Jak to działa
Przejdź do gry Ikariam
Ikariam
5.0 1 41 0
30.07.2022

Jak rozpocząć grę w Ikariam?

Witam, w tym poradniku opiszę jak rozpocząć grę w Ikariam, co warto robić, co budować, tak aby grało nam się jak najlepiej. Ale na początku - co to Ikariam?


Ikariam to darmowa, strategiczna gra internetowa wydana w 2006 roku, opartą na przeglądarce internetowej, należącą do gatunku MMOSG. Akcja gry toczy się w epoce klasycznej Grecji na archipelagu, w której gracze stają się władcami małego miasteczka, które muszą rozbudowywać i przewodzić.


Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja konta. Gdy już to zrobimy, zaczynamy grę na wyspie z winnicą, ponieważ tam obywatele się wydajnie zadawalają. Od razu stawiamy akademię, ponieważ bez niej dalsza rozbudowa wioski jest niemożliwa. Przypisujemy tam 8 naukowców. Nie przejmujemy się ujemnym przychodem złota, bo na początku mamy go pod dostatkiem, a z czasem będziemy zdobywać coraz więcej mieszkańców, a co za tym idzie zyski. Następnie budujemy serce miasta czyli ratusz, koszary do wytwarzania wojsk, port, mury do obrony wyspy i magazyny. Najlepiej wszystkie powyższe budynki budować we wszystkich nowych miastach.


Przechodzimy do tartaku i zwiększamy ilość produkcji drewna do około 30-40.


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Ważnym punktem jest rozwój badań w akademii. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tego nie będziemy w ogóle mogli budować, poza tym na początku dostaniemy bonus do badania "Studnia" za które dostaniemy 50 zadowolenia i 50 do maksymalnej populacji. Rozbudowujemy ratusz w celu zwiększenia populacji, mury obronne gdy ochrona zaczyna się kończyć aby wzmocnić się pod względem defensywnym. Dobrym pomysłem jest zakup VIP-a który bardzo pomoże we wczesnym etapie gry.


Jeśli chodzi o strategię, to najpierw zajmujemy się budynkami, a dopiero później armią. Ulepszamy ratusz i najważniejsze budynki, a na wojsko zwracamy uwagę później, gdy już skończymy upgrade'ować najważniejsze części naszej wyspy. Dużo tak naprawdę zależy od nas samych - o planie na grę, przyszłości wyspy, rozroście miasta. Warto dołączyć też do jakiegoś sojuszu aby poznać ciekawych graczy i zdobyć ochronę przed innymi przeciwnikami. Jeśli jesteśmy przywódcą to zdobywamy także wpływy surowców.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Każda osobna wyspa posiada własny las, czyli miejsce w którym oczywiście pozyskujemy drewno. Im więcej mamy pracowników tym więcej zdobywamy
drewna na godzinę. Aby zwiększyć ilość pracowników należy ulepszać nasz tartak, choć możemy również (jak zostało wcześniej wspomniane) przesłać na niego datek.

Im dłużej grasz, tym więcej własnego doświadczenia i umiejętności zdobywasz.

Gra jest również w pewnym stopniu dyplomatyczna, ponieważ możliwe jest prowadzenie wojen z innymi graczami, ale jest to możliwe w dalszej rozgrywce, a ta "rozprawka" jest tylko wprowadzeniem i pomocą w rozpoczęciu gry.

W mojej opinii gra jest bardzo wciągająca i pochłania gracza do swojego świata na wiele godzin, więc warto w nią zagrać.


Dziękuję za przeczytanie tego artykułu i poświęcenie swojego czasu. Jeśli ci się podobał i chociaż trochę Ci pomógł, bardzo prosiłbym o ocenienie go pod spodem na tyle gwiazdek, ile uważasz za słuszne. Pozdrawiam serdecznie!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez MaxxY

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

League of Legends Treściwy poradnik do Fizza.Podstawy

Poradnik quainn
4

Realm of the Mad God - Knight

Poradnik Fragorski
5

Rocket League (B2P) Rocket League - Recenzja!

Recenzja Malfour
6

Recenzja Tom clancy's rainbow six siege

Recenzja Trykpiarz
7

Wizard101 Moje odczucia co do gry.

Recenzja Pennard
8

Team Fortress 2 TF2 to gra L2P Valve'a

Recenzja _SkyLone
9

Roblox Roblox Top 6 fajnych gier

Recenzja Rixiasty
10

Paladins Ciekawa gra która ciągle się rozwija

Recenzja Mrkefirek
Chat