Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 884 0
03.07.2017

AMX 50B podstawowa recenzja pojazdu

Czy AMX 50B jest najlepszą X?
Tak i nie. Tak dlatego, że jest on uniwersalny. Nie, ponieważ wymaga pewnych umiejętności od gracza.
AMX 50B jak nazwa wskazuje jest francuskim czołgiem ciężkim X tieru, jest to czołg dość nietypowy jak na czołg ciężki, ponieważ nie posiada on dobrego pancerza, jedynie kadłub posiada 170mm pancerza co pozwala na dużą ilość odbitych pocisków, no dobra skoro kadłub jest twardy to dlaczego ten czołg jest łatwo przebić? A dlatego że, jak patrzymy od przodu, to sylwetka AMX'a w ponad 50% składa się z wieży która jest naprawdę słabo opancerzona i nie daje dużej możliwość rykoszetu. No tak ale coś kosztem czegoś, AMX "nie ma pancerza" ale za to posiada nie przeciętną mobilność dzięki której możemy skutecznie nękać przeciwników z różnych stron na mapie, działo w tym czołgu już możemy posmakować w poprzedniku, aczkolwiek na X to działo ma znacząco lepsze parametry, czołg ten posiada naprawdę celne działo na papierze wynosi to zaledwie 0.35 natomiast w praktyce wcale to dużo nie różni się od działa jakie posiada Leopard 1
Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj
Na załączonym zdjęciu możemy zobaczyć to o czym wcześniej wspomniałem, czyli o sylwetce czołgu, mimo iż mamy twardy kadłub to jednak ta wieża jest 3x większa niż wspomniane podwozie. 170mm brzmi naprawdę fajnie ale do czasu, kadłub nie jest nie do przebicia, niestety rykoszety mogą pojawić się tylko na jego górnej części, natomiast dolna część jest tak słabo opancerzona że są w stanie ją przebić czołgi VIII tieru. No to dlaczego ta X jest aż tak dobra skoro jeden głupi wyjazd i nas nie ma? Jest wyśmienitą X ponieważ posiada jeden z najważniejszych aspektów w tej grze, czyli mobilność, czołgi które są wolne, takie Maus czy Type 5 heavy, gdy wybiorą jedną flankę to mają potem problem aby przemieścić się na drugą lub wrócić na bazę. AMX tego problemu nie ma, mimo dużej sylwetki czołg jeździ jak rasowy czołg średni, kolejnym aspektem przemawiającym za tym pojazdem jest jego działo, naprawdę celne z dobrą penetracją 257mm na amunicji podstawowej, natomiast dużo ludzi gra tym czołgiem na amunicji premium, dlaczego? A dlatego że czołg ten posiada pociski APCR (podkalibrowe z rdzeniem) jako "goldowe". Amunicja ta charakteryzuje się wysoką prędkością pocisku jak i wysoką penetracją, na AMX 50B ta penetracja wynosi aż 325mm.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj
Wszystkie statystyki są dostępne powyżej i można zauważyć odpowiedź na pytanie, jakim cudem AMX 50B jest w stanie pojechać aż 65km/h ? Coż czołg ten posiada naprawdę porządny silnik, aż 1200 koni, jest to wartość podobna do silnika który posiada Maus (1750 koni). No tak ale AMX 65 km/h na prostym terenie nie pojedzie, wartość ta jest wygórowana, jedynie taką prędkość jesteśmy w stanie uzyskać zjeżdżając z górki, no i niestety opory dla gruntu dla tego czołgu są dość niekorzystne (1.25; 1.34 i 2.21) to dość duże wartości, dla porównania radziecki ob.140 posiada (0.53; 0.62 i 1.44) oporu dla gruntów. Kolejnym atutem AMX 50B jest depresja armaty, wynosi ona aż 10 stopni co pozwala na oddawanie strzałów zza górek lub innych wzniesień, natomiast elewacja działa jest naprawdę przeciętna jak i nie słaba 12 stopni nie daje dużego komfortu strzelania w cele które znajdują się znacząco wyżej od nas. Następnym ale i ostatnim plusem jest jego zasięg widzenia, 400m bazowego zasięgu widzenia daje naprawdę bardzo dobry wynik, gdy dodamy do czołgu "lornetkę" to czołg uzyska aż 500m zasięgu widzenia, czyli maksymalny możliwy zasięg, aczkolwiek "lornetki" nie polecam ponieważ aby była ona efektywna trzeba się zatrzymać na kilka sekund, według mnie najlepszym wyborem, zamiast "lornetki" jest powłoka antyrefleksyjna, z nią jest o tyle lepiej że jest ona efektywna cały czas, nie ma potrzeby zatrzymywania się, aczkolwiek kosztem zasięgu widzenia, zamiast 500m, na "lornetce", będziemy mieli 440m. Na koniec dodam że najlepszymi modułami dla AMX 50B są: Stabilizator pionowy, Powłoka antyrefleksyjna i wentylacja.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez ChUcKxPoMpA

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

War Thunder Omówienie każdej linii samolotów - War Thunder

Recenzja FlupixDD
3

Forge of Empires Skąd taka popularność ?

Recenzja Tybero
4

League of Legends Teamfigh Tactics- jak grać, żeby wygrywać?

Poradnik Julcia1
5

League of Legends Poradnik junglera/ zaawansowany jungling

Poradnik pk_14
6

Najlepsze gry fryzjer

Recenzja TheMaślak
7

Jak kupić komputer? Część druga - Gotowce z aukcji

Poradnik Pink Sheep Lololololololo
8

CSGO Prime (B2P) CS:GO Trening movementu, prefire'ów

Poradnik BIGWOJ
9

CSGO Prime (B2P) jak być bardziej skillowym?

Poradnik BLAZEJ1
10

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik JestemKacper
Chat