Jak to działa
5.0 1 564 0
20.05.2018

Pogrywamy wampirem czyli recenzja gry Vampyr

W grze Vampyr jak sama nazwa wskazuje gramy wampirem. Powiedzieć można nawet, iż jest to symulator wampira, ale zacznijmy od początku. Za tą ciekawą produkcję odpowiada studio DONTNOD. Jest to francuskie studio, które ma już na swoim koncie gry takie jak:
- remember me
- life is strange
Skoro takie studio zrobiło już świetne gry to i zapewne Vampyr okaże się bardzo mocno interesująca. Tak też się stało i nawet autorzy dali nam próbkę gameplaya dla smaku.
https://www.youtube.com/watch?v=tsJvSOJFI6A tutaj dodaje link do filmiku jednego z youtuberów który daje nam gameplay 55-minutowy z gry który prezentuje się całkiem dobrze.

Ciekawy jest też fakt, że jeśli niewłaściwą osobę ugryziemy to może to nam utrudnić wykonanie niektórych zadań, więc należy wybierać ofiary mądrze oraz atakować dyskretnie.
Akcja gry

Akcja gry toczy się na ulicy Londynu gdzie panuje epidemia zwana hiszpanką. Wcielamy się w postać bardzo lubianego chirurga wojskowego, który wraca z frontu jak wiadomo, żeby uratować ludzi przed tą groźną chorobą. Niestety w drodze do domu zostaje ugryziony przez wampira. Chirurg musi teraz wybierać między pomocą innym a swoją nieludzką i krwawą naturą.

Ciekawie prezentuje się tutaj otwarty świat Londynu. Wykonujemy w nim nie tylko zadania główne, ale również poboczne rozmawiając z postaciami oraz walcząc z łowcami wampirów, bądź samymi wrogo nastawionymi do nas wampirami. Jednym słowem jest co robić. Żeby nie było tak słodko to musimy regularnie zaspokajać nasz głód krwi i raz na jakiś czas musimy np. ugryźć kogoś w nocy, kiedy najmniej się tego spodziewa.
W grze jest dużo podobieństw z gotyckiego horroru. Ogólnie ten mroczny klimat. W grze mamy dostępne bronie białe, jak i broń palną, dzięki której z łatwością (przynajmniej na początku) zabijemy wampira czy jego łowcę.
W produkcji nie zabrakło również zdobywania punktów doświadczenia. Zdobywamy je pijąc krew szczurów, przypadkowych przechodniów, jak również łowcy wampirów. Im więcej krwi wypijemy tym bardziej staniemy się silniejsi.
Minusem jest to, że jeśli wypijemy krew osoby niewinnej o nie takim jak trzeba charakterze to może się zdarzyć, że będzie to miało ogromne konsekwencje. Raz zabita postać znika z gry na zawsze więc warto najpierw zapoznać się z danymi ofiary, aby wybrać najlepszą.
Podsumowując

1. prezentuje się świetny symulator wampira
2. bardzo ładnie odwzorowany londyn
3. swoboda w wykonywaniu misji
4. ciekawa fabuła
5. nie można się przy niej nudzić

Osobiście kupiłbym tą grę zaraz jak wyjdzie czyli 5 czerwca 2018.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez impuls54

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry jeja recenzja strony.

Recenzja Typowypolak nr 1
2

Bananapedia - jak szybko uzyskać do niej dostęp ?

Poradnik Osa1020
3

Grand Theft Auto V (B2P) "Jak dobrze zarobić w grze pt. GTA V online"

Poradnik Kamil135
4

Family Farm - porady dla nowych graczy

Poradnik KIAM
5

Super Mario World jest super!

Recenzja Pink Sheep Lololololololo
6

Warface Warface dobra gra czy nie? [Recenzja]Warface

Video MartinezGaming
7

Goodgame Empire Jak zdobywać rubiny w Goodgame Empire?

Poradnik Banankowiec2453
8

Farmerama Farma od mojej strony

Recenzja Ignac09
9

League of Legends League of Legends - jak zacząć?

Tutorial evengace
10

Czy istnieje CS GO na przeglądarkę??

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
Discord