Jak to działa
Przejdź do gry Warface
Warface
5.0 1 2107 0
17.02.2018

Warface - kolejny, darmowy klon battlefielda?

Warface to darmowa, pierwszoosobowa strzelanka multiplayer, w której wcielamy się w żołnieża korporacij Warface lub Blackwood. Możemy grać PVE, czyli Co-oP, lub też PVP, czyli deathmatche, przejmowanie punktów, czy chociażby zakoszone z Counter Strike, podkładanie/rozbrajanie bomby.
W misjach Co-oP mierzymy się z botami, na różnych misjach, w różnych poziomach trudności. Misij jest całkiem sporo i do tego codziennie cykl misij zmienia się. Po tygodniu czy dwóch, wracają te same misje ale nie przeszkadza mi to, ponieważ misje są dobrze zrobione i che się do nich wracać, natomiast oparte są one na pewnych schematach, które dość często się powtarzają. Oprócz klasycznych misij, mamy również operacije specjalne, które są dużo trudniejsze od normalnych. W zasadzie nie warto wybierać się na nie, bez zgranej drużyny.
Natomiast w PVP zawalczymy w trybach takich jak: deatchmatch, rozbrajanie bomby, przejmowanie punktów kontrolnych, battle royale
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Oczywiście jak na darmową grę. multiplayer przystało, taka gra nie może się obyć przed mikropłatnościami, które ułatwiają grę. Możemy kupować pakiety premium, VIPy, czy walutę specjalną. Ja aż do 32 rangi grałem bez niczego za prawdziwe pieniądze i aktualnie nie zamierzam nic kupować, gdyż moim zdaniem kupno jest spoko, ale nie dla gracza, który gra przez miesiąc, następnie wraca po miesiącu. Ta gra zaczyna się nudzić po miesiącu czy dwóch, ale po niedługiej przerwie, każdemu chce się do niej wracać.
W sklepiku możemy kupować, bronie, ładunki wybuchowe, granaty, czy pancerze. Każda broń, czy pancerz kupiona na stałe ma swoją wytrzymałość, czyli po kilku misjach należy je naprawiać. Naprawa kosztuje nie mało, więc na proste poziomy trudności zalecam używanie domyślnego ekwipunku, który jest słaby ale się nie zużywa, lub kupno broni "tyczasowej". Taka broń kupiona na dzień, tydzień czy miesiąc, i nie ma ona swej wytrzymałości. Jest ona dość droga, wieć jeśli nie grasz codziennie, lepiej kup broń na zawsze i naprawiaj ją od czasu do czasu. Graczom, którzy grają codziennie, polecam bronie tymczasowe, gdyż pieniądze za misję powinny zwrócić to za co kupiliśmy nasze bronie, niekiedy nawet z nadwyżką.
Podział klas na: strzelca, medyka, technika i snajpera; bardzo pozytywnie wpływa na ocenę gry, gdyż na przykład bez choć jednego medyka, czy strzelca, drużyna nie byłaby efektywna. Każdy ma swoją rolę do odegrania w zespole. Strzelec przeważnie biegnie pierwszy i stara się zabić jak największą ilość botów, medyk przeważnie nic nie zabija, tylko i wyłącznie leczy; dopiero na ławtych czy średnich misjach medyk używa swoich broni (lub gdy technik jest ogarnięty). Technik odnawia pancerz, niekiedy zajmuje się wrogami szarżującymi. Sniper osłania drużynę, wypatrując wrogich sniperów i zabijając wrogów z odległości, o której strzelec czy technik mogą pomażyć.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Gra jest bardzo przyjemna dla nowych graczy, oferując przykładowo proste mechaniki, tutoriale, czy bonusy w postaci tymczasowych kont VIP, kasy, czy broni. Jedyną rzeczą która, może lekko odstraszać jest zdarzająca się toxyczność innych graczy. Mi nie przytrafia się ten problem zbyt często, natomiast słyszałem wiele opinij moich kolegów na ten temat. Bugi również niekiedy się zdarzają, sczególnie w PVE, gdy na niskich poziomach trudności sniperom odpala się aimhack. Jest to dość powszechny bug zdarzający się na każdym poziomie trudności, lecz na łatwych jest to szczególnie widoczne.
Grę oceniam na 8,3/10 ze względu na:
+ ładną grafikę, mimo niskich wymagań
+ darmowość, jednocześnie brak ofensywnego zmuszania gracza, aby coś kupił
+ mnogość dodatków, pancerzy, granatów, broni, skórek, jak i map czy misji
+ każda misja za każdym razem wygląda nieco inaczej, tzn. sniperzy są ustawienia nainnych pozycjach, ciężki strzelec pojawia się w innych etapach, wyrzutnie rakiet spawnią się w innych miejscach
+ bardzo fajny tryb PVE, szczególnie do gry ze znajomymi
+ bardzo przyjemny co-op, PVP również fajne, lecz...
- ...całkiem spora ilość cheaterów, jak na grę takich gabaretów
- występujące bugi
- możliwość grania ulubionymi broniami tylko za pomocą naprawy, lub kupowania tymczasowego
- łatwo się pogubić w menu
- niektóre bronie są naprawde bezużyteczne, a niektóre zbyt silne
- toksyczność comunity (nieliczne ale zdarza się)
Warface to magnes uruchamiający się na miesiąc, pozniej miesiąc emerytury. Za każdym razem gram w to około miesiąca, potem odpoczywam. I już tylko czekać kto pierwszy napisze na naszą zakurzoną grupę facebookową "to jak gramy? :D". Zauważyłem to nie tylko u mnie, powtarza się to dość rewgularnie i zabawne jest w tym to, że nasza grupa cały czas rośnie poprzez poznawania fantastycznych ludzi przez tą grę.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez VeniQs

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

The Crew 2 - Recenzja + Moja Opinia

Recenzja Kacper12361838
2

MovieStarPlanet MSP Jak robić ładne looki na msp?

Poradnik ZielonkaaaYt
3

Eldarya Sposoby zarabiania maany w grze - TARG

Poradnik felixfelicis
4

Realm of the Mad God

Poradnik Fragorski
5

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zarobić starcoins i fame na MSP.

Poradnik bananoowiec
6

Recenzja gry Dying Light 2.

Recenzja ThePaZzI
7

League of Legends Yuumi - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
8

Zoo 2 - Animal Park SZECZERA OPINIA - Zoo 2 - Animal Park

Recenzja LooLxD
9

Gry MMO.

Recenzja TurboBagiety
10

Unturned Poradnik na początek gry

Poradnik Sidel03
Chat