Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 1 2839 0
21.08.2017

CS GO Jak poprawić swoją grę

Hej, skoro to czytasz, to pewnie chciałbyś poprawić w pewnym stopniu swoją grę, przedstawię tutaj kilka porad dotyczących poprawy waszej gry.
Chciałbym zaznaczyć, że kolejność wskazówek jest całkowicie losowa, i nie należy się nią sugerować.

1. Sensitivity i DPI
Odpowiednie ustawienie sensitivity i DPI jest naprawdę bardzo ważne. Więc zacznijmy może od tego czym jest DPI. DPI, czyli dots per inch, to liczba punktów znajdująca się w jednym calu, na których może zatrzymać się nasz kursor/celownik. Im jest ich mniej, tym ciężej będzie nam trafić w np. głowę przeciwnika, bo celownik może po prostu "przeskakiwać". Natomiast im więcej DPI, tym punktów jest więcej przez co ciężej jest nam zauważyć "przeskakiwanie" celownika i łatwiej jest nam trafić w określony punkt. Zwiększenie DPI powoduje, że mały ruch myszy na podkładce odpowiada dosyć dużemu przesunięciu się celownika na ekranie, zmniejszenie DPI natomiast wywołuje odwrotny skutek.
Sensitivity to natomiast wrażliwość celownika na ruchy myszy na naszej podkładce. Im większa, tym mniejszy ruch myszą należy zrobić, aby przesunąć celownik w konkretne miejsce.
Według wielu im mniejsze sensitivity, tym lepiej, ponieważ łatwiej jest nam wtedy trafiać wroga na dalsze dystanse, bo celownik porusza się stosunkowo wolno, co ułatwia dokładne namierzenie celu, jednak nie należy przesadzać i najlepiej, aby te oba ustawienia były ustawione w taki sposób, żeby ruch myszki od mniej więcej środka podkładki do prawie jej końca odpowiadał obrotowi o około 210 stopni w grze, tak aby móc normalnie sprawdzić, czy ktoś nie wchodzi nam na plecy.
Ustawienia te najlepiej ustawiać indywidualnie pod siebie, aby to Tobie grało się jak najlepiej, nie polecam kopiować ustawień od nikogo, bo to, że komuś dobrze się na tym gra, nie oznacza, że Tobie będzie grało się równie dobrze, zresztą prawie każdy proplayer ma inne ustawienia.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
2. Ustawienia graficzne i rozdzielczość.
Grafikę należy ustawić przede wszystkim tak, aby gra nie ścinała się i nie ograniczała widoczności. Przede wszystkim najlepiej wyłączyć opcje:
-Rozmycie, podczas obracania kamerą obraz staje się rozmazany, utrudnia dostrzeżenie przeciwnika
- Czekaj na synchronizację pionową, powoduje opóźnienie myszki i ogranicza fpsy
-Antyaliasing FXAA, powoduje rozmycie ekranu, przez co krawędzie nie są co prawda ostre, ale rozmazane, lepiej włączyć antyaliasing MSAA (multisampling)
Jeśli macie lepszy komputer dobrze jest włączyć wysoką jakość cieni, spowoduje to, że cienie np. przeciwnika będą widoczne z dalszych odległości. Szczegóły modeli/tekstur wpływają na jakość postaci, skrzynek lub beczek, nie obciążają zbytnio komputera. Wysoka jakość detali shadera powodują, że skiny nabierają połysku, a woda ma lepszą jakość, jest jej więcej. Niestety wpływają też na większe rozmazanie celownika w snajperkach. Kiedy ustawimy bardzo wysoką jakość efektów i detali shadera, dym z mołotowów będzie mniej intensywny z daleka, ale bardziej intensywny z bliska. Renderowanie wielordzeniowe najlepiej włączyć w przypadku procesora z kilkoma rdzeniami, spowoduje to w większości zwiększenie FPSów, czasami może spowodować ich zmniejszenie.
Rozdzielczość na jakiej gracie zależy tylko i wyłącznie od was, ja gram na 16:9, żeby widzieć więcej rzeczy dookoła, i zauważać np. przeciwnika przechadzającego się w taki sposób, że na 4:3 pole widzenia byłoby za małe, żeby go dostrzec. Jeśli chcecie mieć więcej FPS, to polecam grę albo na 16:9, ale nie w full hd, lub granie w 4:3. Głównym plusem gry w 4:3 jest to, że można bardziej skupić się na środku ekranu, niż na bokach.
W przypadku grania na rozciągniętym 4:3 bez czarnych pasów przeciwnik wcale nie jest większy, łatwiejszy do trafienia, to cały obraz jest rozciągnięty.

3. Własny celownik.
Dobrze jest mieć własny celownik, który będzie Wam jak najbardziej pasował. Do tego celu można wykorzystać mapę z warsztatu "Crosshair Generator 2". Na tej mapie możecie samemu ustalić grubość linii, kropkę, długość linii, to czy celownik ma się rozchodzić czy być nieruchomy. Można też wybrać gotowy celownik np. używany przez jakiegoś proplayera.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
3. Własny celownik.
Dobrze jest mieć własny celownik, który będzie Wam jak najbardziej pasował. Do tego celu można wykorzystać mapę z warsztatu "Crosshair Generator 2". Na tej mapie możecie samemu ustalić grubość linii, kropkę, długość linii, to czy celownik ma się rozchodzić czy być nieruchomy. Można też wybrać gotowy celownik np. używany przez jakiegoś proplayera.

4. Bindy, komendy i config.
Rzeczą, która zdecydowanie ułatwia grę jest własny config, w którym możemy zapisać komendy i bindy wedle własnego uznania. Jeśli wpisalibyśmy bindy i komendy w konsoli, po ponownym włączeniu gry nie będą działać, natomiast jeśli zapiszemy je w configu, będą działać z każdym uruchomieniem gry. Żeby stworzyć własny config należy w plikach gry znaleźć folder cfg, skopiować stamtąd dowolny plik z zakończeniem .cfg np. na pulpit, zastępnie należy skasować całą jego zawartość i wpisać tam komendy i bindy (żeby bindy i komendy działały wraz z każdym uruchomieniem się gry, należy na końcu napisać komendę host_writeconfig), następnie trzeba zmienić nazwę pliku na autoexec i przenieść plik do folderu /cfg/.
W internecie jest mnóstwo stron i filmów, które przedstawiają rożne bindy i komendy, które możemy potem wpisać do naszego configu.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Wiktor0204

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

4Story Moja recenzjao 4story

Recenzja mambaa
2

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
3

Crossout Na co zwracać uwagę i jak budować w grze Crossout

Poradnik KacperMalac
4

Paladins Paladins - jedna z lepszych gier free-to-play.

Recenzja AkaiKage
5

My Little Farmies Świetna gra do zarabiania bananków!

Recenzja Conte
6

Battlefield 4 (B2P) OPIS GRY BATTLEFIELD 4

Recenzja piesiooo
7

The Pride of Taern The Pride of Taern - Gildie.

Poradnik Povered
8

Wildstar Wildstar - Czemu taki niedoceniany ??

Recenzja Soemix
9

Dofus Moja luźna recenzja na temat gry "Dofus"

Recenzja marcin072
10

CSGO Prime (B2P) Historia Proplayerów - ScreaM

Recenzja matek091
Chat