Jak to działa
Przejdź do gry SAO's Legend
SAO's Legend
0.0 0 230 0
16.12.2017

Miecz obosieczny - Recenzja gry SAO's Legend

Japonia to kraj jednyny i niepowtarzalny, który łączy w sobie tradycje z nowoczesnością. Podobnie można powiedzieć o grze SAO's Legend, która posiada klasyczne cechy gier przeglądarkowych "diablopodobnych", jednak cechuje ją własny i niepowtarzalny klimat. Gra powstała na podstawie anime oraz mangi Sword Art Online. Będąc szczerym, od razu zaznaczę, że nie jestem fanem tego, moja recenzja dotyczy tylko gry przeglądarkowej i nie umiem powiedzieć jakie elementy łączą ją z wyżej wymienionymi dziełami.

Włączając grę od samego początku można zauważyć, że nie cieszy się ona zbyt dużą popularnością - na serwerach można spotkać jedynie pojedyńczych graczy, a nasza pozycja w rankingu może bardzo szybko pójść w górę nawet przy minimalnym wysiłku.

Czy słusznie niewielkie zainteresowanie grą jest spowodowane jej kiepską jakością ? A może mamy do czynienia z niedocenioną perełką ?
Grając w tę grę możesz zdobyć 160 Graj
Już na pierwszy rzut oka można zauważyć że grafika nie jest najwyższej jakości - mimo charakterystycznego stylu "mangowego" prezentuje przeciętny poziom na tle współczesnych produkcji, dodatkowo zdarzają się momenty w których gra się zacina lub przestaje wczytywać niektóre elementy. Dochodzi nawet do tego, że postać zamiast na wierzchowcu "płynie" w powietrzu.

Również historia prezentowana w SAO's Legend nie należy do zbyt wciągających, a zadania opierają się praktycznie tylko na zasadzie "idź i zabij określoną ilość potworów". I tyle. Trudno szukać tu rozbudowanych zadań fabularnych.

Ciekawy jest za to system rozwoju - zbieramy specjalne fragmenty, które uzbierane w odpowiedniej ilości powodują wzrost jakości oraz bardziej efektowny wygląd broni, sprzętu, zwierząt, wierzchowca itp.

Wśród wad dla Polaka na pierwszy ognień wybija się ta podstawowa - brak polskiej wersji językowej. Aktualnie dostępne są jedynie wersje angielska, niemiecka, fancuzka i i hiszpańska. Biorąc pod uwagę ekspansję na polski rynek producent najpierw powinien pomyśleć o spolszczeniu, ale ja po cichu liczę że przy wzroście popularności, podobnie jak z grą Naruto, twórcy pokuszą się o dodanie naszego ojczystego języka.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 170 Graj
Na pewno charakterystyczny dla gry jest "tryb auto", który po oznaczeniu odpowiedniej funkcji w ustawieniach powoduje, że nasza postać "sama" się porusza i wykonuje zadania i questy. Przyznaje że to bardzo ułatwia grę, ale jednocześnie daje nam powody do lenistwa i w konsekwencji prowadzi do mniejszego zaangażowania gracza.

Na plus na pewno zaliczyłbym także to, że twórcy nie pokusili się o stworzenie gry "pay-to-win" (gry nastawionej na zarobek z płatności graczy). Grając w SAO's Legend nie odczułem braku inwestycji finansowych, a dość często walutę premium można otrzymać za darmo w trakcie gry, co jest rzadkością w tego typu grach przeglądarkowych.

Na koniec wraca pytanie - czy warto zagrać? Jeśli jesteś fanem anime i fantastyki to mogę Ci z czystym sumieniem SAO's Legend polecić, także jeśli jesteś dopiero początkowym graczem. Jeśli jednak chcesz po prostu znaleść przyjemną rozrywkę do spędzenia wolnego czasu, to radzę poszukać czegoś innego - na pewno znajdziesz coś bardziej interesującego i wciągającego.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez LeonardoPL

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
3

Vikings: War of Clans Vikings: War of Clans. Jak szybko wbijać poziom?

Poradnik ExeNati
4

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Nowy Motyw!

Video Tviiss
5

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
6

Big Farm BIG FARM - RECENZJA TYTUŁU

Recenzja Mesashii
7

Aion Aion - Wszystko i nic o klasach postaci

Poradnik Aeno
8

CSGO (B2P) Pick'em Challenge PGL Kraków 2017 | cz.1

Poradnik lynnSSky
9

Lego Marvel's Avengers - to samo dobre Lego.

Recenzja Kubsoon243
10

War Thunder War Thunder, czyli niezupełnie klon gier Wargamingu

Recenzja DanhonyV09
Discord