Jak to działa
1 0 72 0
22.06.2017

Minecraft - recenja Marcina

Minectaft jest to niezależna gra komputerowa której premiera miała miejsce 17 maja 2009r. Została stworzona przez Markussa Perssona (Notcha), który założył później studio Mojang AB. Obecnie gra jest rozwijana przez Microsoft Studios. Gra posiada zarówno tryb singleplayer jak i multiplayer. W swoim życiu poświęciłem tej grze naprawdę sporo czasu, dlatego myślę, że moge napisać jej subiektywną recenzję. Jeżeli nie chcesz czytać calej recenzji, możesz od razu przenieść się na koniec, gdzie znajdziesz podsumowanie. Zapraszam do lektury.

1. Rozgrywka.
Gra oferuje obecnie 3 w pełni grywalne tryby gry oraz tryb przygody i obserwatora. Teraz opiszę krótko każdy z nich.
- Tryb przetrwania (survival) - Grę na tym trybie rozpoczynamy z pustym ekwipunkiem oraz ograniczonym zdrowiem i poziomem najedzenia. Używamy swoich rąk by ściąć pierwsze drzewo, tworzymy narzędzia i bronie, które pomogą nam w przetrwaniu oraz powoli budujemy własne imperium. Po śmierci w tym trybie możemy odrodzić się w naszym domu.

- Tryb kreatywny (creative) - Jest to tryb przeznaczony dla osób pragnących budować wymarzone konstrukcje, które będzie ograniczać tylko wyobraźnia budowniczego. Na tym trybie śmierć nie jest możliwa. Dysponujemy także nieograniczoną ilością wszystkich surowców, niszczymy bloki jednym kliknięciem, możemy latać a nasze narzędzia nie zużywają się.
- Tryb hardkor (hardcore) - Tryb identyczny do przetrwania z tą różnicą, że po śmierci nie możemy się odrodzić i jesteśmy zmuszeni zakończyć grę na tym świecie.
- Tryb przygody (adventure) - ten tryb przeznaczony jest do grania na mapach stworzonych przez społeczność. Bloki można niszczyć tylko przeznaczonym do tego narzędziem (np. Drewno tylko siekierą)
- Tryb obserwatora (spectator) - na tym trybie wyłączona jest wszelka interakcja z otoczeniem. Mozna natomiast przelatywać przez bloki oraz obserwować innych graczy z ich perspektywy.

2. Wady i zalety:
Minecraft to bardzi ciekawa produkcja, warta polecenia każdemu kto nigdy nie miał z nia do czynienia. Częste aktualizacje sprawiają, ze gra cały czas daje nam coś nowego do odkrywania. Została wydana na platformy takie jak PC, ps3, ps4, xbox360, xbox one, wii u, Raspberry PI, ps vita a także urzadzenia z systemem Android oraz iOS. Sprawia to, że nie tylko posiadacze komputerów mogą dobrze się bawić.
Gra oferuje także szerokie wsparcie dla modderów. Prosta, klimatyczna grafika nie ma wysokich wymagań sprzętowych. Gra jest polecana dla młodszych użytkowników, ale także starsi mogą sie z nią świetnie bawić. Gra pozytwnie wpływa na wyobraźnię przestrzenną, rozwija kreatywność oraz pozwala bawić się z przyjaciółmi na różnych serwerach oferujących minigry takie jak : survival games, tnt run, hide and seek, sky wars, spleef oraz wiele innych. Zaawansowani użytkownicy mogar także tworzyć własne mody i pluginy.

Podsumowanie :

Zalety:
- częste aktualizacje
- dużo trybów gry
- wysoki poziom rozbudowania
- wsparcie modderów
-niskie wymagania sprzętowe

Wady:
- cena
- prosta grafika, nie podoba sie każdemu

Moja ocena : 9/10

Minecraft - recenja Marcina 5.0 1
1 0
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
2

Metin2 GladorMT2 - jak zarobić i się nie narobić

Poradnik Fragorski
3

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
4

MovieStarPlanet Mój sposób na dużo Star Coins!

Poradnik HorseQ
5

Paladins Paladins- Darmowa gra która wciąga na długie godziny. Recenzja popularnej produkcji Hi-Rez Studios

Recenzja DupciaBlada
6

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
7

4Story 4Story - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
8

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
9

Grand Theft Auto V (B2P) Sposób na szybki zarobek

Poradnik Bananek2012
10

Hero Zero Kilka słów o Hero Zero - recenzja

Recenzja Mekastin