Jak to działa
5.0 1 1978 0
23.08.2017

Age of Empires III - recenzja + Zapowiedź nowej części :)

Age of Empires III jest to trzecia osłona kultowej serii Age of Empires w której rozwijamy własne państwo, miasta. Tym razem gra skupia się na podboju Ameryki ( jest to okres około od XVI w. do XIX wieku). Gra została wydana przez zespół Ensemble Studios. W grze a dokładniej w I Akcie wcielamy się w Morgana Black, słynnego Joannickiego rycerza który zostaje przysłany do oblężonego fortu przez Turków ( w tamtym czasie Turcy byli potęgą dzięki swoim świetnie wyszkolonym żołnierzom oraz wielkim i potężnym armatom nazwanych kolubrynami). Właśnie tam zaczyna się świetna przygody naszego głównego bohatera który będzie krok po kroku odkrywał tajemnicę [ALERT SPOILER] źródła dającego nieśmiertelność. Gra można posegregować jako RPG ponieważ główną czynnością jaką mamy możliwość to budowa budynków oraz rekrutacja wojska.
W grze możemy korzystać z tzw metropolii dzięki której możemy przysyłać różne towary, żołnierzy, statku wojenne, forty itp. Gra oferuje nam zbieranie, łowienie lub wydobywanie taki surowców jak:
Złoto, drewno, pożywienie itp.
Dzięki tym surowcom możemy rozbudowywać nasze budynki, rekrutować żołnierzy. Czy wspomniałem że możemy dowolnie modyfikować naszą metropolie np: Anglię :). Gra posiada również metodę ulepszania budynków, żołnierzy po ulepszeniu ery w ratuszu miejskim. Zaczynając od ery kolonizacji przez erę odkryć aż do ery cesarstwa. Pewnie się zastanawiacie dlaczego w moich recenzjach pojawia się ta gra? Już wam tłumacz. Gra jak na lata 2005 posiada na prawdę piękną grafikę co z połączeniem dobrego RPG'a daje świetną zabawę dla graczy lubiących oczywiście gry RPG'a. Jeżeli jesteś tu nowy i czytasz ten artykuł zerknij na tą grę i sprawdź czy Ci się spodoba :).
Wracając do toku głównego artykuły oraz powoli kończąc gra opiera się również na bardzo dobrym explorze (odkrywaniu) terenu, na którym możemy przejąc stacje kolejowe dzięki którym możemy zbierać haracz w zależności od posiadanej przez nas ery, przez prymitywny transport w wozie bez kół, przez dyliżanse aż do pociągów. Na naszym terenie, fachowo mówią mapie gdzie jesteśmy znajdziemy również różne skarby które możemy odkryć likwidując strażników skarbów. Naszą nagrodą może być osadnik którego z chęcią możemy wykorzystać do zbierania surowców lub zwierzak odkrywca. Gra została przedłużona dzięki wydaniu dwóch dodatków które, a zresztą sami się dowiecie :).
Co do tej ciekawostki. Z najnowszych informacji z games com'u dowiadujemy się że będzie kontynuacją Age of Empires lecz nie 3 TYLKO 4 !! SZOK. Na wstępnym filmie do AoE 4 widzimy nawet flagę biało-czerwoną! Może twórcy w końcu docenili rolę polski jaką odkrywała na przestrzeni wielu lat? Sam nie wiem. Musimy czekać na dalsze informacje. Pozdrawiam :)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez kabev1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Zilean - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
2

Najlepsze gry logiczne na Androida

Poradnik Typowypolak nr 1
3

Najlepszy Cod w historii. Recenzja Call of Duty V World at War

Recenzja Tybero
4

CSGO Prime (B2P) Counter-Strike: Global Offensive - Recenzja

Recenzja nuk1
5

Spis najczęsciej modyfikowanych gier

Recenzja Boomboxpl
6

Warface Warface - Strzelanka PVP i PVE?

Tutorial Fragorski
7

Gry samochodowe

Poradnik Typowypolak nr 1
8

Metin2 Krótko o przygodzie z Metin2

Recenzja mambaa
9

S.K.I.L.L. - Special Force 2 Jak szybko i skutecznie "farmic" Lucky pointy

Poradnik LeGioNNN
10

World of Tanks Sposoby zdobywania złota- World Of Tanks

Poradnik mati2819
Chat