Jak to działa

Roblox

4.6 (ocen: 2159)
Gry z odznakami Wymień walutę
 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Roblox

Roblox to gra, która swoją premierę miała w 2006 roku – 3 lata przed Minecraftem. Cały projekt jest dziś darmową platformą hostującą dziesiątki innych gier. Gracze mogą jednak wydawać w niej realne pieniądze. Po stworzeniu awatarów, ubierają je w stroje i np. tworzą ciuchy oraz miejsca akcji. W Roblox można tworzyć również swoje własne gry, co jest najbardziej ekscytującą częścią platformy. Jeżeli kogoś nie stać na wymarzoną grę, może spróbować stworzyć ją od początku… zupełnie sam! I to jest największym hitem, który przeważył nad popularnością Roblox.

W grze samodzielnie kształtujesz rzeczywistość poprzez wytwarzanie własnych przedmiotów, wznoszenie budynków, a także tworzenie miejsc akcji. Wszystkie przedmioty w grze przypominają klocki Lego.

Stwórz swojego bohatera i dobierz do niego wygląd wedle własnych upodobań. Dołączaj do gier, które tworzą pozostali użytkownicy lub załóż własną grę i sam ustalaj jej reguły. Jesteś fanem wyścigów? Świetnie, bo tutaj sprawdzisz się jako profesjonalny kierowca. Preferujesz klimaty fantasy? Żaden problem, ponieważ Roblox to na tyle elastyczna symulacja, że oferuje Ci również wejście do takiego świata i przemierzać rozległe pola w poszukiwaniu krwiożerczych orków. Dla miłośników robótek ręcznych też coś się znajdzie – w końcu to Ty tworzysz rzeczywistość.

Oprócz tego, że symulator Roblox jest bardzo intuicyjny w obsłudze, który na dodatek nie wymaga posiadania jakiegoś potężnego sprzętu, ponieważ nawet starsze komputery zapewnią płynną rozgrywkę.

Najbardziej jednak cieszy wspomniana wcześniej wolność w krokach, jakie możesz podejmować podróżując przez ogromny sandboxowy świat Roblox. To właśnie ta różnorodność sprawia, że gra jest przede wszystkim narzędziem w rękach sprawnych umysłów, które są w stanie wykorzystać jej potencjał i wycisnąć z niej ostatnie soki. To, jak wykorzystasz oferowane przez Roblox możliwości zależy właściwie wyłącznie od Ciebie!

Tak zwane roblox gry oferują możliwość stworzenia przez graczy własnych scenariuszy, map i rozgrywki. Później inni gracze mogą wspólnie się bawić przy użyciu danego scenariusza i mapy. Popularne są scenariusze sportowe, wyścigi, tryb survival. Tak naprawdę możliwości są nieograniczone. Za to właśnie gracze z całego świata kochają ten tytuł.

Roblox to niesamowita rozrywka dla tych, którzy uwielbiają bawić się w kreatorów własnego świata, mając do dyspozycji szereg różnych narzędzi. Jeśli kręci Cię taka zabawa, a klocki Lego wywołują łezkę wzruszenia, to pobierz Roblox na swoją przeglądarkę!

pełny opis gry
Screeny
Roblox screenshot1 Roblox screenshot2 Roblox screenshot3 Roblox screenshot4 Roblox screenshot5 Roblox screenshot6 Roblox screenshot7 Roblox screenshot8 Roblox screenshot9 Roblox screenshot10 Roblox screenshot11 Roblox screenshot12 Roblox screenshot13 Roblox screenshot14
Video

Roblox wymagania

 • Windows XP, Vista, 7, 8
 • 1,6 GHz or higher
 • 512 MB
 • NVIDIA GeForce FX 5500 / ATI Radeon 9500 / Intel GMA 3100
 • 20 MB
 • 1 Mb/s
Podobne gry
Chat