Jak to działa

Travian

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Travian

Travian to jednen z prekursorów przeglądarkowych gier MMORPG. Stworzona w 2004 roku i ciągle ulepszana, cały czas porywa serca graczy z całego świata. To właśnie w tej strategii online wzniesiesz skromną osadę, którą z czasem przerobisz na imponujące miasto, a o Twojej potędze będą śpiewane pieśni przez mieszkańców z całego uniwersum! Tu nie ma miejsca na nudę – jest za to pełno zabawy, zawiązywania sojuszy, budowania armii i mnóstwo możliwości rozwoju osady.

Obejmij przywództwo nad jednym z trzech plemion. Do wyboru masz Rzymian, Galów, a także Teutonów. Od tego, które plemię wybierzesz zależy, z jakich benefitów będziesz korzystać w trakcie swojej przygody z tym kultowym MMO. Rzymianie posiadają najwięcej ulepszeń budynków, a także są najbardziej zbalansowanym plemieniem. Ich armia jest niesamowicie potężna, ale okupisz to (dosłownie!) zdecydowanie większą ilością złota. Gaulowie to z kolei mistrzowie obrony, a ich wojska przemieszczają się z imponującą prędkością.

Oprócz grywalnych plemion, spotkasz na swojej drodze nacje niedostępne dla graczy, a sterowane przez sztuczną inteligencję. Atakuj wrogie plemiona i zdobywaj lukratywne nagrody w postaci złupionych surowców, za które będziesz mógł szkolić swoje oddziały i ulepszać fortyfikacje.

Pamiętaj jednak, że potyczki i oblężenia to nie wszystko, bo Travian jest również grą strategiczną. Tutaj wiele zależy od tego, jak zorganizujesz życie swojej osady. Wznoś przydatne budowle, dbaj o gospodarkę osady, a także o odpowiednie stosunki dyplomatyczne z innymi graczami. W końcu gra jest o wiele łatwiejsza i bardziej przyjemna, kiedy jesteś otoczony przez sprzyjających Ci graczy!

pełny opis gry
Screeny
Travian screenshot1 Travian screenshot2 Travian screenshot3 Travian screenshot4 Travian screenshot5 Travian screenshot6 Travian screenshot7 Travian screenshot8 Travian screenshot9 Travian screenshot10
Video

Travian wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • 2 GHz or higher
 • 1 GB
 • 512 MB VRAM or more
 • Broadband Internet connection / 1 Mb/s
Podobne gry
Chat