Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 3261 0
06.07.2020

Corki - poradnik League of Legends

Corki to jedyny ADC w grze który zadaje mieszane obrażenia, tzn magiczne i fizyczne, jest to 80% magicznych i 20% fizycznych. Corki jest dobrą odpowiedzią na przeciwników opierających się głównie na AD, z łatwością przebija ich pancerz. Na midzie radzi sobie równie dobrze, jest mobilny i pasuje do większości kompozycji. Ciężko się przed nim obronić, gdyż wymaga to zarówno armora jak i magic resist.


Zaklęcia


Jeśli często potrzebujesz pomocy na linii, wybierz Barierę, pomoże ci w ciężkich sytuacjach wyjść żywo. Teleport jest dla tych którzy umieją sobie dobrze radzić na linii i wiedzą na co mogą sobie pozwolić. Podpalenie to opcja dla tych, którzy wiedzą że bez problemu poradzą sobie na przeciwnika. Jeśli grasz na przeciwnika z dużą ilością CC warto wybrać Oczyszczenie.


Runy główne
Fleet Footwork - Presence of Mind - Legend: Bloodline - Coup de GraceGrając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Runy mniejsze

Magical Footwear - Biscuit Delivery - atack speed - adaptive force - magic resist


Przedmioty


Na start zawsze kupuje się Corrupting Potion. Pierwszym itemem w buildzie jest Manamune, kluczowym jest żeby jak najwcześniej wystackować item. Następnie kupuje się Trinity Force, Infinity Edge, Rapid Firecannon. Jeśli chodzi o buty to najlepszym wyjściem są Sorcerer’s Shoes. Inne przedmioty które można uwzględnić w buildzie to: Statick Shiv, Mercurial Scimitar, Void Staff, Maw of Malmortius, Bloodthirstel, Guardian Angel.


Ulepszanie umiejętności


Pierwsze maksujemy Q, ta umiejętność zadaje największe obrażenia ze wszystkich innych, więc głównie na nie się opieramy. Jako drugie wybieramy E, pomaga bardzo odpuszować linie i bije obszarowo. Następnie ulepszamy R dzięki której można łatwo obijać przeciwników na dystans. Na końcu ulepszamy W które służy głównie do tego aby uciec lub wejść do walki, obrażenia z tej umiejętności nie są wielkie, chyba że mamy ulepszenie z pasywki.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Rozgrywka


Już od 1 poziomu rozpoczynasz odpychanie stworów autoatakami, zaczynając od tych walczących w zwarciu. Zawsze bądź ostrożny kiedy atakujesz przeciwnika będąc w poliżu jego stworów, jeśli go zaatakujesz one również zaczną atakować ciebie. Najlepszym rozwiązaniem jest atakowanie wroga wtedy, kiedy sam dobija stwory, nie jest w stanie się obronić i to idealny cel. Pamiętaj że twoje Q resetuje animacje ataku, więc używaj go dopiero po zaatakowaniu, możesz wtedy rzucić całe combo i bezpiecznie wycofać się z W, ale to będzie kosztować mnóstwo many. W 8 minucie gry obok twojego spawnu pojawi się pakiet z rakietami, to twoja pasywka. Odbieraj go tylko wtedy kiedy wracasz się normalnie z linii, nigdy nie idź po niego specjalnie. Nie musisz wykorzystywać go od razu, warto wyczekać najlepszy moment w grze żeby użyć go z głową. Jest to bardzo użyteczna moc która może zmienić wyniki meczu, więc nie marnuj jej.


Corki posiada tylko sporo skinów, ale połowa z nich jest legacy*, czyli nie do kupienia w sklepie


- Corgi Corki
- Arcade Corki
- Dragonwing Corki
- Urfrider Corki
- Ice Toboggan Corki*
- Red Baron Corki*
- Fnatic Corki*
- Hot Rod Corki*
- UFO Corki*


Oraz chromy do Arcade Corki: Catseye, Citrine, Obsidian, Rose Quartz, Ruby, Sapphire, Pearl, Turquoise , i chromy do Corgi Corki: Amethyst, Aquamarine, Obsidian, Pearl, Ruby, Rainbow, Rose Quartz oraz tylko jedną do Dragonwing Corki: Golden

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Fortnite - podsumowanie Sezonu 13.

Recenzja Filiq343
2

League of Legends Malzahar - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

wot replays - opis stronki

Recenzja Banankowiec2453
4

Jak zdobyć najlepszy miecz w grze - Zenith

Poradnik Janux
5

Recenzja strony giercownia.pl

Recenzja LiquidSnake
6

Star Stable Star Stable - Giercza od konikach!

Recenzja Mheetu
7

Hero Zero Od Zera do Bohatera Czyli jak osiągnąć wysoki poziom w krótkim czasię?| Hero Zero

Poradnik Burixt0n
8

CSGO Prime (B2P) CS:GO i status Prime

Recenzja MartinezGaming
9

Recenzja strony ŁowcyGier

Poradnik Typowypolak nr 1
10

League of Legends Mechaniczny potwór - Urgot

Recenzja LeeCoper
Chat