Jak to działa
0.0 0 38 0
14.08.2018

SteamWorld Heist czyli Xcom w 2d.

GARŚĆ INFORMACJI
SteamWorld Heist jest to gra studia Image & Form Games. Opowiada ona o losach grupy

napędzanych parą robotów pod wodzą kapitan Piper Faraday. Jest to gra taktyczna mieszająca mechaniki znane z Xcom z grafiką w 2d. Ale jak to wychodzi w praktyce? Zaraz to sprawdzimy.ZALETY

-Mechanika. Zrobienie turowej gry taktycznej w 2d na początku może brzmieć idiotycznie, jednak okazuje się, że tutaj zostało to wykonane świetnie. Twórcom udało się nawet wyeliminować najbardziej irytującą przypadłość tego gatunku. Jeżeli jesteś fanem tego typu tytułów na pewno znasz ten moment: Przeciwnik ma mało życia, jeden z twoich żołnierzy ma coś około 90% szansy na to, że trafi, decydujesz się na strzał i … pudłujesz, co wywołuje chęć schwycenia klawiatury w ręce i roztrzaskania jej o ścianę. Ale na szczęście SteamWorld Heist zupełnie tego unika, każdy strzał jest bowiem nakierowywany przez gracza, tak więc każde pudło jest tylko i wyłącznie naszą winą.
- Różnorodni przeciwnicy. Rodzajów wrogów w grze jest całkiem dużo, a każdy z nich posiada odpowiednie dla siebie zdolności, które trzeba nauczyć się kontrować.

- Poziom trudności. Na wyższych jego stopniach, gra naprawdę staje się wymagająca, a co za tym idzie dająca większą satysfakcję.

- Fabuła. Nie jest to może najbardziej eksponowany ani widowiskowy element całej gry, ale i tak daje nam możliwość poznania i/lub uzupełnienia wiedzy na temat uniwersum SteamWorld, które swoją drogą jest całkiem interesujące.

- Bohaterowie.W grze mamy dostępnych wiele postacie, które mogą zasilić załogę naszego statku. Każda z nich jest unikatowa, ponieważ posiada własną osobowość, historię i umiejętności. Znajdziemy między nimi umięśnionego cyrkowca, który dzierży ciężką broń jak również snajpera, który przerwał swoją emeryturę w domu spokojnej starość i postanowił zasmakować przygody. To oczywiście nie wszystkie z postaci obecnych w grze, ale resztę zostawię Wam do odkrycia.
- Czapki. Niby nic, ale gra daje nam możliwość zbierania i dopasowywania nakryć głowy członkom naszej załogi. Jest to całkiem ciekawe zważywszy na dużą ilość czapek, które możemy znaleźć. Od kapeluszy, poprzez hełmy a na rybach skończywszy.

- „Syndrom jeszcze jednej tury”. - Gra jest tak wciągająca, że trudno się od niej oderwać. Jeśli postanowicie sobie, że przejdziecie jeszcze tylko jedną misję liczcie się z tym, że będzie ich co najmniej kilka.


WADY

- Beznadziejny NewGame +, tak właściwie to nic w nim się nie zmienia poza tym, że zaczynamy z kompletną załogą i zatrzymujemy zdobyte nakrycia głowy. Moim zdaniem można by tutaj spokojnie wprowadzić jakieś urozmaicenia w rodzaju trudniejszych przeciwników, nowych poziomów doświadczenia itp.PODSUMOWANIE

SteamWorld Heist jest świetną grą, która zasługuje na uwagę każdego kto lubi taktyczne gry turowe. Nawet jak ktoś nie jest fanem tego typu tytułów i tak polceam zagrać, a nuż przekona się do całego gatunku.


Moja ocena 10/10
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
3

Roblox Poradnik jak kupić robuxy za pomocą PSC

Poradnik korniszon21213
4

Vikings: War of Clans Vikings: War of Clans. Jak szybko wbijać poziom?

Poradnik ExeNati
5

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Nowy Motyw!

Video Tviiss
6

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
7

Big Farm BIG FARM - RECENZJA TYTUŁU

Recenzja Mesashii
8

Margonem Jak wykonać pierwsze zadanie w Margonem - część 1

Poradnik SPEEDDs
9

Ale ten czas szybko leci - Recenzja gry Wiedźmin 1

Recenzja LeonardoPL
10

Jakie połączenia są dobre w "the binding of isaac" ?

Poradnik xrey69
Discord