Jak to działa
Przejdź do gry Ikariam
Ikariam
5.0 1 1024 0
30.07.2022

Jak rozpocząć grę w Ikariam?

Witam, w tym poradniku opiszę jak rozpocząć grę w Ikariam, co warto robić, co budować, tak aby grało nam się jak najlepiej. Ale na początku - co to Ikariam?


Ikariam to darmowa, strategiczna gra internetowa wydana w 2006 roku, opartą na przeglądarce internetowej, należącą do gatunku MMOSG. Akcja gry toczy się w epoce klasycznej Grecji na archipelagu, w której gracze stają się władcami małego miasteczka, które muszą rozbudowywać i przewodzić.


Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja konta. Gdy już to zrobimy, zaczynamy grę na wyspie z winnicą, ponieważ tam obywatele się wydajnie zadawalają. Od razu stawiamy akademię, ponieważ bez niej dalsza rozbudowa wioski jest niemożliwa. Przypisujemy tam 8 naukowców. Nie przejmujemy się ujemnym przychodem złota, bo na początku mamy go pod dostatkiem, a z czasem będziemy zdobywać coraz więcej mieszkańców, a co za tym idzie zyski. Następnie budujemy serce miasta czyli ratusz, koszary do wytwarzania wojsk, port, mury do obrony wyspy i magazyny. Najlepiej wszystkie powyższe budynki budować we wszystkich nowych miastach.


Przechodzimy do tartaku i zwiększamy ilość produkcji drewna do około 30-40.


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Ważnym punktem jest rozwój badań w akademii. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tego nie będziemy w ogóle mogli budować, poza tym na początku dostaniemy bonus do badania "Studnia" za które dostaniemy 50 zadowolenia i 50 do maksymalnej populacji. Rozbudowujemy ratusz w celu zwiększenia populacji, mury obronne gdy ochrona zaczyna się kończyć aby wzmocnić się pod względem defensywnym. Dobrym pomysłem jest zakup VIP-a który bardzo pomoże we wczesnym etapie gry.


Jeśli chodzi o strategię, to najpierw zajmujemy się budynkami, a dopiero później armią. Ulepszamy ratusz i najważniejsze budynki, a na wojsko zwracamy uwagę później, gdy już skończymy upgrade'ować najważniejsze części naszej wyspy. Dużo tak naprawdę zależy od nas samych - o planie na grę, przyszłości wyspy, rozroście miasta. Warto dołączyć też do jakiegoś sojuszu aby poznać ciekawych graczy i zdobyć ochronę przed innymi przeciwnikami. Jeśli jesteśmy przywódcą to zdobywamy także wpływy surowców.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Każda osobna wyspa posiada własny las, czyli miejsce w którym oczywiście pozyskujemy drewno. Im więcej mamy pracowników tym więcej zdobywamy
drewna na godzinę. Aby zwiększyć ilość pracowników należy ulepszać nasz tartak, choć możemy również (jak zostało wcześniej wspomniane) przesłać na niego datek.

Im dłużej grasz, tym więcej własnego doświadczenia i umiejętności zdobywasz.

Gra jest również w pewnym stopniu dyplomatyczna, ponieważ możliwe jest prowadzenie wojen z innymi graczami, ale jest to możliwe w dalszej rozgrywce, a ta "rozprawka" jest tylko wprowadzeniem i pomocą w rozpoczęciu gry.

W mojej opinii gra jest bardzo wciągająca i pochłania gracza do swojego świata na wiele godzin, więc warto w nią zagrać.


Dziękuję za przeczytanie tego artykułu i poświęcenie swojego czasu. Jeśli ci się podobał i chociaż trochę Ci pomógł, bardzo prosiłbym o ocenienie go pod spodem na tyle gwiazdek, ile uważasz za słuszne. Pozdrawiam serdecznie!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez MaxxY

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Strv 103B najlepszy niszczyciel X poziomu?

Recenzja ChUcKxPoMpA
2

Speedway Manager Speedway przez duże S

Recenzja Speedwayzks
3

The Elder Scrolls V : Skyrim - Spoczynek Żeglarza

Poradnik ChceBanana
4

Overwatch - poradnik dla początkującego Hanzo

Poradnik Porarzo
5

Naruto Online Jak dobrze zacząć grę

Poradnik garden08
6

Warface Warface: Produkcja dobra czy zła?

Recenzja Lamor
7

THE WOLF AMONG - EPISODE 1

Recenzja Cesere
8

Terraria - Podstawy Gry

Poradnik TheMaślak
9

Metin2 Jak zarobić, na pierwsze eq / Jak zacząć grę ? TASMANIA

Poradnik BananowaBestia
10

Howrse Jak zarobić equus i kupony

Poradnik Dressykamila1
Chat