Jak to działa
Przejdź do gry ARK: Survival Evolved (B2P)
ARK: Survival Evolved (B2P)
5.0 1 760 0
26.01.2018

Świat z marzeń... a może jednak z koszmarów?

Witam serdecznie.
Zapewne wielu z was miało przyjemność oglądać Park Jurajski, w dodatku będąc znacznie młodszymi - co jeśli powiedziałbym, że świat, w którym żyją dinozaury jest na wyciągnięcie ręki? W dodatku jest to świat, który pozwoli wam je oswoić i traktować jako swoich towarzyszy boju, tudzież maszyny do zabijania. Niewątpliwie są to istoty, które od długiego czasu przyciągały uwagę wielu ludzi, stąd też zapewne Ark: Survival Evolved odniósł aż tak duży sukces na całym świecie.
Twórcą tego tytułu jest "Studio Wildcard", które rozpoczęło wstępny dostęp do gry 2 czerwca 2015 roku. Gra z założenia pozwala nam zarówno na grę na własną rękę, tj. tryb jednoosobowy - dla ludzi, którzy chcą grać spokojnie, bez obaw przed faktem, że podczas ich snu ktoś może zniszczyć i obrabować jego bazę. Drugim trybem jest z kolei tryb wieloosobowy polegający na przetrwaniu wśród setek innych graczy, gotowych w każdej chwili do ataku waszej posiadłości. Czy będziecie na tyle odważni by się tego podjąć? Na tyle aktywni i sprytni by przetrwać? Na tyle silni by pokonać, zmiażdżyć i ograbić innych? O tym już musicie przekonać się sami.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Przechodząc do sedna, warto zaznaczyć już na samym początku iż nie jest to gra dla posiadaczy słabszych PC - niestety jej wymagania jak i optymalizacja mogą być zgubne o ile nie posiadamy faktycznie mocnego sprzętu. Dlaczego? Wynika to głównie z faktu otwartego świata, tzn. sandboxa, całej masy dinozaurów wykonanych bardzo szczegółowo (nie oszukujmy się, komputer musi je wszystkie renderować jednocześnie), ponadto dochodzi fakt samej grafiki otoczenia, która nawet na najniższych ustawieniach jest bardzo przyjemna dla oka.
Sam system oswajania zwierząt, wytwarzania wszelkich przedmiotów, budowania może początkowo wydawać się skomplikowany i bardzo ciężki do opanowania, jednakże to tylko pozory, gdyż jest on bardzo intuicyjny, co po paru próbach pozwala się stopniowo do niego przyzwyczaić, by następnie posługiwać się nim jakbyśmy to robili już bardzo długi czas. Ponadto gra jest cały czas wspierana, wychodzą nowe aktualizacje, nowe przedmioty - a sam proces i czas rozgrywki może być kosmicznie długi (zakładając, że ktoś faktycznie będzie chciał go zakończyć). Przechodząc do kolejnych rozwiązań - walka także odbywa się w przyjemny sposób, zarówno w wersji z dinozaurem, jak i używając jedynie naszego bohatera - gra daje nam naprawdę ogromny zakres uzbrojenia, w tym także pancerzy, oraz dodatków na same dinozaury. Każdy z nich ma pewne zastosowania i może służyć do czego innego, stąd kolekcjonowanie wielu gatunków może być nam przydatne. Warto również wspomnieć o dobrze stworzonym systemie latania, pływania - oczywiście będąc podczas tych czynności jako pasażer naszego wielkiego, potężnego wierzchowca.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Podsumowując - definitywnie polecam każdemu tytuł jakim jest Ark: Survival Evolved. Miłośnicy sandboxu i dinozaurów będą w niebo wzięci, zważywszy na to iż to najlepsza produkcja w tym klimacie dostępna aktualnie do rynku. Jako dodatek do naszej zabawy dochodzi DLC, które pozwala nam na dołączenie do zabawy w nieco innym świecie, wśród innych dinozaurów - z inną bronią, możliwościami i czynnościami, któremu musimy robić by przeżyć. Osobiście byłem oczarowany tym tytułem... i w sumie nadal jestem, bez dwóch zdań. Mój subiektywny pogląd na tą sytuację może dla niektórych wydawać się przesadzony, ale niektórzy ludzie, którzy równie bardzo co ja, ''jarają" się tą tematyką - zrozumieją. Sądzę, że Ark: Survival Evolved jest aktualnie najbardziej ciekawym i owocnym tytułem w zakresie survivalowym. Nie wierzysz? Przetestuj sam na własnej skórze.
Pozdrawiam,
HollowLun.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Hollowlun

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak zrobić działający sklep w Minecraft 1.16.2 bez Modów i Pluginów za pomocą command blocków.

Poradnik Milosze
2

Warface Warface - kolejny, darmowy klon battlefielda?

Recenzja VeniQs
3

Football Manager 2018

Recenzja Musik
4

Rocket League (B2P) Rocket League - jedyna taka gra

Recenzja BLAZEJ1
5

Bezpieczne korzystnie z sieci - jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Poradnik Antymed
6

League of Legends Zmiany sezonu oraz przedsezonu 2017/2018

Recenzja KoteczyŃ12345
7

Smite Recenzja - Opinia o grze po 3 latach gry.

Recenzja Isune
8

The Forest - Czyli gra survival-horror

Recenzja Trolox13
9

Dlaczego Life Is Strange jest lepsze od The Walking Dead?

Recenzja PoProstuFreo
10

CSGO Prime (B2P) Szczera recenzja starego gracza CS:GO

Recenzja OberLeutnant
Chat