Jak to działa
0 0 85 0
25.01.2018

Space Rogue – czyli FTL w 3d

GARŚĆ INFORMACJI

Space Rogue jest grą autorstwa studia Red Beat. Jak już wspomniałem tytuł ten jest bardzo podobny do Faster Than Light. W SR wcielamy się w rolę kapitana statku, który przemierza przestrzeń kosmiczną, przeżywając różne przygody.

ZALETY

- Misje fabularne, o różnym poziomie trudności. Tego brakowało we wspomnianym już wcześnie FTL. Tam zawsze naszym celem było to samo. Tutaj natomiast mamy dostępne 4 kampanie ułożone od najłatwiejszej do najtrudniejszej. Dzięki temu tytuł ten nie znudzi nam się zbyt szybko.
- System walki. Polega on na wydawaniu rozkazów naszej załodze i ostrzeliwaniu poszczególnych części statków wroga. Nie jest on może zbyt odkrywczy, ale się sprawdza.
- Różnorodni przeciwnicy. W grze nie walczymy tylko i wyłącznie ze statkami, zdarzają się również potyczki z kosmicznymi potworami.
- Dużo rodzajów broni i dronów. Każdy z nich nadaje się do czegoś innego dzięki czemu cały czas możemy wymyślać nowe taktyki.
- Świetny system odblokowywania nowej zawartości. Nie działo on jak w wspomnianym wyżej FTL – czyli nie musimy wykonać danej czynności, która wymaga od nas np. natrafienia na rzadki event wymagający od nas ponadto konkretnego ulepszenia statku lub konkretnej załogi. Tutaj wygląda to następująco. Niezależnie od tego czy wygrasz dany scenariusz czy nie i tak otrzymasz punkty doświadczenia. Które są potrzebne do przejścia na wyższy poziom, który odblokowuje nowe statki, misje i umiejętności. System ma po prostu sens i niweluje potrzebę grindu.
- Ciekawe eventy. Są naprawdę różnorodne i mają charakter losowy. Czasami dane wydarzenie daje pozytywny efekt a czasami wręcz przeciwnie. Dzięki temu nie nudzą się one zbyt szybko. Chociaż niektóre z nich powtarzają się zbyt często na przykład podczas spotkania z innym statkiem. Mamy tylko dwie opcje albo będzie chciał nas zaatakować albo będzie potrzebował pomocy naszych inżynierów. A obce statki spotykamy dosyć często.
- Przyjemny system ulepszania statków. W porównaniu do FTL tutaj główna waluta nie pozwala na przeprowadzanie upgrade’ ów. Używamy zamiast niej innego surowca. Który pozyskujemy głównie dzięki wydobywaniu go na planetach, co przeprowadza się za pomocą ciekawej minigry.
- Możliwość ingerencji w umiejętności naszej załogi kiedy zdobywają nowy poziom.
- Warsztat steam. Pozwala na tworzenie swoich kampanii fabularnych i event’ ów. Daje to pole do popisu osobom z dużą wyobraźnią.WADY
- Rasy, które praktycznie niczym się od siebie nie różnią. W grze jest jakieś 6 ras i tylko jedna czyli Norgowie posiadają specjalne zdolności. Reszta różni się od siebie tylko statystykami.
- Nie ma różnicy czy zniszczymy statek kosmiczny wroga czy wybijemy załogę. I tak dostaniemy tyle samo surowców. Tak naprawdę nie ma sensu przeprowadzać abordaży bo prawie nic nam one nie dają.
- Zbyt mała ilość surowców. Jak już wyżej wspominałem są tylko dwa. Natomiast w FTLu było ich chyba 5. Niestety gra przez to traci na różnorodności, bo jako nagrody cały czas otrzymujemy to samo.


PODSUMOWANIE

Space Rogue nie jest grą doskonałą, ale powinna ona przypaść do gustu osobom, które lubią roguelike i gry taktyczne.

Moja ocena 7/10
Space Rogue – czyli FTL w 3d 0.0 0
0 0
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jaka jest najlepsza gra Battle Royale?

Recenzja Porarzo
2

MovieStarPlanet Jak szybko wbić level na msp?

Poradnik Aseczka
3

Overwatch - poradnik dla początkującego Genjiego

Poradnik Porarzo
4

recenzja strony Bananki.pl

Recenzja Stager
5

The Binding of Isaac jako propozycja czegoś innego.

Recenzja evengace
6

MovieStarPlanet MSP - Jak topka wbija levele?

Poradnik bananamother
7

Czy to faktycznie takie proste. Boty do Wolni Farmerzy.

Poradnik Jaro-S
8

Metin2 Jak grać postacią *ninja dagger*

Poradnik SasukeArabi
9

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
10

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
Discord