Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
3.0 2 4062 0
10.06.2017

Jaka pozycja dla jakiego pojazdu ? - krótki poradnik dla World of Tanks

Jednym z kluczowych elementów, koniecznych do odnoszenia zwycięstw na polach bitew World of Tanks, jest umiejętne wykorzystywanie atutów pojazdu, którym kierujemy, jak i skuteczne chronienie jego słabych punktów. Logiczne jest więc, że niezbędna jest wiedza, w którym miejscu mapy nasz pojazd będzie miał największe szanse na sukces w starciu z przeciwnikami. Oczywiście, w grze występuje ogromna różnorodność pojazdów, przez co jest nirmożliwe scharakteryzowanie ich wszystkich w jednym poradniku. Przedstawię jednak ogólne zasady, wybierania najlepszej dla nas strategii na bitwę.

Przede wszystkim, należy pamiętać, że w grze występuje kilka klas pojazdów. Są to:

- Czołgi ciężkie
- Czołgi średnie
- Czołgi lekkie
- Niszczyciele czołgów
- Działa samobieżne (artyleria)

Każdą z tych klas pojazdów gra się zupełnie inaczej, i dlatego każdej z nich poświęcę osobny fragment poradnika.
Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj
1. Czołgi ciężkie

Czołgi ciężkie charakteryzują się zazwyczaj mocnym pancerzem, dużą ilością HP i solidną siłą ognia. Są natomiast powolne, duże i przeładowują w większości dość długo. Zazwyczaj mają też ogromną dysproporcję gruboci pancerza przedniego i tylnego, dlatego należy wybrac miejsce na mapie, gdzie zdołamy ukryć słaby pancerz tylny i boczny. Musi to być miejsce jak najlpeiej chronione przed ostrzałem artyleryjskim ponieważ duże, powolne czołgi ciężkie to dla niej wymarzony cel. Dlatego czołgi ciężkie zazwyczaj jadą do miast (jeżeli znajduje się na mapie) lub pomiędzy skały. Dzięki temu, pojazd może eksponować przeciwnikom silny przedni pancerz, a po oddaniu strzału cofnąć się za osłonę, podczas gdy wysokie budynki utrudniają artylerii trafienie go.

2. Czołgi średnie.

Czołgi średnie zazwyczaj posiadają zbalansowane wszystkie cechy- są dość mobilne, mają użyteczne działo, średnią ilość HP, często nie mają jednak pancerza. W wybieraniu miejsca, w które się udamy, grając czołgiem średnim, należy wziąć pod uwagę kilka czynników: po pierwsze, zawsze warto zobaczyć, gdzie jadą inni członkowie drużyny. Nie można pozwolić, by jakaś strona mapy pozostała niebroniona i przeciwnik zaatakował was od tyłu ! Nie ma jednak sensu jazda samemu- zawsze staraj się jechać w towarzystwie przynajmniej jednego sojusznika, by zapewnić sobie wsparcie. Czołgi średnie powinny unikać starć z czołgami ciężkimi- ich działa mogą mieć poważny problem z przebiciem ich pancerzy. Warto jednak zauważyć, że czołgi średnie mogą zrobić użytek ze swojej mobilności i objechać czołg przeciwnika, by zaatakować go z tyłu i wyrzącić poważne szkody. Grając czołgami średnimi warto też uderzać w kierunku stanowisk, na których wiadomo, że kryje się artyleria i iszczyciele czołgów przeciwnka. 2-3 czołgi średnie mogą z łatwością otoczyć i rozstrzelać od tyłu bezwieżowe niszczyciele i artylerie.

3. Czołgi lekkie.

Granie czołgami lekkimi jest odmienne od czołgów żrednich i ciężkich. Twoim celem nie będzie bowiem walka z pojazdami przeciwnika, ale wykrywanie ich pozycji, by ułatwić ich zniszczenie innym członkow Twojej drużyny. Czołgi lekkie zazwyczaj kierują się więc na środek mapy, skąd mają szansę wykryć więcej przeciwników. Wybierając kierunek, spójrz też na minimapę, by wiedzieć, gdzie kierują się sojusznicy- bez ich pomocy nie zdziałasz wiele. Grając pojazdem lekkim, musisz też uważać i stale pozostawać w ruchu. Naprawiaj gąsienicę tak szybko jak możesz. Czołg stojący to czołg zniszczony ! Czołgi lekkie zazwyczaj niemal w ogóle nie posiadają bowiem pancerza. I, jeżeli ich dowódca będzie zbyt lekkomyślny, szybko wracają do garażu. Ponadto, czołgi lekkie, podobnie jak czołgi średnie całkiem dobrze radzą sobie z okrążaniem czołgów ciężkich i rozstrzeliwaniem ich z boku.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj
4. Niszczyciele czołgów

Niszczyciele czołgów to pojazdy, których głównym celem jest, jak ich nazwa wskazuje, sianie spustoszenia w szeregach nieprzyjaciela. Ich cechą wspólną są potężne działa, które są w stanie spowodować potężne zniszczenia w pojazdach wroga. Pozostałe cechy zależą od nacji i linii, do której należy niszczyciel. Przykładowo, niszczyciele brytyjskie i amerykańskie mają dwie linie: jedną wyposażoną w obrotową wieżę a drugą z bardzo grubym pancerzem. Grając niszczycielem, który ma gruby pancerz generalnie należy grać jak czołgami ciężkimi (pamiętając o braku wieży). Z kolei pozostałe pojazdy zazwyczaj cechują się dość słabym pancerzem, dlatego, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo, należy grać na drugij lub trzeciej linii- należy wybrać pozycję, z której mamy jak najlepszy widok na mapę, a więc otwarty ostrzał na przeciwnika. Warto ukryć się za krzakiem, by utrudnić przeciwnikowi wykrycie nazego pojazdu. Pojazdami wieżowymi można grać jak czołgami średnimi, jednak czasem warto "przykampić"

5. Artyleria

Rola artylerii polega na obserwowaniu polu bitwy i ostrzeliwaniu pojazdów przeciwnika z góry. Artyleria posiada generalnie potężne działa, a trafienie z niej daje dodatkowo efekt ogłuszenia. Pojazdy jednak są powolne (z wyjątkiem francuzów) i mają raczej słaby pancerz. Jako, że ich działa mają ogromny zasięg (poza brytyjską), artyleria musi przede wszystkim unikać wykrycia, by nie stać się łątwym łupem. Dlatego artyleria zajmuje pozycje w pobliżu bazy, najczęściej za osłoną w postaci krzaka lub budynku, na tyle jednak odsłoniętym, by móc ostrzeliwać z niego mapę.

Do artykułu załączone są przykładowe pozycje pojazdów na mapach Linia Zygfryda i Lakeville.
3.0 (głosów: 2)
Art napisany przez GBZP

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Clash of Clans Podbicie rynku przez Clash of Clans - zaplanowana akcja, czy czysty przypadek?

Recenzja naczelnyredaktor
2

Paladins Paladins to Overwatch za darmo?

Recenzja BLAZEJ1
3

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Juna13

Recenzja AokiMSP
4

Agar io Agar.io - prosty poradnik

Poradnik KorQYT
5

League of Legends Bardzo fajna gierka polecam zagrać!

Recenzja menelica123
6

DbD (Dead by Daylight) Recenzja

Recenzja Antonios007
7

MovieStarPlanet MSP Jak znaleźć się na stronie logowania na MSP?

Poradnik MarciaUwU
8

League of Legends Dołącz do społeczności League of Legends!

Recenzja Julcia1
9

Star Stable Szybki poradnik ~ jak zdobywac bananki na bananki pl i byc pro B)

Video NanaBanana132
10

World of Tanks Pz.Kpfw. T 15 - Czechosłowak w służbie u Niemca

Recenzja HansOmen
Chat