Jak to działa
0.0 0 650 0
06.12.2017

The long dark – Jaki jest tryb przetrwania?

GARŚĆ INFORMACJI

The Long Dark jest grą z gatunku survival. Stworzyło ją kanadyjskie studio Hinterland. Naszym zadaniem w tym tytule jest po prostu przetrwanie w trudnych warunkach. Z racji iż TLD posiada dwa główne tryby rozgrywki, postanowiłem przedstawić je osobno. O tzw. story mode opowiem innym razem.


ZALETY
- Immersja – gra jest tak przekonywująca, że naprawdę możemy wczuć się w prowadzoną przez nas postać. W tym tytule możemy zatracić się bez reszty. Dodatkowo do tego dochodzi możliwość tworzenia wewnętrznego dziennika, który jeśeli dobrze prowadzony dodaje głębi naszemu przetrwaniu.
- Dźwięki. Otoczenie, pogoda i zwierzęta wszystko brzmi doskonale.
- Generowanie emocjonujących wydarzeń. Wyobraźmy sobie taką scenę: wybieramy się na polowanie, tropimy zwierzynę, aż tu nagle rozpoczyna się burza śnieżna.
Dobiegamy do najbliższego schronienia, przemarznięci wchodzimy do środka i po prostu cieszymy się z tego, że udało nam się przeżyć. Albo jeszcze inne zdarzenie: Usiłując dostać się do bazy założonej w stacji benzynowej słyszymy wilka, który zbliża się w naszym kierunku. Chwytamy flarę i rzucamy nią w naszego czworonożnego przeciwnika. Ucieka. Podnosimy racę. Nagle słyszymy kolejnego wilka, który biegnie w naszą stronę. Niewiele myśląc biegniemy w stronę najbliższych drzwi. Jesteśmy ocaleni. Przynajmniej na razie. Takie rzeczy i wiele więcej tylko w The Long Dark
- Świetna walka ze zwierzyną. O ile można nazwać to walką, częściej będziemy uciekać lub odstraszać ją, za pomocą całej gamy dostępnych środków.
- Świetna eksploracja – Poszukiwanie surowców, czy wędrowanie lasem lub zwiedzanie wszelkiego rodzaju budynków To wszystko jest świetnie zrealizowane i sprawia dużą satysfakcję.
- Duża ilość map. Na chwilę obecną mamy jakieś 7 map, na których możemy grać. Każda z nich jest zróżnicowana i oferuje inne zasoby jak i wyzwania. Np. TimberWolf mountain jest jedną z najtrudniejszy map pod względem temperatury i małej ilości schronienia. Inna mapa natomiast oferuje dużą ilość budowli, w których możemy znaleźć potrzebne nam rzeczy, ale za to występuje tam duże zagęszczenie wilków.
- 4 tryby trudności. Każdy może wybrać sobie takie wyzwanie jakie mu pasuje.
- Grafika. Niektórym osobom nie podoba się styl TLD, ale mi bardzo przypadł do gustu. Dodatkowo warto tutaj wspomnieć o świetnie zrobionych grafikach przedmiotów. Przedmioty spożywcze mają nawet napisany swój skład.WADY
- Zbyt mała ilość zwierząt. Niestety w grze występuje jakieś 6 zwierząt. Twórcy co prawda planują dodanie nowych gatunków a konkretniej jednego czyli łosia. Moim zdaniem to i tak jest za mała różnorodność.
- brak odnawialnego źródła amunicji do karabinu. Moim zdaniem powinna być możliwość produkcji pocisków do tego typu broni, ponieważ po dłuższym graniu karabin okazuje się nieprzydatny, bo nie będziemy mieli czym z niego strzelać.
- mała ilość broni. Obecnie mamy tylko 4 typy ( kamienie, karabin, łuk i pistolet sygnałowy). Przy czym tym ostatnim niczego nie upolujemy. Moim zdaniem do tej gry idealnie pasowałoby dodanie strzelby (do polowania na ptaki) i rewolweru (do obrony przed zwierzętami).
PODSUMOWANIE


Tryb przetrwania w The Long Dark jest zrealizowany doskonale i powinien przypaść do gustu wszystkim fanom gier survivalowych.


Moja Ocena 9/10
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Bananapedia - jak szybko uzyskać do niej dostęp ?

Poradnik Osa1020
2

Grand Theft Auto V (B2P) "Jak dobrze zarobić w grze pt. GTA V online"

Poradnik Kamil135
3

CSGO Prime (B2P) Kolejna super mapka z warsztatu steam | CS:GO

Video IKY
4

Family Farm - porady dla nowych graczy

Poradnik KIAM
5

Najlepsze gry - piłka nożna

Recenzja Typowypolak nr 1
6

World of Tanks Włosi na testowym?! - Informacje o nowym czołgach

Recenzja kuba1224
7

CSGO Prime (B2P) PGL Major 2017 Offline Qualifier - podsumowanie.

Poradnik lynnSSky
8

Tanki Online Recenzja gry Tanki Online CHCESZ ZAGRAĆ? KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Recenzja MIKInar
9

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
10

Team Fortress 2 Żołnierz, czyli mój main - część 3 Rakietowe skoki - Podstawa

Poradnik PowrWolf
Discord