Jak to działa
0 0 172 0
18.06.2017

Minecraft - Historia pewnych klocków

Minecraft. Chyba każdy z Was zna tą grę. To z tytułu, to z grafiki, to z memów. Jest również ogromna rzesza ludzi grających w Minecrafta. Inaczej nie byłaby na bieżąco aktualizowana. Ale w ogóle czym jest minecraft? Myślę, że definicję tej gry można przedstawić tak: Gra gatunku sandbox w której możemy dowolnie oddziaływać na świat gry. Oczywiście jest to tylko szczątkowy opis tego co gra oferuje. Główną postacią jest Steve - postać w jasnoniebieskiej koszuli i ciemnoniebieskich spodniach. Oczywiście kolorystykę tej postaci możemy zmieniać dodając peleryny, kapelusze i części ubioru. W grze nie ma żadnego nadrzędnego celu. Owszem, trzeba dbać o poziom głodu, o pasek zdrowia, lecz gra fabuły nie posiada. Są jedynie domysły związane z postancią Smoka Endu i płytą 11. Jako Steve, musimy sobie zapewnić odpowiednie warunki do życia: chronić się przed potworami (o ile na nich grasz), zapewnić sobie źródło pożywienia oraz zbudować sobie schronienie. Od nas zależy, czy to będzie ziemianka czy pałac z najśmielszych naszych snów. Oraz oczywiście od wolnego czasu bo jego budowa na pewno trochę potrwa.

Po zapewnieniu sobie pożywienia, budulca i bezpieczeństwa gra może już trochę nudzić. Wtedy możemy: albo założyć nowy świat, albo skorzystać z możliwości gry. W grze możemy cieszyć się z eksploracji nowych biomów (krainy geograficzne na których rośnie inna roślinność oraz jest inne ukształtowanie terenu), szukania kolejnych surowców, albo budowy monumentalnych budowli. To ostatnie jest tak naprawdę duszą Minecrafta. Społeczność stworzyła naprawdę zapierające dech w piersiach budowle, fikcyjne lub kropka w kropkę odwzorowane ze świata realnego, np. Katedra Notre Dame. Są również dzieła zajmujące znacznie większą powierzchnię, np. miasta a nawet całe kraje. Miasto Los Angelcraft, które możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej, zostało zbudowane na wzór Los Angeles

Kiedy mamy tyle możliwych zajęć, trudne może być wyobrażenie, że się nam to wszystko nam znudzi. Ale jednak tak się stać może. Wtedy na ratunek przychodzą mody. Społeczność stworzyła tysiące modyfikacji, które albo dodają nowe bloki, biomy lub moby, albo zmieniają mechanikę gry, albo dodają więdej FPS'ów. Właściciele mocniejszych maszyn mogą używać różnych shaderów, które zmieniają wygląd cieni słonecznych, światła słonecznego i często kilka innych rzeczy. Podsumowując:
Zalety gry to m.in:
+ Pikselowa, ale mająca swój urok grafika.
+ Możliwość niemal nieograniczonego przekształcania świata.
+ Mnóstwo modyfikacji
+ Wspaniała społeczność
+ niewkradająca się nuda
Niestety, gra ma także swoje minusy:
- Język programistyczny gry komplikujący optymalizację (różnica między windowsem 7 a 10 jest kolosalna)
- Tzw. "Dzieci Minecrafta" nieznające praw netykiety i psujące rozgrywkę wszystkim.
- Dynamicznie zmieniający się kod gry wymuszający aktualizowanie modów na każdą nową wersję (nawet, gdy mod jest czysto techniczny typu Inventory Tweaks lub Optifine)

Moja ocena gry: 7/10

Minecraft - Historia pewnych klocków 0.0 0
0 0
Art napisany przez kret9955

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
3

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
4

DOTA 2 Recenzja gry: Dota 2

Recenzja Czdziek
5

Metin2 Metin2 - Jak zarabiać ?

Poradnik PoProstuFreo
6

Dlaczego warto być na bananki.pl?

Poradnik Boomboxpl
7

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
8

Paladins Paladins- Darmowa gra która wciąga na długie godziny. Recenzja popularnej produkcji Hi-Rez Studios

Recenzja DupciaBlada
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

4Story 4Story - Recenzja gry!

Recenzja Malfour