Jak to działa
1 0 53 0
22.06.2017

Minecraft - recenja Marcina

Minectaft jest to niezależna gra komputerowa której premiera miała miejsce 17 maja 2009r. Została stworzona przez Markussa Perssona (Notcha), który założył później studio Mojang AB. Obecnie gra jest rozwijana przez Microsoft Studios. Gra posiada zarówno tryb singleplayer jak i multiplayer. W swoim życiu poświęciłem tej grze naprawdę sporo czasu, dlatego myślę, że moge napisać jej subiektywną recenzję. Jeżeli nie chcesz czytać calej recenzji, możesz od razu przenieść się na koniec, gdzie znajdziesz podsumowanie. Zapraszam do lektury.

1. Rozgrywka.
Gra oferuje obecnie 3 w pełni grywalne tryby gry oraz tryb przygody i obserwatora. Teraz opiszę krótko każdy z nich.
- Tryb przetrwania (survival) - Grę na tym trybie rozpoczynamy z pustym ekwipunkiem oraz ograniczonym zdrowiem i poziomem najedzenia. Używamy swoich rąk by ściąć pierwsze drzewo, tworzymy narzędzia i bronie, które pomogą nam w przetrwaniu oraz powoli budujemy własne imperium. Po śmierci w tym trybie możemy odrodzić się w naszym domu.

- Tryb kreatywny (creative) - Jest to tryb przeznaczony dla osób pragnących budować wymarzone konstrukcje, które będzie ograniczać tylko wyobraźnia budowniczego. Na tym trybie śmierć nie jest możliwa. Dysponujemy także nieograniczoną ilością wszystkich surowców, niszczymy bloki jednym kliknięciem, możemy latać a nasze narzędzia nie zużywają się.
- Tryb hardkor (hardcore) - Tryb identyczny do przetrwania z tą różnicą, że po śmierci nie możemy się odrodzić i jesteśmy zmuszeni zakończyć grę na tym świecie.
- Tryb przygody (adventure) - ten tryb przeznaczony jest do grania na mapach stworzonych przez społeczność. Bloki można niszczyć tylko przeznaczonym do tego narzędziem (np. Drewno tylko siekierą)
- Tryb obserwatora (spectator) - na tym trybie wyłączona jest wszelka interakcja z otoczeniem. Mozna natomiast przelatywać przez bloki oraz obserwować innych graczy z ich perspektywy.

2. Wady i zalety:
Minecraft to bardzi ciekawa produkcja, warta polecenia każdemu kto nigdy nie miał z nia do czynienia. Częste aktualizacje sprawiają, ze gra cały czas daje nam coś nowego do odkrywania. Została wydana na platformy takie jak PC, ps3, ps4, xbox360, xbox one, wii u, Raspberry PI, ps vita a także urzadzenia z systemem Android oraz iOS. Sprawia to, że nie tylko posiadacze komputerów mogą dobrze się bawić.
Gra oferuje także szerokie wsparcie dla modderów. Prosta, klimatyczna grafika nie ma wysokich wymagań sprzętowych. Gra jest polecana dla młodszych użytkowników, ale także starsi mogą sie z nią świetnie bawić. Gra pozytwnie wpływa na wyobraźnię przestrzenną, rozwija kreatywność oraz pozwala bawić się z przyjaciółmi na różnych serwerach oferujących minigry takie jak : survival games, tnt run, hide and seek, sky wars, spleef oraz wiele innych. Zaawansowani użytkownicy mogar także tworzyć własne mody i pluginy.

Podsumowanie :

Zalety:
- częste aktualizacje
- dużo trybów gry
- wysoki poziom rozbudowania
- wsparcie modderów
-niskie wymagania sprzętowe

Wady:
- cena
- prosta grafika, nie podoba sie każdemu

Moja ocena : 9/10

Minecraft - recenja Marcina 5.0 1
1 0
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
2

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
4

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
5

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
6

CSGO (B2P) Jak założyć drużynę w CS GO

Poradnik Zuwix
7

Clash Royale - Kilka rad dla początkujących #1

Poradnik TheMaślak
8

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq