Jak to działa
3.9 14 219 0
20.08.2018

Ciekawe gry o potworach

Siemanko. Chciałbym wam przedstawić kilka gier z potworami, które potrafią dostarczyć dawkę strachu. Każdą grę krótko opiszę.

Resident Evil VII: Biohazard
Kolejna część z japońskiej serii gier Resident Evil, należącej do gatunku survival horror. W poprzednich częściach wyszkoleni żołnierze musieli walczyć z różnymi potworami, pozbawionymi rozumu. W tej części wcielamy się w zwykłego mężczyznę o imieniu Ethan. Musi on odszukać swoją żonę, więc udaje się do porzuconej i ponurej rezydencji. Istotną zmianą jest, że teraz poruszamy się postacią z perspektywy pierwszej osoby.
Musimy się zmierzyć ze strasznymi zombie oraz z innymi dziwnymi potworami. Te potwory to jakieś zmutowane postacie z powyginanym w nienaturalny sposób ciałem.
W grze postawiono mocny nacisk na eksplorację. W naszym arsenale mamy do dyspozycji: pistolety, miotacz ognia, strzelby, materiały wybuchowe oraz coś bardziej drastycznego - piła łańcuchowa.
Outlast
Kolejna gra z potworami z gatunku survival horror. Wcielamy się tutaj w dziennikarza Milesa Upshura. Wchodzimy do szpitala dla obłąkanych. Miles odkrywa, że dzieją się tutaj nie tylko eksperymenty medyczne ale też inne dziwne rzeczy.
Ze względu na brak możliwości posiadania broni, nasza rozgrywka musi polegać głównie na chowaniu się, uciekaniu i szukaniu różnych rzeczy. Do dyspozycji mamy kamerę, która pełni też rolę noktowizora oraz kilka baterii.
Wydaje mi się, że ta gra jest bardziej brutalniejsza niż Resident Evil VII: Biohazard. Mamy tutaj do czynienia z wieloma brutalnymi scenami, gdzie jest pełno krwi.
Tutaj przechadzając się po szpitalu gonić nas będzie Chris Walker czyli jakiś zmutowany gościu. Oczywiście nie brakuje tutaj innych dziwnych, zakrwawionych postaci.
Dying Light
Dying Light to gra stworzona przez polskiego producenta gier Techland. Nasz bohater to Kyle Crane, który trafia do miasta Harran. Ludność mieszkająca w tym mieście, zostaje zarażona przez wirusa. Od tej chwili stają się zombie. W dzień możemy swobodnie eksplorować, ponieważ zombie są wtedy mało aktywni. W nocy natomiast musimy się ukrywać przed nimi.
Z zombie walczymy za pomocą broni do walki wręcz oraz z bronią obuchowa (młoty, halabardy itp.)

Przedstawiłem wam 3 gry z potworami, które według mnie są bardzo dobrymi grami. Oczywiście jest wiele innych gier, które może są lepsze od tych które tu pokazałem. Lubię sobie nieraz pograć w gry
horrory. Chętnie poczytałbym wasze komentarze na temat innych różnych gier o potworach. ;)

Cześć.
3.9 (głosów: 14)
Art napisany przez Typowypolak nr 1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Materiały Eksploatacyjne

Poradnik Bax04
2

BlockStarPlanet Blockstarplanet - recenzja

Recenzja WiktoriaBananek!
3

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
4

Czy FunZone się opłaca?

Recenzja piotrusinio
5

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
6

World of Tanks Gra o czołgach czy coś więcej ?

Recenzja Kapcio
7

Rail Nation - imperium kolejowe

Recenzja Sarkaa
8

SAO's Legend Recenzja gry SAO's Legend

Recenzja Damix_1
9

Rust (B2P) Pierwszy dzień - Jak przeżyć

Recenzja wegorz08
10

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
Discord