Jak to działa
Przejdź do gry War Thunder
War Thunder
5.0 1 227 0
23.04.2020

Ostatnia wyprawa "Yamato"

Cześć wszystkich!
Dzisiaj opowiem Wam o największym Pancerniku podczas drugiej wojny światowej i jego ostatniej bitwy. Pewnie powiecie jaki to ma związek z grą War Thunder? A no taki, że możemy wcielić się w pilota samolotu torpedowego, który wraz z eskadrą atakuje japoński pancernik Yamato. Bitwa jest bardzo realistyczna na wysokim poziomie. Dynamiczna akcja oraz ciągły ostrzał chroniących go niszczycieli powoduje nie łatwą walkę czy to z torpedowcem, czy to z pancernikiem. Musimy obrać zdecydowaną strategię by przetrwać obronę. Przejdźmy teraz do historii ostatniej wyprawy Yamato.


1 kwietnia 1945 Amerykanie przygotowywali się do inwazji na Wyspy Japońskie. W odpowiedzi sztab Japońskiej Cesarskiej Marynarki opracował plan pod kryptonimem "operacja Ten-go". Yamato miał wraz z dziewięcioma okrętami eskorty udać się w kierunku Okinawy i tam wspomagać pilotów kamikaze. Niespodziewanie Amerykanie przechwycili transmisje radiowe, dzięki czemu mogli się przygotować.

Grając w tę grę możesz zdobyć 800 Graj

O świcie 7 kwietnia załoga Yamato zajęła stanowiska bojowe i trwała w gotowości do ostrzału. Pierwszy aliancki samolot odnalazł siły japońskie o 8:23. Około 12:30 nad okręty nadleciało 280 bombowców, samolotów torpedowych i samolotów uzbrojonych w rakiety. W tym samym czasie samoloty alianckie zatopiły niszczyciel Asashimo, który miał problem z silnikiem. Pierwszy nalot nastąpił o 12:37, wtedy jeden z japońskich okrętów zaczął oddalać się od zespołu, by zwrócić na siebie uwagę. Plan poskutkował, lecz liczba odciągniętych samolotów była nieliczna, w tym samym czasie Yamato unikał trafień przez 4 minuty, kiedy o 12:41 dwie bomby zniszczyły dwa stanowiska działek przeciwlotniczych. Trzecia bomba zniszczyła stanowisko radarowe i prawą burtę. Trafienia te również praktycznie zniszczyły wieżę i jej magazyn. O 12:47 atak dobiegł końca. Mimo to, że Yamato został przechylony o 6-7 stopni, zdołał wyrównać się do 1 stopnie przechyłu zalewając przeciwległą burtę.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 960 Graj

Drugi atak nastąpił tuż przed 13:00. Obrona przeciwlotnicza nie zdołała prowadzić skutecznego ognia, więc Japończycy podjęli ryzykowne środki. Artyleria Yamato zaczęła strzelać pociskami, które wybuchają po jednej sekundzie od wystrzału, co równało się około kilometra od okrętu. Nie odniosło to rezultatów. W statek uderzyło kolejne 4-5 torped. Po ataku Yamato niebezpiecznie przechylił się o 16 stopni. Trzeci najgorszy atak miał miejsce około 13:40. W pancernik uderzyło kolejne 4 bomby, powodując wiele ofiar. O 14:20 przestało funkcjonować zasilanie. Gdy przechył osiągnął 120 stopni nastąpiła detonacja jednej z komór amunicyjnych. Powstały grzyb osiągnął 6km wysokości i był widoczny 160km dalej. Po wybuchu Yamato gwałtownie zatonął. Od początku ataku do eksplozji magazynu w Yamato trafiło co najmniej 11 torped oraz 8 bomb, a liczba samolotów atakujących go osiągnęła liczbę 386.


Jest to bardzo ciekawa historia najpotężniejszego okrętu drugiej wojny. Jeśli chcemy chociaż w mały stopniu poczuć ten klimat, gorąco zachęcam do wzięcia steru i udaniu się na atak w War Thunder. Ode mnie to już wszystko.

Dziękuje za uwagę!


Informacje zaczerpnięte z Wikipedii i książki "Yamato".

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez kuba1224

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Przedstawienie postaci i poradnik do Riven!

Poradnik Roccer
2

League of Legends Clash - nowość na serwerach

Recenzja Lowelia
3

FIFA 17 - przedstawienie gry i moja opinia.

Poradnik lynnSSky
4

Just Cause - "takie w sumie fajne to"

Recenzja wzarek
5

Forge of Empires Forge of empires – świetna gra strategiczna.

Recenzja Banankowiec2453
6

CSGO Prime (B2P) Wabik - Czy on w ogóle ma jakieś zastosowania?

Poradnik JestemKacper
7

Od silvera po Globala - CS GO

Poradnik BabciaGD
8

My Free Zoo Czy warto grać w My Free Zoo?

Poradnik Veliario
9

Lineage II Jak grać by wbić szybko wysoki poziom

Tutorial PatryZiza
10

Shakes & Fidget Poradnik dla początkującyh

Poradnik oskar1421
Chat