Jak to działa
Przejdź do gry Stronghold Kingdoms
Stronghold Kingdoms
5.0 1 1422 0
09.07.2017

Stronghold Kingdoms - Twierdza w MMO

Można powiedzieć o serii gier Twierdza wiele. To ,że 1 była najlepsza ,ale też to ,że Krzyżowiec miała najlepszy klimat. Na pewno można też powiedzieć ,że gra dużo się nie zmieniała. Nie miało co się zmieniać, pokolenia graczy kochają tą serie za to ,że cały czas pozostawała RTS. Kiedy inne gry przechodziły zmiany gatunkowe, Stronghold zawsze pozostawał RTS'em.
Czy przejście tego średniowiecznego klimatu w MMO zepsuło całe szczęście?
Nie, ponieważ gra dalej pozostała RTS'em. Nie tak klasycznym jak przypada na ten gatunek, jednak bardziej progresywnym. Wciąż mamy to co w serii najlepsze. Jesteśmy gubernatorem wioski. Mamy zbudować przemysł. Być dobrym dla swoich chłopów, aby przybyli kolejni. Mając już gospodarkę możemy zacząć budować umocnienia. Żeby umocnienia były bardziej sprawne tworzymy wojsko. Wojskiem bronimy się albo używamy go do ataku.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Tyle z klasyki. Stronghold Kingdoms podobne jest jednak bardziej do Europa Universalis. Oprócz tych cech typowych dla RTS występuje tu mapa Europy. Każda wioska jest przypisana do gminy, gmina do hrabstwa, itd. Oprócz rozwijania własnej wioski możemy dawać datki na stolicę. Za rozwinięcie budynku w stolicy gminy wszystkie wioski należące pod tą gminę otrzymają bonusy.
Dodatkowo możemy współpracować z innymi graczami w szerszej skali niż w klasycznej Twierdzy. Nie tylko wysyłać sobie towary, ale także tworzyć piramidę feudalną. Będąc wasalem lub seniorem otrzymujemy dzienny bonus. Senior może trzymać wojska w wiosce wasala. Wasal musi być niższej rangi ,zatem najczęściej jest nowym graczem, a stacjonujące wojska można wykorzystać do obrony. Napady także wyglądają inaczej ,ponieważ nie musimy likwidować wroga możemy go na przykład ograbić przez co zdobyć pakiety surowców.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Gra jednak nie daje tyle zabawy co klasyczne. Gra się dużo wolniej. Mamy drzewko badań, w którym punkty kupujemy za rosnącą ilość złota albo zdobywamy za każdą zdobytą rangę. Musimy odblokować nawet tak proste rzeczy jak hodowle świń czy produkcje sera. Jest to żeby odróżnić początkujących graczy od zaawansowanych, jednak psuje klimat i dynamiczność tej serii. Mamy ograniczone rodzaje wojsk, trebuszami nie postrzelamy ,bo zamki i pole bitwy jest ograniczone i katapulta strzela tak daleko jak trebusz z Twierdzy.
Gra często wciska nam kupienie premium, a także zastępnik w postaci zapraszania znajomych. Nie jest to standardowe wciskanie premium, tylko przy każdej próbie wyjścia z gry wyskakuje okienko pokazujące jak dużo zyskamy.
Gra jest dostępna w formacie F2P, jednak wymaga pobrania mało obszernego klienta gry.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Poradnik dla początkujących z robloxa. Serwery, Grupy, Nazwy... Dziś chce omówić serwer jailbrake.

Poradnik damper 200
2

Minecraft Komendy Minecraft Plugins

Tutorial Rafal2762
3

Shakes & Fidget Poradnik do Shakes and Fidget - Wojownik

Poradnik JanuszB
4

ARMA III (B2P) Recenzja : ARMA III (B2P)

Recenzja Cesere
5

OMSI Symulator Autobusu - moja recenzja.

Recenzja lynnSSky
6

Warface Warface czyli gra dla ludzi o "mocnych nerwach".

Recenzja Kruciak
7

My Sunny Resort Zaprojektuj swój własny kurort!

Recenzja Dressykamila1
8

Fortnite Na czym polega fenomen Fortnite?

Recenzja veritasek
9

Crush Crush Crush Crush, czyli bardzo dziwny clicker

Recenzja Osa1020
10

FIFA 18 - skład na początek.

Poradnik lynnSSky
Chat