Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 946 0
11.09.2018

World of Tanks. Recenzja i porównanie z War Thunder.

World of Tanks. Raczej znana wszystkim gra oparta na bitach drużyn w różnych trybach gry. Od zwykłego trybu zniszcz przeciwników, po wszelkie obrony a nawet bitwy klanowe tak zwane twierdze. WoT nie jest pierwszą grą opartą na tych realiach jednak według uznanych źródeł jest to najpopularniejsza bądź jedna z dwóch najlepszych. Znajdziemy tu 11 nacji (gdzie jedną z nich jest nowo wprowadzona Polska) a każda nacja jest podzielona na drzewka. Każde drzewko ma swoje właściwości, jedne rozwijają czołgi ciężkie służące do bronienia lub przebijania się w zwarciu inne rozwijają niszczyciele, którymi się ukrywamy w krzakach. W naszej grze istnieje 5 rodzajów czołgów. Czołg ciężki, jak było już mówione, spisuje się dobrze w przyjmowaniu obrażeń jak i też często posiadają przyzwoite działo. Ich wadą na pewno jest prędkość. Takie kolosy ważą po kilkadziesiąt ton więc ich prędkość maksymalna waha się od 45 do nawet 15 km/h. Następnym rodzajem jest czołg średni. Jego zadaniem jest wspieranie flank i uzupełnianie luk w defensywie. Są to czołgi wsparcia szybkiej reakcji. Czołgi lekkie to często najlżejsze czołgi na mapie. Rozwijają największe prędkości ale mają o wiele cieńszy pancerz. Nie raz posiadają również działo którym mogą wspomóc walkę, jednak są stworzone do wykrywania wrogich pojazdów oraz niszczenia ich artylerii. Przedostatnim czołgiem jest ich niszczyciel. Można je podzielić na "słaby pancerz, dobra fula" i odwrotnie. Nie raz są też bardziej uniwersalne jednak w większości należą do jednej z tych 2 grup. Ich zadaniem jest zadawanie obrażenia ze średniego dystansu bądź pomoc w przebijaniu się w przypadku dobrego pancerza. Ostatnim rodzajem jest działo samobieżne. Wspomaga drużynę z dalekiego dystansu, strzela parabolą pociskami z niezłą penetracją i ponad przeciętnymi obrażeniami. Z tego właśnie faktu są znienawidzone przez innych graczy z tego faktu, że możesz dostać pociskiem znikąd.
Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj
Jedną z wielu powodów krytyki jest inny, podobny do World of Tanks produkt. Jest nim War Thunder, w którym możemy znaleść nawet podobne pojazdy. Te gry się różnią pod wieloma względami jednak ta pierwsza ma o wiele więcej doświadczenia, ponieważ rosyjskie studio Wargaming wydał swój produkt w sierpniu 2010r. a ich "konkurenci" ponad 6 lat później. Pomimo podobnej tematyce i popularności gry te rozwijają się na różne sposoby. w Wocie uświadczymy raczej model gdzie gdy jesteś doświadczonym graczem możesz sam "ugrać mecz, a w tej drugiej więcej stawia się na współpracę. Takim przykładem jest chociaż sytuacja, gdzie przewrócimy się na bok. WoT na to przygotowany nie jest i gdy to się stanie jedyną możliwością jest, aby twój sojusznik postawił cię na nogi pchając cię, jednak wtedy ryzykuje utratą swojego życia bądź twojego. W War Thunderze masz wyciągarkę którą podpinasz pod drugi czołg i bes problemu możesz go postawić z powrotem na gąsienice... ale nie tylko, gdyż ta gra posiada również pojazdy kołowe. Najczęściej są to pojazdy przeciwlotnicze.
Te gry różni także system niszczenia pojazdu. World of Thanks posiada licznik HP, gdzie gdy zejdzie on do 0 twój czołg ulega destrukcji. War Thunder takiego systemu nie ma i gdy jesteś doświadczonym graczem możesz pokonać przeciwnika jednym celnym strzałem zabijając np całą załogę.
To co jeszcze różni te dwie gry to to, że w War Thunderze pojawiają się samoloty, możemy wejść za stery myśliwców, bombowców i wspierać nasze czołgi, bądź brać udział w bitwach powietrznych.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj
Podsumowując, obie gry są w tym samym stopniu podobne jak i różne. Podobna tematyka, wygląd itd, jednak różnią się pod względem kierunku rozwoju i mechaniki. Gracze lubią porównywać te dwie gry, jednak moim zdaniem nie powinno się tego robić i choć tak, rywalizacja pomiędzy twórcami tych dwóch gier jest zdrowa i twórcza, to nie muszą się martwić, gdy 2 gra coś skopiuje. Różnicą jest też to, że samoloty Wargaming dodał w innej grze przeznaczonej im, World of Warplane, a War Thunder postanowił pomieszać Czołgi i samoloty razem. Nie mnie oceniać gdzie to lepiej wyszło, ponieważ i jedno i drugie ma swoje zalety jak i wady, jednak dzięki temu, że tak jest mogę umieszczić w tym artykule.
Myślę, że wydusiłem z tego tematu ile mogłem, postawiłem jasno jak wygląda sprawa w World of Thanks, wymieniłem podstawowe różnice. Jak już dobrnąłeś do tego momentu to mam nadzieję, że miło spędziłeś/aś czas czytając moją wypowiedź i opinię. Życzę miłego dnia bądź nocy w przypadku, gdy jest już późno! :D
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez PolPos13Studio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

League of Legends Ocena bohatera - Seraphine

Recenzja NibyFajna
4

BlockStarPlanet BlockStarPlanet - o co chodzi i na czym polega gra?

Poradnik smiesznie
5

Paladins Paladins to Overwatch za darmo?

Recenzja BLAZEJ1
6

CSGO Prime (B2P) Jak dobrze grać zespołowo?

Poradnik wzarek
7

Ostra jazda bez trzymanki czyli recenzujemy GTA V

Recenzja adrianos253
8

The Sims 4 i postęp historii? Tak, to możliwe! - poradnik instalacji MC Command Center

Poradnik kitq
9

Badass Hero [Early Access] - Poczuj się Badassem!

Recenzja Dawid035
10

League of Legends Sona - Wirtuozka Strun

Poradnik Alisiowa
Chat