Jak to działa
Przejdź do gry Roblox
Roblox
5.0 1 2115 0
23.09.2018

Wirtualna społeczność stworzona przez grę, czyli krótka recenzja Robloxa

Gra, którą pokochały miliony fanów na całym świecie. Nie jest to jednak gra w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale tworzy coś w rodzaju wirtualnej społeczności, na której wiele osób może zaprezentować światu swoje pomysły i zdolności poprzez programowanie gier.
Osoby grające w Robloxa można podzielić na dwie grupy: graczy i twórców. Jak można się domyślić, zadania obu grup znacznie się od siebie różnią. Gracze grają, a twórcy tworzą.
Roblox jest grą bardzo rozwiniętą, istniejącą już od wielu lat. W wielu artykułach pisze, że przedmioty w Robloxie przypominają klocki Lego. To nie jest do końca prawda. Z biegiem lat grafika Robloxa znacząco się zmieniła, tak samo twórcy zaczęli tworzyć coraz to nowocześniejsze otoczenia, postaci oraz przedmioty. I nawet jeżeli postaci, którymi gramy przypominają znane ludziki, to to podobieństwo coraz szybciej zanika.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jeżeli chodzi o twórców, oni mają największe pole do popisu. Mogą stworzyć, co tylko im przyjdzie do głowy. Jedyne, co im potrzeba do tworzenia gier w Robloxie to znajomość programu Roblox Studio i języka programowania LUA. Po tym mają już tylko z górki.
Twórcy gier mają także dodatkowy bonus, jakim jest otrzymywanie pieniędzy za swoje gry. Jeżeli gracze w jego grze wydają robuxy (wirtualną walutę) na przedmioty w jego grze, dostaje on odpowiednio przeliczoną sumę pieniędzy. Jeżeli jakaś gra jest popularna, wiadomo, przyjdą duże zyski, które u najlepszych sięgają do kilkuset tysięcy dolarów.
Wiele twórców stara się, by ich gry przebiły wszystkie pozostałe, choć teraz nie jest to już takie łatwe, zważywszy na ogromne ilości gier. Mimo to powstają nowe, bardziej realistyczne, bardziej rozbudowane. I ci, którym udaje się stworzyć coś, czego jeszcze nie było, otrzymują za to zasłużoną nagrodę.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Rola gracza jest również niesamowita, jak i również niezwykle potrzebna. Przecież gdyby nie oni, żaden twórca nie dostałby ani dolara, jego gra nie zyskałaby ani jednego wielbiciela. Społeczność ta, która liczy wiele milionów osób każdego dnia, może nawet nieświadomie, wspomaga twórce, który zapewne włożył wielkie starania, by jego praca wyglądała tak, a nie inaczej.
Grę w Robloxie urozmaicają robuxy. Dzięki nim możemy stać się oryginalni, jedyni w swoim rodzaju. Pokazać wszystkim swój niepowtarzalny styl. Robuxy dają też możliwość zakupu wielu ciekawych rzeczy w poszczególnych grach, takie jak bonusy, dodatkowe przedmioty, czy statusy VIP.
W Robloxie istnieje kilka rodzajów gier. Są to, między innymi, tycoony, survivale, mini gry oraz symulatory. Każde z nich docierają z mniejszą lub większą siłą do różnych odbiorców.

Podsumowując, Roblox jest grą bardzo ciekawą dla osób w każdym wieku, a dla osób znających programowanie, może stanowić dodatkowe źródło dochodów.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez OnlyMyPerson

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Wymagania minimalne. Prawda czy mit?

Recenzja bananki24
2

League of Legends League of Legends Olaf Top - Krótki Poradnik BANANKI.PL

Video ★✘нαcкεd✘★™
3

Minecraft Minecraft SkyWars Vertez pl #3

Video mitrefo pro banan :D
4

Manhunt, czyli esencja gier Rockstar Games

Recenzja LiquidSnake
5

Team Fortress 2 Team Fortress 2 Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (RECENZJA)

Recenzja DROBOT
6

Crossout Crossout - poradnik dotyczący walki i budowania pojazdów

Poradnik Janux
7

8 najgorszych i najgłupszych modów go Gothica

Recenzja Tybero
8

CSGO Prime (B2P) Jak zrobić swój własny i unikalny plik autoexec? cz2

Poradnik Seb0L03
9

Roblox Wprowadzenie do "Adopt Me"

Recenzja MaxxY
10

Hero Zero Moja opinia na temat gry pod tytułem "HERO ZERO"

Recenzja [email protected]
Chat