Jak to działa
Przejdź do gry Warframe
Warframe
5.0 2 174 53
17.02.2019

Warframe - Czy warto grać?

"Warframe" to darmowa gra MMORPG, w której możemy się wcielić w Tenno, czyli bojowy egzoszkielet. Za zadanie mamy ocalić Układ Słoneczny przed nadchodzącym zagrożeniem, którym jest frakcja Grineer - takie niedorobione klony ludzi. W całej grze są 4 frakcje, z którymi normalnie cały czas będziemy walczyć: Grineer, Corpus(zachłanni ludzie w puszkach), Orokin (Grineer i Corpus kontrolowani przez neuronowe urządzenia) i Plaga(Grineer i Corpus zainfekowani przez organiczne zarodniki). Na początku gry mamy wybrać 1 z 3 podstawowych postaci i przejść nią tutorial podczas którego nauczymy się mechaniki gry, która jest dosyć prosta, a także wybierzemy 3 początkowe bronie. Od razu po tym dostajemy własny statek kosmiczny i możemy nim lecieć wśród gwiazd. Niestety jest niekompletny i musimy zdobyć jego poszczególne segmenty, aby używać takich funkcji jak: arsenał, inkubator, czy destylator reliktów pustki, o którym opowiem później. Po zdobyciu wszystkich segmentów możemy robić co chcemy, przykładowo budować bronie lub wykonywać misje. Bronie wytwarzamy w warsztacie na statku. Aby to zrobić potrzeba nam schematu, który można kupić w arsenale lub znaleźć na misji i surowców, które też zdobywa się na misji. Wszystko to jest bardzo łatwe, nawet dla nowych graczy. Wspomnianych wcześniej broni jest ponad 300 i każda ma inne działanie. Są do wyboru karabiny, łuki, strzelby, pistolety, miecze sztylety, młoty i wiele, wiele innych. Dlatego właśnie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko bronie można budować w warsztacie, ale także inne rzeczy takie jak kolejne pancerze Tenno.

Grając w tę grę możesz zdobyć 290 Graj

Teraz przybliżę wam co nasza postać potrafi. Każdy Tenno ma zestaw 4 unikalnych zdolności i 1 dodatkową pasywną. Aby użyć zdolności trzeba mieć energię, którą gromadzimy poprzez zbieranie niebieskich glutków. Jedynie umiejętność pasywna działa bez energii. Aby zdobyć części do kolejnego Warframe'a trzeba zabić bossa planety. W tym celu trzeba wybrać misję zabójstwa. Są też inne misje z niezbyt wymagającym celem do osiągnięcia. A teraz krótko przybliżę każdy podstawowy rodzaj misji:

 • Eksterminacja - musimy wybić określoną ilość przeciwników
 • Przejęcie - trzeba przejąć i utrzymać większość punktów, aby nasz licznik jako pierwszy dobił do 100%
 • Infiltracja - hakujemy 3 dobrze zabezpieczone konsole
 • Sabotaż - niszczymy cel sabotażu
 • Przetrwanie - musimy przeżyć co najmniej 5 minut mając włączone podtrzymywanie życia, które się uzupełnia włączając kapsuły
 • Uprowadzenie - bijemy przeciwnika aż padnie i wciągamy go pomarańczowym promieniem z ręki (troche dziwnie to wygląda)
 • Dezercja - chronimy i eskortujemy sojuszników do kapsuł ratunkowych
 • Obrona - wiadomo, bronimy cel
 • Porwanie - kradniemy jakiś sprzęt
 • Wydobycie - bronimy i zasilamy wiertła górnicze
 • Obrona Mobilna - bronimy 3 cele po kolei
 • Ratunek - włamujemy się do celi i wyciągamy towarzysza

Wszystkie te misje szybko i przyjemnie się wykonuje, a za każdą jest jakaś nagroda.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 330 Graj

Najciekawszym aspektem w grze jest dobrze i ciekawie rozbudowana fabuła, która jest bardzo wciągająca. Opowiada ona historię Układu Słonecznego i wszystkich frakcji, ale też ukrywa niektóre wydarzenia przez co czuć taką chęć odkrycia: co się wtedy stało. Ogromna ilość broni i postaci zapewnia długie godziny poznawania i zabawy nimi, szczególnie że niedawno wyszła kolejna otwarta lokacja na Wenus o nazwie - Fortuna. Mimo, że "Warframe" miał premierę w 2013 to grafika jest dosyć dobra, a łatwa mechanika gry sprawia, że rozgrywka daje dużą przyjemność. Nawet, gdy ma się z czymś problem to społeczność Tenno szybko pomoże. Jedyne co może męczyć to natrętna świadomość komputerowa, która żyje w naszym statku i nazywa się - Ordis. Poza tym wszystko jest spoko, a sama gra jest dosyć często aktualizowana, dzięki czemu usuwane są błędy i dodawane są nowe zawartości, takie jak: nowe misje fabularne, lokacje, postacie, bronie i inne. Osobiście cała gra mi się bardzo podoba i szczerze ją Wam polecam.

5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez koks750

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
2

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
3

Terraria - Biomy i ich tajemnice

Poradnik TheMaślak
4

Roblox Poradnik jak kupić robuxy za pomocą PSC

Poradnik korniszon21213
5

ETS2 Recenzja modyfikacji ,,Poland Rebuilding''

Recenzja Piotrek_WAR
6

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
7

MovieStarPlanet MSP MSP- Fame i StarCoins

Poradnik Renacia
8

Big Farm Big Farm - mieszane wrażenia

Recenzja KIAM
9

Aion Aion - opis, wady i zalety klas (cz 1)

Tutorial Pr-
10

Fortnite heroes.

Recenzja Cesere
Discord