Jak to działa
Przejdź do gry Warframe
Warframe
5.0 1 107 0
17.04.2020

Najdziwniejsza gra w jaką grałem

Mogę z całą pewnością powiedzieć że Warframe jest jedną z najdziwniejszych gier w jakie grałem (chyba tuż obok Elexa). Warframe jest darmową (zapamiętajcie to)

strzelanką osadzoną w świeci em... chyba przyszłości ? (ale naprawdę nie jestem pewien). No w każdym razie świat gry nie jest wcale tak istotny, w sumie cały czas opierałem się wrażeniu że najpierw były mechaniki gry a potem dopiero zrodził się sensowny pomysł na jej umieszczenie w jakimś świecie.

Nie ma się co oszukiwać Warframe nie tworzy jakiegoś tam świata, jak wspomniałem najpierw zrodził się pomysł na mechaniki (potem chwilkę o niech powiem), zaś potem zdecydowano się umieścić grę w futurystycznym świecie przyszłości. O taki pretekst, byle jaki ale lepszy taki niż żaden. Od razu chce powiedzieć że nie jest to na pewno gra dla wszystkich, dla ludzi którzy od gierek wymagają fabuły i historii no to powiem że to nie wasza bajka, ale jeśli macie gdzieś takie sprawy i od gry oczekujecie poprostu dobrej rozgrywki, strzelanki i w gruncie rzeczy prostej i niczym nie zobowiązującej zabawy to coś dla was. Ocenę tej jakże dziwnej produkcji zostawiam wam, ja zaś postaram się wam zademonstrować jej mocne i słabe strony.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Warframe ma jednak sporo negatywów, jednym z takich dużych negatywów jest, przynajmniej moim zdaniem, kompletny brak jakiej kolwiek fabuły, brak postaci i wogóle, co prawda są pewne elementy które niby mają sprawiać że jest to typowe MMO i ma jakiś tam zarys świata, jednak moim zdaniem nie wypaliło to kompletnie. Innym z pośród negatywów jest jej straszna niejasność, zarówno pod względem fabularnym jak i w kwestii rozwoju postaci, muszę przyznać że jako takiego wprowadzenia które miało być chyba szczątkiem naszej fabuły... nie zrozumiałem niczego, przez kilka rozgrywek nie za bardzo rozumiałem dlaczego strzelamy do jakiś pokrak które przypominają ludzi, nie dowiedziałem się też dla czego są tak zdeformowani o co im właściwie chodzi i takie tam. Gra też mimo że daje nam mapę Układu Słonecznego akcję gry zaczyna na Ziemi...no i z fabuły ani z samej gry nie zrozumiemy co właściwie stało się tej naszej planecie że wygląda jak wygląda. Kompletne zagubienie. Tak samo nasuwało mi się pytanie, kim właściwie jest nasz bohater, jak teraz wygląda świat w tym uniwersum, czym konkretnie jest Tenno ? To pytania na które gra nam jasno odpowiedzi nie da.

Jasne z jednej strony zdaje sobie sprawę że w strzelankach i grach tego typu fabuła i historia nie jest najważniejsza i jest jedynie pretekstem do strzelaniny to jednak zawsze miło kiedy gra ma świat który możemy polubić, a żebyśmy go mogli polubić musimy go poznać i zrozumieć, niestety Warframe pod tym względem bardzo mocno kuleje.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

I teraz dla odmiany trochę pozytywów. Warframe nie stoi kompletnie światem i historią ale ma kilka genialnych moim zdaniem motywów. Raz motyw rozgrywki w czasach rozwiniętej technologi oraz w kosmosie, ma słabość do wszelkich oper mydlanych dziejących się mrocznej przestrzeni kosmosu, Star Wars, StarCraft, Mass Effect i inne. Warframe stara się zabrać nas w te klimaty, wychodzi mu to co prawda średnio ale i tak jest to jakiś plus, chociaż za starania. Zdecydowanie najlepszym elementem tej gry jest rozgrywka, która moim zdaniem jest wyśmienita. Strzela się i kasuje wrogów bardzo przyjemnie, i można to robić na wiele unikalnych sposobów można oczywiście klasycznie wszystkich zastrzelić, karabinem, łukiem, kuszą, pistoletem i innymi urządzeniami siejącymi mord na dystans albo też możemy podejść do sprawy bardziej bezpośrednio, po przed użycie broni do walki bezpośredniej. Dla urozmaicenia mamy też coś co można określić mianem mocy biotycznych, przynajmniej ja tak to nazywam, ale każdy wie o co chodzi. Jak widać nasz arsenał jest bardzo bogaty, różnorodny i możliwy do ulepszania.

Walka zaś jest bardzo dynamiczna, wciągająca i satysfakcjonująca. Więc sama w sobie rozgrywka jest wyjątkowo dobrze zrobiona. Bardzo ważnym moim zdaniem plusem jest wygląd gry, grafika jest przepiękna, momentami świat gry robi naprawdę wrażenie. Wyraźnym plusem jest to że to nie jest produkcja wyrwigroszowa, jak ja nazywam gry które stawiają na inwazyjny system płatności, oczywiście istnieje on ale wcale nie jest konieczny i nie próbuje się nam go wcisną na każdym kroku. No i skoro doszliśmy do kwestii pieniędzy, mówię to teraz z pewnością, jest to jedna z najlepszych gier DARMOWYCH. Innym pozytywem który też powinienem wspomnieć jest to że w Warframe'a zagramy na każdym z możliwych sprzętów, na PC, na konsoli PS4 czy XBOX a nawet na Nintendo Switch.

Pozdrawiam serdecznie.

Tybero

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Tybero

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Miss Fortune - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
2

The Sims 4 "Jak zacząć rozgrywkę"

Poradnik xOliwicia
3

League of Legends Morgana - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
4

Among us - wskazówki

Poradnik WiktoriaBananek!
5

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
6

NosTale Nostale - Jak grać magiem?

Poradnik Ara
7

Otchłań Upiory Edenu

Recenzja _SkyLone
8

Paladins Paladins - czyli jak zacząć?

Tutorial Gremlininio
9

World of Tanks Vickers Medium Mk. 1 - czyli "fenomenalny" 1 tier

Poradnik Dziobaty
10

League of Legends Patch 7.16 - Ryze Mid

Poradnik TurboBagiety
Chat