Jak to działa
Przejdź do gry Unturned
Unturned
3.0 2 2025 0
07.06.2017

UNTURNED - Z czym to sie je?

Unturned - gra pojawiła się 7 lipca 2014 roku. Została stworzona przez młodzieńca Nelsona Sextona z Kanady. Twórca połączył ze sobą dwa bardzo znane tytuły, mówimy tutaj oczywiście o Dayz oraz Minecraft. Moze nie brzmi to dobrze, ale takie jest. Gra szybko zyskała rozgłos, zapewne dlatego, ze pojawiła się na platformie Steam. Poniżej chciałbym podzielić się z wami moja opinia na temat gry, a przy okazji w skrócie przedstawić wam rozgrywkę.

ROZGRYWKA
Unturned jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi ze słabszym sprzętem, którzy za wszelka cenę chcieliby popykać w DayZ czy H1Z1. Gra umożliwia nam tryb Singleplayer oraz dosyć dobrze rozbudowany Multiplayer. Unturned charakteryzuje się otwartym światem. Celem jest oczywiście przetrwanie, jednak krwiożercze żywe trupy, odmarznięcia czy złamania nam w tym nie pomogą. Aby przeżyć musimy zaopatrzyć się w przydatne przedmioty, takie jak bron, lekarstwa, odzież no i oczywiście pożywienie. Wypadałoby również zdobyć jakiś pojazd i gdzieś zamieszkać prawda? Gra oferuje nam bardzo przyjemny kreator tworzenia bazy czy chociażby modernizacji pojazdów jak i broni. Raczej każdy z nas lubi pobiegać z kolimatorem przy kałaszku, prawda? Podczas rozgrywki musimy zwracać uwagę na stan broni, który z biegiem czasu się pogarsza, ale również trzeba uważać na przeterminowane jedzenie. W grze możemy korzystać z perspektywy pierwszej osoby jak i trzecioosobowej, brzmi fajnie. No to zapewne spytacie jak wygląda świat? Aktualnie mamy do wyboru 5 oficjalnych map: podstawowy PEI, upiornie chłodny Yukon, świetnie odwzorowany Washington, ogromna Russie czy chociażby tropikalna Hawaii. Dla fanów PVP nie brakuje również Aren, na których odbywają się pojedynki najtwardszych! Gra jest nadal rozwijana, do gry wchodzą ciągle nowości. Od niedawna w rozgrywce jednoosobowej możemy spotkać NPC, którzy chętnie z pohandlują lub dadzą nam misje. Rozgrywkę wieloosobowa urozmaicają rzeczy typu Krótkofalówka czy automatyczne działka broniące twojej bazy!
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
HISTORIA GRY
Autorem gry jak wspomniałem był nastolatek. Świetny pomysł + umiejętności stworzyły taki HIT. Po pierwszym rzucie oka powiecie ''Co to za mara gierka?''. Jednak po kilkugodzinnej rozgrywce zmienić zdanie, gwarantuje wam to! Na początku gra wyglądała słabo, do wyboru tylko kilka modeli broni, trzy pojazdy na krzyż, jedna mala mapa (PEI w innej wersji) i Zombie których pokonanie nie było problemem nawet z gołej pieści. Z biegiem czasu gra idzie w dobra stronę. Częste aktualizacje wzbogacają grę o nowości. Niedawno zostały dodane odrzutowce, dziesiątki broni czy chociażby nowe rodzaje Zombie. Świetnym urozmaiceniem są również rożne rodzaje drewna, multum akcesoriów do broni oraz spora ilość pożywienia. Świat Unturned nie jest już taki prosty jak to bywało na początku Apokalipsy. Zombie się rozwinęły, potrafią myśleć w jakimś stopniu.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
KILKA WSKAZÓWEK
Chciałbym dać wam kilka wskazówek. Bron boże, nie chce ułatwiać nikomu rozgrywki, chce tylko dać kilka rad jak przetrwać w świecie opanowanym przez żywe trupy.
1) Znajdź bron białą. Najlepiej siekierę strażacka lub noż bojowy. Bez tego nie masz szans na przetrwanie starcia z Zombie.
2) Zaopatrz się w plecak, umieść w nim manierkę, kilka bandaży i oczywiście pożywienie. To w puszkach ma dłuższy termin!
3) Staraj omijać się duże miasta, zacznij od plądrowania obozowisk lub małych miasteczek.
4) Chciałbyś fajna brykę? Pamiętaj, ze bez karnistra ani rusz!
5) Stworz dziuple w której będziesz trzymał swoje zapasy. Zacznij od szałasu, postaraj zbudować się go z dala od miasta, najlepiej na skraju lasu i rzeki!
6) Gdy już zdobędziesz ekwipunek zacznij plądrować miejsce militarne, dalej poradzisz sobie sam!


OPINIA AUTORA ARTYKUŁU
W Unturned grałem od samego początku. Co mogę o niej powiedzieć? Bardzo dobra gra typu horror-survival. Nie dość, ze wciąga, to rozgrywka jest już bardzo rozbudowana. Jest to gra dla osób lubiących bądź interesujących się Apokalipsa Zombie. Nada się również dla młodszego grona gamerow. Polecam grę każdemu, na pewno odnajdziecie w Unturned coś dla siebie. Jedynym i przy okazji ogromnym minusem jest ilość chiterow na serwerach publicznych, strasznie psuje to rozgrywkę. Dlatego osobiście od 2014 roku gram na Singlu, poważnie.

Ostatecznie oceniam grę na 8,5/10.


Do zobaczenia w krwiożerczym świecie bez zasad!
3.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Trafal

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Steam - sklep czy coś więcej?

Poradnik Natalia280
2

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
3

League of Legends MasterYi nieśmiertelny wojownik stylu wuju

Poradnik TOXICxHENTAI
4

Roblox Praca Marzeń Amerykanów

Poradnik Fragorski
5

Star Stable Moja opinia na temat gry Star Stable Online

Recenzja Kiroshini
6

Anocris Anocris - przeglądarkowa gra z banankami

Recenzja Gremlininio
7

Blasphemous - Recenzja Gry

Recenzja Kacper12361838
8

Sword of Chaos-Miecz Chaosu

Recenzja Arturek Muminek
9

Jak zalogować się do Pokemon GO.

Poradnik TurboBagiety
10

The Sims 4: Życie Eko - najlepszy dodatek?

Recenzja Filiq343
Chat