno warto wciąż tej grze dać szanse, bo z doświadczenia wiem, że w niewielu tytułach można spotkać tak dużo rywalizacji.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Wprowadzenie do "Adopt Me"

Recenzja MaxxY
2

Recenzja odświeżonego need for speeda

Recenzja adrianos253
3

Armored Warfare Recenzja Gry Armored Warfare

Recenzja Diana07
4

Devil May Cry 1 - styl starych nastolatków

Recenzja LiquidSnake
5

Overwatch - poradnik dla początkującego Genjiego

Poradnik Porarzo
6

World of Tanks Pershing, zapomniany przez wszystkich czołg

Recenzja ChUcKxPoMpA
7

Farmerama Wirtualna farma dla "leniwego" rolnika :)

Recenzja Pablito87
8

Rocket League (B2P) Rocket League - Jak zacząć zarabiać ?

Poradnik CreaMper
9

7 Porad dla nowych graczy Invisible, Inc

Poradnik Banankowiec2453
10

Plemiona Pierwsze dni gry w Plemiona

Poradnik Pucior
Chat