Jak to działa
Przejdź do gry Vikings: War of Clans
Vikings: War of Clans
5.0 1 1152 0
21.12.2017

Wikingiem być - recenzja gry Vikings: War of Clans

Wikingowie w ostatnich latach na fali popularności serialu wyprodukowanego przez stacje History pod tytułem Vikings (pol. Wikingowie) przeżywają prawdziwy renesans. Pojawia się coraz więcej książek, filmów i gier związanych z kulturą skandynawskich wojowników, która zaczęła fascynować współczesnych odbiorców. Jedną z gier powstałą w ostatnim czasie jest właśnie Vikings: War of Clans, która bazując na modnym temacie stara się wybić na rynku gier przeglądarkowych. Czy temat wikingów pozwoli jej osiągnąć sukces i zawojować scenę mobilnej rozrywki ?

Fabuła gry jest prosta - wcielamy się w postać Jarla, skandynawskiego wodza, którego celem jest stopniowe rozwijanie podległego nam miasta, szkolenie wojowników oraz powiększanie naszej władzy przez dołączenie do tytułowego klanu i pokonywanie przeciwników.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Już na początku rozgrywki trafiamy na mały dyskomfort - długie ładowanie się gry, nawet mimo posiadania szybkiego łącza internetowego. Gra ma także problem, kiedy przełączamy się między zakładkami w przeglądarce - grze zdarza się wtedy "zaciąć". Tutaj jednak na plus należy zaliczyć twórcom możliwość pobrania klienta mobilnego na tablety i smartfony - na tych urządzeniach sytuacja prezentuje się nieco lepiej niż w przeglądarce.

Po uruchomieniu jednak szybko znikają początkowe negatywne odczucia - za zdecydowanie mocną stronę gry należy uznać grafikę. Vikings: War od Clans prezentuje się bardzo dobrze, przyjmuje stylistykę przyjemną dla oka i dopracowaną. Widać, że twórcy starali się jak najlepiej dopracować ten element.

Sama rozgrywka również sprawia frajdę. Wraz ze stopniowym rozwojem szybko zaczynamy zagłębiać się w schematy rozgrywki, która należy do prostych i przejrzystych. Rozwój jest prosty i jasny, zbliżony do innych gier przeglądarkowych.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Kolejną zaletą jest bez wątpienia także klimat gry - w trakcie rozgrywki mocno zaglębiamy się w kulturę skandynawską, doskonale znaną z serialu, a możliwość poczucia się jak Ragnar Lothbrok sprawia prawdziwą przyjemność.

Nieco negatywne wrażenie wywarł na mnie pakiety premium. Dzięki stosowaniu zakupionej waluty (tutaj obecnej jako złote monety) możemy znacznie przyśpieszyć nasz rozwój, co jednocześnie nadaje nam znaczną przewagę nad "niepłacącymi" graczami. Pocieszające jest to, że waluta premium jest wg mnie bardzo droga w porównaniu do innych gier, co nie zachęca do jej zakupu.

Bardzo dużą wadą jest także brak języka polskiego - nie ma tutaj zbyt wiele tekstu, więc tłumaczenie nie byłoby zbyt dużym problemem, jednak przy znacznej popularności w naszej ojczyźnie można liczyć, że w najbliższym czasie dostaniemy jej polską wersję.

Czy warto więc zagrać w Viking: War of Clans ? Moim zdaniem gra zasługuje na uznanie. Co prawda na tle konkurencji wyróżnia się tylko tematyką i klimatem, jednak twórcom nie można zarzucić rażących błędów. Gra pod względem rozgrywki jest dopracowana, a wspomniane przeze mnie błędy powinny być w najbliższym czasie naprawione. Dla fanów skandynawskich wojowników to wręcz pozycja obowiązkowa.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez LeonardoPL

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak zrobić działający sklep w Minecraft 1.16.2 bez Modów i Pluginów za pomocą command blocków.

Poradnik Milosze
2

League of Legends Aram - tryb gry dla wszystkich

Poradnik Natalia280
3

CSGO Prime (B2P) Najpiękniejsze skórki do popularnych broni poniżej 10$.

Poradnik JestemKacper
4

OGame Świat to za mało - Recenzja gry OGame

Recenzja LeonardoPL
5

CSGO Prime (B2P) Cs:go - najlepszą grą FPS

Recenzja Bananek2012
6

League of Legends Nautilus zapomniany support!

Poradnik Ulicznybanan
7

CSGO Prime (B2P) Historia Proplayerów - ScreaM

Recenzja matek091
8

My Little Farmies Opis gry My Little Farmies

Recenzja playerfull
9

Paladins Lista zmian aktualizacji 58 otwartej bety

Poradnik Quaresma
10

MovieStarPlanet MSP Recenzja Gry Moviestarplanet Gry dla małych i dużych

Recenzja JUSI
Chat