Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 1 1227 0
10.12.2017

Strzelać czy uciekać - recenzja gry CS:GO

Counter-Strike to jedna z gier, które stały się synonimem współczesnej internetowej rozrywki. Mimo, że dostępna od wielu lat, wciąż posiada niemalejące (a można nawet użyć słowa - rosnące) grono fanów oraz graczy, czego dowodzi mnóstwo osób śledzących rozgrywki na streamach, ogromne zainteresowanie ostatnim turniejem PGL Major 2017 w Krakowie, a gracze tacy jak Izak czy Pasha stali się już można to powiedzieć gwiazdami internetu. Tą skalę zauważyła nawet telewizja, ponieważ niedawno głośno było o wykupieniu praw do transmisji rozgrywek CS:GO przez telewizję Polsat Sport News.

Zastanówmy się gdzie tkwi sekret popularności tej gry.

CS:GO to klasyczna wieloosobowa gra z gatunku FPS, w której gracze dzieleni są na dwie drużyny - terrorystów i antyterrorystów. Gra posiada kilka trybów gry, jednak niezmiennie od początku istnienia (także od początków poprzednich edycji gry) wśród graczy największą popularnością cieszy się ten, w którym 5 graczy wciela się w terrorystów którzy chcą wysadzić konkretne miejsce, a 5 w antyterrorystów którzy starają się im przeszkodzić.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Przyznam, że sam rozpocząłem grę w CS dość niedawno, i na początku byłem zdziwiony dużym zainteresowaniem wśród tej gry, która zdecydowanie ma swoje wady.

Zacznijmy od grafiki - jak na grę sieciową ma ona niezły poziom, jednak nie da się ukryć, że najlepsze lata ma za sobą, i na rynku bez trudu znajdziemy gry z o wiele lepiej wyglądające. Co prawda twórcy starają się wprowadzać poprawki (choćby odmłodzenie mapy Dust 2), jednak czasu nie da się oszukać.

Jednak najbardziej charakterystyczną i zdecydowanie najbardziej charakterystyczną wadą gry są oszustwa graczy (nieuczciwych graczy nazywa się potocznie hax'ami). Nie jest tajemnicą, że gra cierpi na wysyp graczy, którzy widzą i strzelają "przez ścianę", których celownik sam znajduje przeciwnika lub potrafiących przemieszczać się z nienaturalną szybkością. Twórcy do walki z oszustami zaangażowali nawet graczy (tutaj polecam serię filmów "Overwatch" Izaka dostępną na Youtube), jednak oszuści są jak potwór Hydra - po usunięciu jednego pojawia się następnych dwóch, a znalezienie programu oszukującego w internecie nie stanowi wielkiego problemu.

Wadą jest także system przyporządkowywania graczy - na początku bardzo trudno się przełamać, ponieważ bardzo często przypisywani jesteśmy do gry z doświadczonymi graczami, przy których nas brak umiejętności dość szybko nas dyskwalifikuje, tak że stajemy się przysłowiowymi "chłopcami do bicia".
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Wymienione wady istnieją, jednak skąd mimo wszystko tak wielka popularność tej gry ?

Przede wszystkim górę bierze jej prostota - przejrzyste zasady, prosty dobór broni, kwalifikowanie umiejętności gracza według "rang" - to wszystko sprawia, że bardzo szybko orientujemy się i bezproblemowo możemy przejść do gry i szlifować swoje umiejętności. Dzięki temu możemy uniknąć zbędnego tracenia czasu na naukę zasad gry.

Kolejna wielka zaleta gry to jej rozwój, w który zaangażowani są gracze. Ogromna liczba map, skinów (skórek) do broni stworzonych przez społeczność, duża kompatybilność z platformą Steam i nutka hazardu związana z otwieraniem skrzynek powoduje, że gracz bardzo szybko "wsiąka" w świat elektronicznej rozrywki.

No i najważniejsza zaleta CS:GO - ta gra sprawia naprawdę dużo frajdy. Po opanowaniu podstawowych umiejętności strzelanie do wirtualnych przeciwników, wygrywanie pojedynków, stopniowe przesuwanie się w górę w rangach sprawia nieskrywaną satysfakcję.

Muszę przyznać, że mimo tego, że często denerwuję się kiedy zdarza mi się popełnić błąd i "zginąć" w głupi sposób to gra naprawdę sprawia przyjemność i pozwala odreagować po ciężkim dniu w szkole czy pracy.
Ja ze swojej strony bardzo polecam.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez LeonardoPL

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Hero Zero Nowości w grze.

Recenzja Niegrzeczny
4

Team Fortress 2 Team Fortress 2 - Ciekawe akcje!

Recenzja Cesere
5

Invisible, Inc. Skradanka w jaką jeszcze nie graliście.

Recenzja Banankowiec2453
6

Lego Marvel's Avengers - to samo dobre Lego.

Recenzja Kubsoon243
7

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod - zabawna gra.

Recenzja Marelonto.TV
8

Star Stable Baba z wozu, koniom lżej

Recenzja Nyktofilia
9

MovieStarPlanet MSP Jak znaleźć się na stronie logowania na MSP?

Poradnik MarciaUwU
10

CSGO Prime (B2P) dignitas - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
Chat