Jak to działa
Przejdź do gry Travian
Travian
5.0 1 1149 0
20.06.2017

Zawalcz o tytuł najlepszego stratega

Travian to gra przeglądarkowa o charakterze strategicznym, stworzona przez niemiecką firmę Travian Games. Podstawowa wersja gry dostępna jest w przeglądarce po uprzenim zarejestrowaniu użytkownika, jednak aby móc osiągnąć sukces w Travianie, niestety trzeba zainwestować pewną sumę pieniędzy ( dodatkowa obrona przed atakami, bot decydujący za nas o podejmowanych działaniach, gdy jesteśmy offline ).
Zadaniem gracza jest przede wszystkim rozbudowa osady:
1. surowców (kopalnie żelaza, pola zbóż, złoża gliny itd. );
2. budynków w centrum osady służących do obrony, szkoleń, handlu itd.
A także pozyskiwanie nowych terenów i poszerzanie o nie obszarów swojej osady.
Dodatkowo, możemy wstąpić do sojuszu, co umożliwia nam handel z innymi użytkownikami, zwiększa prawdopodobieństwo że ktoś pomoże nam w ciężkich bojach, a co najważniejsze da nam możliwość pomocy w budowie "Cudów Świata", co jest głównym celem gry dla zrzeszonych w takim sojuszu.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jak gracz początkujący możemy wybrać sobie nację, którą chcemy rozpocząć rozgrywkę. Mamy do wyboru jedną z trzech. Wybór nie jest prosty, ale solidne opisy każdej z nich mogą nam ten wybór nieco ułatwić. Wybieramy spośród Galów, Rzymian i Germanów ( nasz wybór zależy głównie od tego jak aktywną rozgrywkę chcemy prowadzić ). Źle dobrana strategia gry na samym początku, może przysporzyć nam potem wielu problemów (np. masowe ataki i chęć zniszczenia naszej osady przez innych graczy ).
Należy również wybrać sobie strategię rozbudowy naszej osady. Jeżeli zajmiemy się rozbudową pól z surowcami i umacnianiem obrony, jesteśmy w stanie dość długo wytrzymać w grze, jednak wymaga to ogromnych nakładów surowców i kosztownych treningów wojska w koszarach ( jest to idealna opcja dla ludzi, którzy grze mogą lub chcą poświęcić nie więcej niż godzinę dziennie ). Możemy również doskonalić się w walce i atakować innych graczy co szybko będzie zwiększać nasz poziom doświadczenia, powiększy terytorium naszej osady ( ale zdecydowanie wymaga od nas inwestycji dużej ilości naszego wolnego czasu ).
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Jako jedna z nielicznych Travian ma zarówno swój cel jak i koniec. Większość takich produkcji zapętla się albo ma tak skonstruowaną fabułę, by grać można było cały czas.
Tutaj jednak chodzi o osiągnięcie 100% budowy tzw. "Cudu Świata" przez sojusze. Zadanie jest naprawdę wymagające i potrzebna jest tutaj praca wielu użytkowników i sojuszy.
Kilka słów podsumowania.
Minusem gry zdecydowanie jest to, że w szybki sposób możesz stracić coś, nad czym długo pracowałeś, dlatego też mało graczy piszę się na prowadzenie rozgrywek na serwerach Traviana.
Kolejny minus to korzystanie ze swoich nakładów finansowych, bo bez tego rozgrywka średnio ma sens i ciężko jest coś osiągnąć.
Na plus zdecydowanie jest tutaj:
1. estetyka oprawy graficznej
2. charakter przeglądarkowy
3. zmuszanie graczy do myślenia i odpowiednich strategicznych posunięć
4. Gra tocząca się w takim trybie, jaki sobie zaplanujesz - jest całkowicie nieprzewidywalna.
Jak dla mnie gra zasługuje na 6/10.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Lollfa

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

League of Legends Twitch - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

Roblox ROBLOX Recenzja Epic Minigames , Zombie Rush , Silent Assassin

Recenzja Dziadek_Wiesia
4

CSGO Prime (B2P) Space Soldiers - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
5

Silence is defending - o narracji w grach

Poradnik LiquidSnake
6

League of Legends Moje wrażenia z gry League of Legends

Recenzja marcin072
7

Recenzja KOLEKCJI do The Sims 4

Recenzja Arines
8

3 najlepsze gry RPG na świecie

Recenzja Jakacz
9

Bloons Tower Defense 6

Recenzja KarPal
10

League of Legends Aphelios - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
Chat