Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 1 1480 0
01.07.2017

Jak być dobrym w CS:GO

Gram w CS:GO od 2015 roku. Zdążyłem już od tego czasu nabrać sporo doświadczenia związanego z tą grą. Bywały (i bywają do tej pory) u mnie gorsze i lepsze dni. Cieszę się z tych lepszych, bo pozwoliły mi osiągnąć satysfakcję z gry, lecz nie zapominałem o tych gorszych, bo tak naprawdę każdy błąd to lekcja. Jeżeli się ją zapamięta, to jest w tobie o jeden błąd mniej. Dlatego pierwszy krok do zostania dobrym w CS:GO to ANALIZA WŁAŚNIE WŁASNYCH BŁĘDÓW. Jeżeli ktoś cię zabił, to zastanów się: Jak on to zrobił? W czym był lepszy? Być może rzucił jakiś granat, który mu w tym pomógł? Być może to TY głupio wychyliłeś i podszedłeś mu pod celownik, być może dałeś mu znać że jesteś gdzie jesteś przez to że np. biegłeś? Postaraj się wczuć w swojego przeciwnika i dostrzec to, co on dostrzegał, a będziesz miał przewagę. Kolejną bardzo ważną kwestią jest OBEZNANIE SIĘ Z KAŻDĄ DOSTĘPNĄ BRONIĄ W CS:GO, wliczając do tego R8 Rewolwer, CZ-75 czy nawet P2000/USP. Jeżeli jedyna dostępna dla ciebie broń będzie ci "obca", będziesz w dość poważnych tarapatach. Wiąże się to z choć podstawową znajomością recoila, obrażeń itp. Trzecią wartą poruszenia kwestią jest znajomość PRZYNAJMNIEJ 2 GRANATÓW DYMNYCH PO STRONIE CT I T NA KAŻDEJ MAPIE, NA JAKIEJ CZĘSTO GRASZ. Warto przestudiować tzw. Akademie Taktyczne, wejść na mapy z instruktażem i wypróbować każdy granat dymny dostępny na mapie, a następnie postarać się zapamiętać przynajmniej 2 po stronie zarówno terrorystów, jak i antyterrorystów.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Naturalnie razem z granatami dymnymi warto umieć umiejętnie rzucać granaty zaczepne, "flashbangi" oraz granaty zapalające. Każde z powyżej wymienionych dobrze użyte może dać niebotyczną przewagę nad przeciwnikiem, a nawet doprowadzić do wygranej nad nim.
Najbardziej kluczową rzeczą, o której nie sposób nie wspomnieć jest WSPÓŁPRACA CAŁEJ DRUŻYNY, CO DO JEDNEGO GRACZA. Każdy gracz CS:GO, który doświadczył gry ze stereotypowymi "Ruskami", z pewnością potwierdzi ten podpunkt. Niestety znaczna większość graczy grających solo na rangach od Silver I do nawet Master Guardian I na początku meczu blokuje komunikację głosową ze wszystkimi członkami drużyny i gra, jakby grał z BOT'ami, z którymi kontakt nie jest konieczny. Ważne we współpracy w CS:GO jest wiele podmiotów. Są nimi:
- Konkretne (nie daj Boże fałszywe lub tzw. z domysłu) informacje dotyczące pobytu wroga po naszej śmierci
- Umiejętne dysponowanie pieniędzmi na początku rundy i ustalanie zakupu z kolegami z drużyny
- Ustalanie pozycji, jakie gracze zajmą (najlepiej gdyby ich nie zmieniali do końca meczu)
- Wyrozumiałość w stosunku do kolegów z drużyny. Tobie też może nie wyjść, tak jak każdemu, bierz to pod uwagę i bądź cierpliwy.
Współpraca w CS:GO będzie przebiegała znacznie lepiej, gdy kolegami z drużyny będą realni znajomi z realnego życia - da to wam opcję do opracowywania własnych taktyk na poszczególnych mapach.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Gorąco polecam do nie bycia tzw. "toksyczną" osobą. Jest to typ gracza, który nie ma dystansu do kolegów z drużyny, wyzywa ich i zachowuje się w sposób definitywnie psujący całą grę. Osobiście tępię takie osoby tak bardzo, jak tylko mogę.
Ostatnią radą, jaką przedstawię będzie UŻYWANIE MÓZGU. Moja mama zwykła mówić "głowa nie jest tylko od noszenia kapelusza" :-) Zmierzam do tego, by nawet w sytuacjach z presją i stresem używać łepetyny, wczuć się w przeciwnika, czasami spróbować go przechytrzyć czy też zaryzykować nawet szalone działania, byle wszystko było pod pełną kontrolą i ze spokojem.
Myślę, że to na tyle. Jeżeli to czytasz i naprawdę chcesz zostać lepszy w CS:GO, skup się zwłaszcza na pierwszej zasadzie, czyli samouczeniu się. Staraj się podczas gry obserwować błędy, jakie popełniasz i pod żadnym pozorem ich nie ignoruj. Zapamiętuj je i nigdy więcej ich nie popełniaj, a zanim się obejrzysz twoja ranga będzie wyższa niż do tej pory :) Uważaj! Od wyższej rangi może zależeć wzrost poziomu umiejętności przeciwników.!
Mam w CS:GO ponad 1000 godzin czystego doświadczenia, także gorąco polecam zapoznać się z radami.
Pozdrawiam
Zgudek
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Zgudzio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Warships Ciekawe bitwy morskie

Recenzja Janux
2

League of Legends Corki - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

Spellforce -> Gra mojego życia

Recenzja Quaresma
4

Control - Recenzja Gry

Recenzja Kacper12361838
5

DOTA 2 1. Jak grać? #Weaver

Poradnik DomaC
6

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
7

League of Legends Jak działa Aatrox czyli przedstawienie postaci

Tutorial Alimak
8

Euro Truck Simulator 2 - Najlepsze mody z Warsztatu Steama (ETS2)

Poradnik Cyberadam
9

CSGO Prime (B2P) ALTERNATE aTTaX - omówienie drużyny

Poradnik lynnSSky
10

Roblox Kwadratowe Attack On Titan

Poradnik Fragorski
Chat