Jak to działa
Przejdź do gry Vikings: War of Clans
Vikings: War of Clans
5.0 1 1391 0
21.08.2017

Czy Viking taki dobry? Recenzujemy Vikings: War of Clans

Vikings: War of Clans to gra strategiczna wydana 10 sierpnia 2015 przez Plarium. Jak wskazuje nazwa, dzieje się ona we świecie Vikingów. Przyznam, że jeśli chodzi o grafikę, jest zrobiona dobrze i te elementy 3D nawet pasują. Nie jestem może fanem takich klimatów, jednak grało mi się dobrze, nic jakoś szczególnie mi w nim nie przeszkadzało. Muzyka w tle jest prosta, przyjemna.
Gra ma jednak swoje minusy, które rażą o wiele mocniej, w przeciwieństwie do innych gier. Póki co tego nie rozwijam, skupmy się bardziej na pozytywach, które w tej grze rzeczywiście są.
W końcu nie chcę was zanudzić, nie robię tutaj jakiegoś wykładu, czy coś, a chyba wolałbym, aby rzeczywiście ktoś to przeczytał, a nie przewinął do końca i dał ewentualnie jakiś śmieciowy komentarz (nawet nie myśl, żeby to teraz zrobić). Dobra, zaczynamy!
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Podczas robienia tutoriala pierwsze co rzuciło mi się w oczy to mechanika obecnie często używana w grach strategicznych, darmowe przyśpieszanie. Można je wykonać jak czas budowy będzie poniżej określonego czasu (w tym wypadku 5 minut). Co jeszcze zobaczyłem, a co mi się nie do końca spodobało - możliwość budowy i ulepszania jednego budynku naraz. Sprawia to, że nasz rozwój jest straszliwie wolny. Po skończonym tutorialu zauważalne jest też bardzo wolne nabijanie poziomów, co znacznie utrudnia wykonywanie zadań, jeśli gracie w to tylko, aby zdobyć bananki.
Po każdym zdobyciu poziomu bohatera dostajemy punkty, które możemy rozdysponować pomiędzy dwie kategorię umiejętności: Główne oraz Przeciw Najeźdźcom. Główne to typowe podwyższanie zysków oraz ulepszanie sił jednostek i rzeczy z nimi związanych.
Drugie "drzewko" daje nam bonusy oraz ulepszenia, przeciw specjalnym bossom pojawiającym się na mapie (przykładowego możecie znaleźć na drugim zdjęciu). Możemy ich atakować tylko określoną ilość razy, jednak za każdy atak dostajemy przedmioty, które możemy wykorzystać aby stworzyć ekwipunek dla postaci, dający określone bonusy, czy to do budowli, czy jednostek. Są jednak niestety niemiłosiernie drogie, więc bez jakiegoś dużego źródła zarobku albo złota możemy sobie o tym tylko pomarzyć.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Mamy także tutaj coś takiego jak Oracle, co jest formą "badań". Dzięki mu możemy odkryć nowego jednostki, czy ulepszyć ich potęgę. Możemy też bawić się też w ekonomię, mieć możliwość walki z potężniejszymi najeźdźcami itp. Ogólnie jest to zaraz po umiejętnościach bohatera druga rzecz, która pozwala nam odblokować więcej możliwości.
Dość ciekawie jest tu rozwiązany status VIP'a. Daje nam bonusy do przyrostu wszystkich materiałów budowlanych, jedzenia czy daje nam możliwość "darmowego przyśpieszenia", którą można aktywować o wiele szybciej, a w niektórych przypadkach pozwala zbudować dany budynek od razu. To co jest w nim charakterystyczne - możliwość ulepszenia tego statusu. Za każdy nabity poziom VIP'a zwiększają się premię z niego płynące oraz dostajemy go wtedy za darmo. Ciekawe rozwiązanie.
Brakuje mi tu niestety większej ilość rodzajów budynków, które możemy zbudować. Oprócz typowych budynków, które dają nam surowce nie ma ich zbyt dużo, co czyni tę grę strasznie ubogą. Nie mówmy też o tym, że oprócz najazdu innych graczy nie mamy takowego wyzwania, żadne AI nas nie atakuje. Innych graczy też nie możemy atakować, jeśli nie są równi z naszym poziomem. Nie mogą mieć poziom mniejszy, albo muszą być równi, albo potężniejsi. Zdarzało mi się czasem, że nawet nie miałem kogo atakować.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie:
W porównaniu do innych gier ta wypada niestety średnio. Powolny rozwój naszej wioski, bohatera i małe zróżnicowanie możliwych do zbudowania budowli nie pomaga tej grze. Sama też nie daje nam jakiś eventów, oprócz graczy nie mamy praktycznie przed czym się bronić, nawet ci najeźdźcy nic z nami nie robią. Do zdobywania bananków tej gry zdecydowanie nie polecam, za dużo czasu trzeba na tym poświęcić. Nie polecam też do normalnego grania, bo po prostu w tej gra szybko się nudzi.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Dawid035

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Perfect World International PWI - czyli najlepsza darmowa gra MMORPG!

Recenzja toya_xd
4

CSGO Prime (B2P) Jak stworzyć plik autoexec

Poradnik TeaToxiC
5

League of Angels Heaven's Fury Prosty i przyjemny sposób na dużo bananków czyli League of Angels Heaven’s Fury

Recenzja KaErEle
6

RETRO: Castlevania: The Adventure/Belmont's Revenge

Recenzja LiquidSnake
7

CSGO Prime (B2P) JAK STAWAĆ SIĘ LEPSZYM W CS:GO?

Poradnik Mesashii
8

League of Legends Ashe - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

War Thunder Recenzja gry War Thunder - czy warto w to grać?

Recenzja Janusz1234567890
10

Smite Chińska bogini Nu Wa mid lane.

Poradnik CuteJuuzou
Chat